همانطور که با بسیاری از کسب و کارهای دیگر شراب بوده است که عمدتا مرد جهان است. و همانطور که با بسیاری از کسب و کارهای دیگر که در حال تغییر است از جمله در مینه سوتا است.

پیشگامان مانند شراب نان بیللی و oenologist آنا کاترین منسفیلد هموار راه را برای نسل بعدی از زنان آماده, مایل و بیش از قادر به حک کردن مسیر خود را. همراه با تحصیل و رشد انگور و شراب آنها را در آغوش نقش رهبری در این صنعت است.

تغییر در تمرکز

اگر چه مردم شده اند ساخت شراب در مینه سوتا برای دهه لیزا لبخند در یک حس کردم در روی زمین. او تا به حال مورد مطالعه کشاورزی در دانشگاه مینه سوتا اما پس از آن “به سرعت متوجه شدم من نمی خواهم به انجام ذرت و لوبیا … [و] شروع به متوجه ما می تواند به رشد انگور خوب در اینجا 15 سال پیش” پس از این دانشگاه منتشر شده بود چند امیدوار کننده انگور با فرانسوی-آمریکایی ارقام مناسب به غرب میانه بالا.

او روشن به زراعت و نوشت او در پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی آیووا در سرد آب و هوا و انگور و اقامت وجود دارد به کار به عنوان یک viticultural تکنسین. لبخند نیز کاشته چه شد 3 هکتار توپ دره تاکستان در نزدیکی Cannon Falls, Minn.

وجود دارد بر خلاف بسیاری از همسالان لبخند گفت: او “متمرکز بر کیفیت بیش از کمیت است. من احتمالا بیش از حد دقیق” او افزود: با خندیدن. او همچنین ادویه مبارزات و درگیری های رو به رشد انگور در شرایط دلهره آور با آن بیماری های مختلف و گاه به گاه تاوه.

که کل دقیق چیزی که بدان معنی است که او آموخته است که بسیاری در طول راه. این مارکت انگور نمی انجام این کار به خوبی بر روی تپه تاکستان بنابراین او در حال حاضر فقط سفید انگور. حتی در این زمینه انگور اثبات کاملا متفاوت, او گفت:. “Brianna [انگور] است که وسط کودک گفت:” شما به نگرانی در مورد همه چیز, من فقط خوب است.’ آن را بسیار آسان; همه چیز را به محل سقوط. لا هلال واقعا به چالش کشیدن اما من واقعا لذت بردن از این چالش است. یک بار من متوجه شدم که نیاز به ترک مبارزه با آن ساخته شده آن را یک تفاوت بزرگ.”

لبخند به عنوان صندلی از جامعه آمریکا برای تهیه شراب و صنعت شرابسازی شرقی بخش است. در سال های اخیر او شده است مدیر اجرایی جنوبی مینه سوتا Winegrower داد که حامیان توپ می افتد شراب و هنر جشنواره که تساوی رو به بالا از 5000 نفر در هر سال است. در ذات او و سازمان او را نجات جشنواره (جولای 18-19 سال جاری) که نیاز به یک انجمن فعال فروش شراب با بطری.

معلم در تاکستان

لبخند به طور منظم ملاقات با آنی Klodd دستیار فرمت استاد برای میوه و سبزی تولید در دانشگاه مینه سوتا است. Klodd می گوید او “بهترین کار در جهان است.” اثبات مثبت: او دوست دارد هرس انگور در برف “اگر چه آن را کمی بهتر اگر آن را بیشتر شبیه به 30 درجه از صفر است.”

بسیاری از او فرفره اما اساسا آموزش و عیب یابی, بازدید از باغ های انگور و کمک به تولید کنندگان در مقابله با مشکلات و کمک به “مطمئن شوید که ما در حال رشد به عنوان بسیاری از با کیفیت بالا مینه سوتا انگور به عنوان ما می توانیم.” که می تواند شامل مقابله با بسیاری از و متنوع انواع پوسیدگی و یا معرفی که تولید کنندگان چیزی را که نمی آید به طور طبیعی به هر کشاورز: نازک شدن محصول خود را در طول فصل رشد باقی مانده به طوری که انگور را بیشتر متمرکز شده است.

یکی دیگر از شایع موضوع سایبان مدیریت. سرد-آب و هوا تاک تمایل به تولید پرکار leafing و انگور خوشه ممکن است دریافت نور خورشید و جریان هوا آنها را بدون نیاز به نازک شدن آن برگ است.

