تورنتو — در ایالات متحده و کانادا توافق کرده اند که به طور موقت خود را در مرز مشترک به سفر غیرضروری رییس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن چهارشنبه اعلام کرد که این دو کشور برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر کوروناویروس.

هر دو کشور مشتاق هستند برای خفه کردن گسترش ویروس بلکه خود را حفظ حیاتی اقتصادی در ارتباط است. کانادا متکی به ایالات متحده برای 75 درصد از صادرات آن.

مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده در توییتر اعلام کرد و گفت: این تصمیم را نه بر جریان تجارت بین این کشورها است.

“ما خواهد بود با رضایت متقابل به طور موقت بسته ما در شمال مرز با کانادا به غیر ضروری ترافیک” مغلوب ساختن پیشی جستن است.

رانندگان کامیون و کانادا snowbirds که زندگی در آمریکا را برای بخشی از سال و در حال بازگشت به کانادا, در میان کسانی که به انتظار برای دریافت معافیت. به طور کامل بسته شدن مرز امر باعث شدید اقتصادی آسیب به هر دو ایالات متحده و کانادا به عنوان دو اقتصاد در حال یکپارچه شده است. خیلی از کانادا عرضه مواد غذایی می آید یا از طریق ایالات متحده و 98 درصد از صادرات نفت خود به آمریکا

حدود 18 درصد از آمریکایی-صادرات به کانادا.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو گفت: او را نزدیک مرزهای این کشور به هر کسی که یک شهروند آمریکایی یا مقیم دائم و حتی پس از آن آنها باید خود جدا برای 14 روز در هنگام ورود.

ترودو گفت: این معافیت برای آمریکایی ها با وجود افزایش سریع موارد در ایالات متحده بود که با توجه به “سطح از ادغام دو ما اقتصاد است.”

برای بسیاری از افراد جدید کروناویروس باعث تنها خفیف یا متوسط علائم مانند تب و سرفه. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید از جمله ذات الریه. اکثریت قریب به اتفاق مردم بعد از بهبود از این ویروس جدید است.

ایالات متحده دیده است در مورد 6,500 coronavirus موارد و بیش از 110 مرگ و میر در حالی که کانادا دیده است حدود 600 نفر و هشت مرگ و میر.

کانادا معاون نخست وزیر Chrystia Freeland گفت: مرز حیاتی برای زندگی روزانه مردم در هر دو طرف.

“نزدیک به 200 ، 000 نفر که صلیب مرز هر روز که مرز و ترافیک است که می رود که در سراسر مرز است به معنای واقعی کلمه یک تاسیسات برای هر دو کانادایی ها و آمریکایی ها در هر دو طرف است که مرز” Freeland گفت.

“ما مواد غذایی با تشکر از کامیونداران که درایو به عقب و جلو که در سراسر مرز” او گفت:. “بسیار ضروری و مورد نیاز تجهیزات پزشکی و دارو به عقب و جلو که در سراسر مرز. و کارگران ضروری به عقب و جلو که در سراسر مرز در هر روز است. پس از آن است که یک رابطه منحصر به فرد برای کانادا و این برای ما مهم است در دست زدن به وضعیت ما در مرز به مطمئن شوید که ما عمل به چیز راست.”

اما بسیاری از مردم در کانادا با انتقاد از تصمیم به آمریکایی ها معافیت. بریتیش کلمبیا, وزیر بهداشت آدریان دیکس گفت: او به شدت مخالف با آمریکا معافیت با توجه به افزایش موارد در کشور همسایه واشنگتن است.

بروس Heyman یک سفیر سابق ایالات متحده به کانادا گفت: هر دو کشور می دانیم که چگونه بسیاری از مردم عبور از مرز روزانه.

“مرز ترافیک در حال حاضر کاهش یافته و در خط با توصیه به ماندن در خانه و از بین بردن غیر ضروری جنبش” Heyman گفت. “قوانین جدید به طور مشترک پذیرفته شده برای ما مرز مشترک حس می کند.”

رابرت Bothwell استاد از کانادا تاریخ و روابط بین الملل در دانشگاه تورنتو با اشاره به دولت-به-دولت توافق صرفا در ولایات آنچه که در حال حاضر در محل.

“گردشگری در عصر coronavirus تناقض است در شرایط” Bothwell گفت. “و هیچ کانادا در ذهن حق خود را می خواهند با این ویروس در ایالات متحده در کنار مرز با توجه به درنده پزشکی ایالات متحده سیستم قیمت گذاری. در واقع شرکت های بیمه در حال حاضر به مراقبت از مشکل است. بسیاری از ما دریافت کرده اند متوجه است که آنها نمی خواهد پرداخت هزینه برای درمان ویروس جنوب مرز.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de