خاخام آرتور اشنایر یک از بازماندگان هولوکاست که تبدیل به یکی از جهان پیشرو انسانی و مذهبی طرفداران حقوق شد در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه خود را برای 60 سال گذشته رهبری است.

اشاره کرد دیپلمات های مذهبی و مدنی و رهبران کسب و کار به معشوق انسانی تشویق ایستاده به مناسبت 90 تولد.

“خاخام اشنایر الهام بخش برای جهان و برای سازمان ملل متحد” U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت.

در میان برخی از 200 مقامات feting اشنایر — ارشد خاخام از خیابان پارک کنیسه در شهر نیویورک و درخواست تجدید نظر از وجدان بنیاد — شامل تیموتی دولان کاردینال از قلمرو مذهبی اسقف اعظم نیویورک;اسقف اعظم گابریل Caccia ناظر دائمی مقدس به U. N.; اسقف اعظم Elpidophoros, پستانداران از یونانی ارتدوکس قلمرو مذهبی اسقف اعظم از امریکا; Miguel Ángel Moratinos نماینده عالی U. N. اتحاد تمدن ها; شیخ موسی Drammeh; Ashok Kumar Chhabra; و Irinej Dobrijevic, اسقف شرقی امریکا برای صربی کلیسای ارتدوکس.

اشنایر در سطح بین المللی شناخته شده برای خود رهبری به نمایندگی از آزادی مذهبی و حقوق بشر و تحمل و برای نقش اصلی را در پرداختن به مسائل انسان دوستانه در اروپای مرکزی و آمریکای لاتین و چین و اتحاد جماهیر شوروی سابق و روسیه و بالکان.

او همچنین در خدمت به عنوان ایالات متحده جایگزین نماینده در سازمان ملل عضو U. N. اتحاد تمدن ها در سطح بالا و سفیر داد.

در پیام های خوانده شده از سراسر جهان کنونی و سابق جهان رهبران تشکر اشنایر برای کار پیشگامانه است که او را به دست آورده ریاست جمهوری ایالات متحده شهروندان مدال “خدمات بین المللی به عنوان یک نماینده برای چهار دولت” و افتخار او “به عنوان یک بازمانده هولوکاست زیرپا یک عمر برای غلبه بر نیروهای نفرت و عدم تحمل.”

“در سراسر برجسته زندگی شما شده است یک رهبر بزرگ در جامعه یهودی و خستگی ناپذیر قهرمان صلح و آزادی مذهبی در سراسر جهان” رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نوشت. “تلاش های خود ادامه برای الهام بخشیدن به نسل جوان و ترویج همکاری و تفاهم بین مردم از هر نژاد و دین و مذهب.”

پاپ فرانسیس گفت در تبریک توجه داشته باشید: “من این را به مناسبت تجدید قدردانی من برای تلاش های خود را برای ترویج گفت و گو بین مذاهب و تفاهم برای ساخت تر از آشتی و صلح آمیز و فقط جهان است.”

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نوشت: “شما همچنان به کار خستگی ناپذیر و با فداکاری بزرگ در خدمت گفتگوی ادیان و ساخت پل بین ادیان و ملل است.”

و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت: “شما جان سالم به در وحشت از هولوکاست و شما تبدیل به یک الهام بخش رهبر به جامعه خود را. شما باید با استفاده از پلت فرم خود را برای حمایت از ما یهودی برادران و خواهران خود در سراسر جهان و همچنین به ترویج گفتگوی بین ادیان.”

در مصاحبه با Newsmax, اشنایر گفت که او تا حد زیادی قدردانی و تمجید.

او همچنین خطاب به بیماری همه گیر کوروناویروس گفت: این امر یک تلاش جهانی برای اهلی آن است.

“این ایده در حال حاضر هیچ ملت و هیچ فردی خود به اندازه کافی و ما به یکدیگر نیاز دارند. ما باید متحد عمل برای پایان دادن به این بحران” اشنایر گفته نیوز مکس.

متولد در وین در تاریخ 20 مارس 1930, اشنایر زندگی تحت اشغال نازی ها در بوداپست در طول جنگ جهانی دوم و وارد در ایالات متحده در سال 1947.

او فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی از دانشگاه یشیوا در سال 1951 در ادامه به کسب یک استاد از دانشگاه نیویورک در سال 1953 و دریافت خاخامی هماهنگی از یشیوا در سال 1955.

در طول سال به او اهدا شد 11 دکترای افتخاری از آمریکا و دانشگاه های اروپایی.

در سال 1965 او را تاسیس تجدید نظر عقیدتی بنیاد به عنوان یک “ادیان ائتلاف کسب و کار و رهبران مذهبی” اختصاص داده شده به ترویج “صلح و تحمل و قومی حل تعارض.”

سابق آمریکا وزیر امور خارجه هنری کیسینجر گفت که از طریق تاسیس بنیاد که خاخام بودند “تأثیر عمده ای از سال 1965 در دفاع از آزادی مذهبی و حقوق بشر و همزیستی مسالمت آمیز.”

نیوز مکس مدیر عامل کریستوفر گلچهره — یک دوست قدیمی از اشنایر و حامی تلاش های خود را برای مقابله با یهودی ستیزی و نژاد پرستی و تعصب — گفت:”خاخام اشنایر استثنایی است, فردی که تلاش های خستگی ناپذیر برای ترویج آزادی مذهبی و حقوق بشر را ساخته اند امریکا قوی تر و بهتر ملت در حالی که دنیا خیلی جای بهتری برای زندگی است.”

اشنایر ازدواج الیزابت Nordmann اشنایر و پدر خاخام مارک اشنایر و کارن اشنایر Dresbach.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im