Klodd تشویق توسط آنچه او دیده است در سال های اخیر از تولید کنندگان است. “هنگامی که ما آموزش هرس و یا سایبان مدیریت ما شده ایم گرفتن تا 60 تولید کنندگان و مردم ایستاده در اطراف و گفتگوهای بعد از آن. … یک چیزی که من واقعا دوست دارم در مورد میانه صنعت شراب است که وجود دارد مقدار زیادی از همکاری اینجا. مردم حتی به اشتراک گذاری تجهیزات در غربی مینه سوتا است.”

یکی از عوامل است که باید Klodd کار آسان تر است از ظهور سفید ایتاسکا انگور یک سال 2016 U آزادی است که فقط در حال حاضر ایجاد خود را در سراسر کشور.

“آن رشد می کند بنابراین به قرینه” او گفت: “و اگر رشد عمودی در موقعیت شوت, آن را فقط زیبا. و در زمستان سال گذشته [2018-19] هنگامی که ما تا به حال قطبی گرداب ایتاسکا به نظر می رسید برای انجام خیلی بهتر [از دیگر انگور]. آن را قطعا در hardier طرف.”

همه در خانواده

یکی دیگر تقویت کننده های ایتاسکا انگور انجی Netzke که در واقع شده است بتلنج تنوع در هند جزیره کارخانه شراب سازی دو vintages. “من می خواهم به مقایسه آن را به یک sauvignon blanc,” او گفت:. “من فکر می کنم آن است که بالقوه است.”

Netzke به قول شکسپیر شد: “تاکستان به دنیا آمد.” پدر او ری زمستان تاسیس Winterhaven تاکستان و مهد کودک در نزدیکی رکین, Minn., در سال 2000. اما آن را تا زمانی که انجی بود 16 که زندگی حرفه ای او دوره متبلور.

“من سال سوم دبیرستان, ما پایین نشسته بودند یک شب برای شام و صحبت کردن در مورد آینده من شروع به نگاه برای کالج,” او گفت:. “من به ارمغان آورد که من واقعا مطمئن شوید که آنچه من می خواستم برای انجام و پدرم بود ‘اگر شما می خواهید به یک شراب ما می تواند شروع یک کارخانه شراب سازی.’ من همیشه دوست داشتم که در تاکستان یادگیری در مورد انگور و من هم واقعا خوب در ریاضی و شیمی ، … “

بنابراین او مورد مطالعه غذایی و علوم در دانشگاه ویسکانسین-River Falls, برداشت انگور با پیتر Hemstad در سنت کریکس تاکستان در استیلوتر کار با Hemstad تو گروه های آنا منسفیلد و نیک اسمیت و سپس زندانی در یک کارخانه شراب سازی در نیویورک Finger Lakes منطقه.

توسط این زمان او را به وسکا شهرستان تازه ضرب هندی جزیره کارخانه شراب سازی آماده بود برای خود برداشت اول با انجی برادر تام تاکستان به عنوان مدیر. زمستان در آورده علامت گوه به عنوان مشاور به مدت دو سال “به مطمئن شوید که من را ندارد هر گونه اشتباه بزرگ” او گفت:, و از آن شده است گیج کننده فرایند یادگیری بوده است.

“شروع کردن با دانش بسیار ابتدایی از شراب” Netzke گفت: “من همه چیز را حداقل مطمئن شوید که من تا به حال با کیفیت انگور و اعمال حق مخمرها. من از یاد مختلف تانن و متفاوت fining عوامل و بسیاری از چیزهایی که من می تواند انجام دهد در امتداد راه برای ساخت شراب پیچیده تر و درست را واقعا خوب شراب است.”

ماموریت انجام شد که هندی جزیره به سرعت تبدیل به یکی از دولت را بهتر از wineries. و در حالی که او در مورد پمپ ایتاسکا آینده Netzke گفت: او مورد علاقه انگور قرمز یک سنت کریکس. “این به من می دهد یک چالش خوب است از سال به سال.”

امروز, آن را بسیار کمتر از یک چالش برای زنان مانند Netzke, Klodd و لبخند را به علامت خود را در رشد مینه سوتا شراب جهان است.

لایحه بخش می نویسد: decant-this.com. او در توییتر دنبال: @billward4.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de