تاشکند, ازبکستان, 5 مارس سال 2020 /PRNewswire/ — وزارت نیرو از ازبکستان با خوشحالی به اعلام امضای سه استراتژیک جدید موافقت نامه به ارزش بیش از US2 میلیارد دلار با عربستان سعودی utility توسعه دهنده ACWA قدرت به تقویت تولید برق و توسعه تخصص فنی.

این موافقت نامه شامل:

  • 25 سال قدرت خرید قرارداد (PPA) – با کل سرمایه گذاری ارزش 1.2 میلیارد دلار برای توسعه/ساخت/بهره برداری از 1500 مگاوات سیکل ترکیبی گاز-توربین (CCGT) نیروگاه
  • یک اجرای قرارداد به ارزش US$550 میلیونUS$1.1 میلیارد دلار برای ساخت یک باد نیروگاه با ظرفیت 500-1000 مگاوات انرژی پاک
  • یک یادداشت تفاهم (MOU) برای توسعه یک مرکز آموزشی به منظور افزایش مهارت های فنی از Uzbek دانش آموزان

به عنوان ازبکستان سریع آهنگ های بلند پروازانه خود انرژی استراتژی های تنوع 1500 مگاوات CCGT نیروگاه تنظیم شده است برای کمک مادی. کارخانه واقع خواهد شد در شیرین شهر در Syrdarya منطقه خواهد شد و توسعه زیر ساخت, خود, کار, انتقال,’ مدل. ACWA قدرت را به سرب در ساخت و مهندسی و عملیاتی و حفظ و نگهداری این گیاه است.

امضا شده با وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی از ازبکستانو با برآورد مجموع به ارزش 1.2 میلیارد دلاراز PPA دارای 25 سال مدت با شرکت ملی برق شبکه از ازبکستان اقدام به عنوان تنها خاموش-یادداشت برداری. این CCGT گیاه بهره وری رای خواهد بود و در بیش از 60 ٪ صرفه جویی در تقریبا دو برابر گاز طبیعی در حال حاضر استفاده می شود برای تولید برق است.

یک اجرای قرارداد به ارزش US$550 میلیونUS$1.1 میلیارد دلار نیز امضا شده با وزارت نیرو برای استفاده از ازبکستان , طبیعی, منابع انرژی تجدید پذیر. ACWA اهرم قدرت را در این کشور قدرت باد برای تولید 500-1000 مگاوات انرژی است.

سوم توافق یک تفاهم نامه بین وزارت انرژی ازبکستانو هوا و محصولات شیمیایی و ACWA قدرت. این توافق مستلزم برنامه های آموزشی برای تقویت مهارت های فنی از دانش آموزان در یک یا چند دانشگاه در ازبکستان. آن را تجهیز بالقوه استعداد با ابزار و دانش به تدریج پشتیبانی محلی و عرضه زنجیره ای برای آب و برق و مواد شیمیایی بخش در ازبکستان.

موافقت نامه منعکس ازبکستان نقش مهمی در رشد جهانی بازار انرژی و تعهد خود را نسبت به امنیت انرژی و استفاده از آخرین فن آوری. آن را نیز نشان می دهد ازبکستان در حال تبدیل شدن به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است.

Alisher سلطانوفوزیر انرژی ازبکستان گفت:

“این تازه توافق قدرت, پروژه نشان دهنده یک نقطه عطف تاریخی برای ازبکستان و پشتیبانی از ماموریت ما برای تقویت امنیت انرژی از طریق خود به اندازه کافی منابع قدرت. ACWA قدرت تمرکز, هوشمند, فن آوری های انرژی کارآمد ارائه خواهد شد بیش از 2000 مگاوات قدرت اضافه شده و ما را قادر به دستیابی به توسعه پایدار در امن و مقرون به صرفه انرژی اکوسیستم برای کشور ما است.”

محمد Abunayyan رئیس ACWA قدرت گفت:

“ACWA قدرت است و پویا در مسیر رشد و اولویت ما بوده است به توسعه و گسترش جغرافیایی ما رد پا در آسیای مرکزی. بازار از لحاظ اقتصادی پر جنب و جوش, چشم انداز است که سوغات سرمایه گذاری های خصوصی و قدرت بخش غنی سازی و این که در آن ما می توانیم یک سهم بزرگ. ACWA قدرت دارای سابقه چشمگیر در کمک به بازارهای در حال ظهور و جوامع درایو پیشرفت با ارائه دسترسی به برق مقرون به صرفه. ما مفتخر داده شده است این فرصت را به استفاده از انرژی ما تخصص به باز کردن پتانسیل رشد فوق العاده ای از ازبکستان را قدرت بخش.

“همکاری های ما خواهد شد و ایجاد فرصت های جدید برای ملی و توسعه جامعه و کمک به ایجاد آینده ای پایدار برای همه مردم این کشور است.”

در مورد ACWA قدرت

  • ACWA قدرت توسط یک توسعه دهنده و سرمایه گذار و اپراتور تولید برق و desalinated آب گیاهان تولید. در حال حاضر در حال حاضر در 12 کشور در خاورمیانه, آفریقا و جنوب شرق آسیا, ACWA قدرت استخدام بیش از 3500 نفر با حدود 60percent محلی اشتغال
  • ACWA قدرت نمونه کارها شامل 56 دارایی با سرمایه گذاری ارزش دلار 45.5 میلیارد دلارتولید 31 GW از قدرت و 5.2 میلیون m3 /day از desalinated آب تحویل فله اساس برای رسیدگی به نیازهای دولت آب و برق در دراز مدت off-یادداشت برداری قرارداد تحت عمومی-خصوصی-همکاری مدل
  • ثبت و تاسیس شده در سال 2004 در ریاض, عربستان سعودی, ACWA قدرت شرکت متعلق به نه عربستان شرکت از جمله چشم انداز بین المللی سرمایه گذاری شرکت های سرمایه گذاری صندوق (PIF), عربستان, عمومی حقوق بازنشستگی آژانس و شرکت مالی بین المللی (عضو گروه بانک جهانی)
  • ACWA قدرت ماموریت به قابل اعتماد تحویل برق و desalinated آب در کم هزینه در نتیجه به طور موثر کمک به پایدار توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع و کشورها است. ACWA قدرت متعهد به ارزش های ایمنی مردم و عملکرد عملیاتی کسب و کار خود را در سراسر تمام مناطق جغرافیایی. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید www.acwapower.com

اطلاعات بیشتر

سابینا Sagadeeva, [email protected]

منبع وزارت انرژی ازبکستان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im