نیروهای آمریکایی و افغان تحت حمله در شرق افغانستان روز شنبه گفته مقامات در کابل به عنوان آنها تحقیقات راه اندازی و یا حمله شد و افغانستان اعضای خدمات و یا پوشیدن لباس افغانی لباس, آنچه شناخته شده به عنوان یک “حمله خودی.”

سرهنگ سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: ترکیب آمریکا و نیرو های افغان انجام یک عملیات در ولایت ننگرهار مشغول بود توسط آتش مستقیم.

مقامات اظهار نظر در مورد تعداد تلفات.

“ما در حال بررسی وضعیت و ارائه به روز رسانی بیشتر به عنوان تبدیل شدن آنها در دسترس است,” او گفت:.

Mubariz خادم, یک مقام امنیتی در ولایت ننگرهار گفت که این درگیری در زمان قرار داده شده بین نیروهای آمریکایی و افغان و تلفات شد و ترسید.

حملات خودی اغلب شناخته شده به عنوان “سبز بر آبی” حملات شده اند از ویژگی های منظم از جنگ در افغانستان اگر چه فرکانس کاهش یافته در سال های اخیر است.

یک مقام ارشد افغانستان دفاع گفت: هنوز روشن نیست که آیا این حادثه در نتیجه درگیری میان نیروهای افغان و نیروهای خارجی یا تندرو اسلامگرا بودند مسئول این حمله است.

“ما حاکم هر گونه امکان بیرون اما ما خواستار آن خودی حمله طالبان حمله و یا” سبز بر آبی “در این مرحله” گفت: این مقام که نخواست نامش فاش شود.

طالبان منابع نمی شد فورا در دسترس است به نظر.

سهراب قادری عضو شورای ولایتی در ولایت ننگرهار گفت: درگیری های رخ داده بین ارتش افغانستان و نیروهای خارجی در شیرزاد منطقه بعد از ظهر روز شنبه.

او گفت: از اعضای نیروهای افغان شده بود در منطقه عملیاتی پس از ماه گذشته و نیروهای خارجی نیز در این منطقه به دفاع در برابر حملات طالبان.

“به نظر می رسد که درگیری رخ داده بین نیروهای افغان و نیروهای خارجی در جریان یک حمله و یا شاید یک اشتباه تاکتیکی” گفت: قادری.

تحقیقات گذشته rogue حملات تا به حال کشف دلایل بسیاری برای به اصطلاح “سبز بر آبی” تیراندازی از جمله نا امیدی با 18 سال جنگ در افغانستان علیه طالبان و دیگر گروه های اسلامگرای تندرو.

در مورد 14,000 نیروهای ایالات متحده مستقر هستند در افغانستان به عنوان بخشی از ایالات متحده به رهبری ناتو ماموریت به کمک و مشاوره نیروهای افغان و انجام مبارزه با تروریسم عملیات.

دیپلمات های ایالات متحده صحبت شده است با طالبان به صورت ماه به توافق برسند یک جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی در ازای تضمین های امنیتی.

با وجود مذاکرات میان ایالات متحده و طالبان برای پایان دادن به جنگ و خشونت در این کشور است و نه زوال یافت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im