مربوط به پوشش

در این روز بازدید کنندگان ترک Runestone موزه اسکندریه, Minn. مطمئن نیستید که واقعا حک شده یکی از مینه سوتا بزرگترین اسرار کنزینگتون Runestone.

در نوبه خود از قرن 20th یک کشاورز سوئدی در مینه سوتا مرکزی کشف 202 پوند دال خاکستری ماسه سنگ درهم در ریشه های یک درخت. در آنچه به نظر می رسد باستانی ژرمن حروف شناخته شده به عنوان رونز بسیاری از فکر این سنگ یک اثر سمت چپ توسط یک گروه کوچک از شمال اروپا کاشفان به عنوان یک کرونیکل از سفر خود را بیش از 100 سال قبل از کریستف کلمب مجموعه بادبان از اسپانیا.

کشف مجموعه ای شدید علمی بحث بیش از این سخن سنگ صحت. طولانی رمز و راز در پشت مصنوع رهبری یک خواننده برای رسیدن به استار تریبیون جامعه-محور پروژه گزارش کنجکاو, مینه سوتا, بپرسید: “چه حقیقت پشت مینه سوتا را کنزینگتون Runestone?”

پس از سوئد مهاجر اولاف Öhman کشف سنگ در مزرعه اش در کنزینگتون در سال 1898 بلافاصله آن را تبدیل به یک موضوع از شیفتگی برای زمین شناسان runologists, زبانشناسان و ملتهب اسکاندیناوی.

“هر کس که بسیار علاقه مند به سخن سنگ نیز بسیار پرشور در مورد آنچه آنها باور دارند” گفت: Amanda Seim, مدیر اجرایی, در Runestone موزه. “آنها تمایل به ساینده به مردم با ایده های مختلف.”

TThe کتیبه سوئدی رونز در سنگ توصیف قتل عام گروهی از نروژی ها و سوئدی ها در مینه سوتا مرکزی در سال 1362 بیش از یک قرن قبل از Niña, Pinta و سانتا ماریا به امریکا آمد.

“کتیبه گفت: واقعا جالب داستان و روایت چیزی است که Minnesotans و بسیاری از اروپایی و آمریکایی یافت به فوتی و فوری گفت:” دیوید کروگر, یک مورخ و نویسنده یک کتاب در مورد کنزینگتون Runestone. “آن را به دادگاه تجدید نظر به اسکاندیناوی مهاجران از آنجا که این محصول می تواند ثابت کند به این تازه واردان که اجداد خود در حال حاضر به این سرزمین است.”

هنریک ویلیامز یک استاد در دانشگاه اوپسالا در سوئد و یکی از مقامات بالا در سنگ سخن گفت که این زبان بر روی سنگ به نظر می رسد مانند مدرن سوئدی به جای هر چیزی سخن گفته و یا نوشته شده در 1300s.

“تنها قانع کننده ترین قطعه از شواهدی است که ثابت می کند کنزینگتون Runestone به یک قرن 19 محصول سیستم از رونز استفاده می شود که اتفاق می افتد قبل از اینکه در اواخر آن قرن و باید به جای توسعه مدرن” ویلیامز نوشت: در یک ایمیل. “هیچ شواهد علمی از هر نوع پشتیبانی از 14 قرن قدمت.”

این سنگ را افزایش می دهد جالب سوالات صرف نظر از صحت آن.

برای مثال مواد آلی آزمایش نشان داد این سنگ به خاک سپرده شده بود در حدود 25 سال قبل از Öhman در بر داشت آن را نشان می دهد سوئد کشاورز ممکن است یک hoaxer با توجه به Seim.

“آن قرار می دهد Öhman خانواده در سوئد, اما آن را نمی کند و مشروعیت بخشیدن به سنگ” او گفت:.

وجود یک جامعه کوچک است که استدلال می کند سنگ معتبر است و Öhman کشف شواهدی از اوایل مسافران اروپایی که از آن ساخته شده به قلب امریکا صدها سال قبل از اولین کاشفان فرانسوی وارد شده است. برخی می گویند این سنگ را اب و هوای لبه های آن را نشان می دهد که بیش از 200 سال و نقطه به Öhman نوه که به شدت رد می کند و امکان جعل.

در حالی که هویت کنزینگتون Runestone را کارور باقی می ماند یک رمز و راز ویلیامز گفت: آن را هنوز هم باید به عنوان یک ابزار برای بالا بردن سوال بیشتر.

به این منظور این Runestone موزه به تازگی ایجاد شده 3-D مدل از سنگ است که آن را برنامه ای برای قرار دادن در وب سایت خود را برای مردم به مطالعه از مکان های از راه دور.

“این بسیار سرد مصنوع اما ما نیاز به دانستن بیشتر در مورد آن” Seim گفت. “ما نیاز به انجام تست های بیشتر و ذهن باز است.”

اگر شما می خواهم برای ارسال یک کنجکاو مینه سوتا سوال با پر کردن فرم زیر:

جزئیات بیشتر کنجکاو مینه سوتا داستان:

است, Minnesota در واقع بیشتر آلمانی از اسکاندیناوی?

چرا felons محروم از حق رأی و دیگر چه حقوق آنها از دست دادن ؟

چگونه سوتا مهاجران اولیه آن را از طریق تاریک و سرد زمستان?

چرا ما باید آب برج و چه کار می کنند ؟

چرا آن را یک جرم به پانچ کسی که در این صورت در نرم افزار هاکی ؟

چرا سنگ طاق پل عبور از رودخانه در چنین عجیب و غریب زاویه ؟

چگونه مینه سوتا تبدیل به لاک پشت نقب زن ،

چرا بسیاری از شرکت های فورچون 500 تماس مینه سوتا خانه ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im