ریو ورد — فقط دو مایل از شمال مجلل جامعه گلف در طول کمتر از ورد رودخانه ادواردو مارتینز-Leyva با دقت تنظیم یک محدوده. او مناظر لنز در ظاهر بی نظم انبوه از شاخه و چوب حدود 6 پا در قطر که چسبیده به شاخه بالا در کاتن وود درخت حدود 300 پا از جایی که او می ایستد.

مارتینز-Leyva و همسرش لتیسیا کروز-Paredes, هستند, حیات وحش, زیست شناسان مستقر در وراکروز مکزیک و اعضای آریزونا طاس عقاب Nestwatch برنامه. این nestwatchers یک جزء ضروری در باز گشت از صحرا تودرتو طاس عقاب از کمتر از یک و نیم دوجین لانه در سال 1970 به 89 لانه در 2019.

کار با دولت حیات وحش مدیران nestwatchers اردوگاه در مناطق تودرتو به مدت 10 روز در یک زمان با چهار روز ، بسیاری از آنها زیست شناسان مانند مارتینز-Layva و کروز-Paredes. آنها رکورد تودرتو رفتار چه مدت هر شریک حرکت لانه های مورد علاقه perching سایت ها و تعاملات با دیگر پرندگان است.

“عقاب باید یک نقش کلیدی به عنوان برترین شکارچیان می گوید:” مارتینز-Layva کار کرده است که با شکاری و پرندگان مهاجر کل زندگی حرفه ای تقریبا 20 سال است.

“زمانی که تعداد آنها به پایین زمانی که چیزی است که تاثیر آنها آن را نشانه ای چیزی اشتباه وجود دارد با محیط زیست” او گفت:. “من خوشحالم که به اینجا دانستن من انجام بخشی از من برای حفاظت از این حیوانات زیبا.” زن و شوهر حتی می رود کوهپیمایی در طول زمان خود را از nestwatching, او گفت:.

این nestwatchers هیچ وقت نمی دانید زمانی که آنها ممکن است دیدن عقاب پرواز کند. در وسط یک مصاحبه مارتینز-Leyva نقاط skyward. “عقاب در حال پرواز بالای سر!” او گفت:.

مرد عقاب soars حدود 30 فوت کردن زمین و همه چیز متوقف می شود برای یک لحظه به جز نرم whir از لنز دوربین به عنوان رپتور عبور سربار در راه خود را به رودخانه به ماهی.

نماد اما یکی در معرض خطر

عقاب طاس شده است به عنوان یک نماد مهم در چشم انداز آمریکایی. مردمان بومی نگه رپتور در بالا فرهنگی توجه و آن را ملی ایالات متحده آمریکا در آرم.

اما آن تلاش کرده است در این سقوط قربانی به غیر قانونی تیراندازی تخریب زیستگاه و استفاده از آفت کش DDT. شیمیایی تجمع در عقاب آنها پس از خوردن ماهی آلوده و در نتیجه تخم مرغ با پوسته بیش از حد ضعیف به مقاومت در برابر brooding. عقاب ذکر شده بود به عنوان یک گونه در معرض خطر در سال 1973.

در اوایل دهه 1970 حداقل دو تا از باقی مانده طاس عقاب لانه در طول کمتر از ورد رودخانه نقش مهمی در 10 سال مبارزه در فورت مک داول Yavapai رزرو. این 340-عضو Yavapai قبیله و محیط زیست با موفقیت مسدود ساخت یک سد در تلاقی ورد و نمک رودخانه ها که غرق حداقل نیمی از قبیله 24,000 هکتار زمین پایه و محکوم لانه.

فورت مک داول یادبود شکست سد در طول جشن سالانه و عقاب است که مرکز قبیله ای خود را مهر و موم و پرچم. قبیله همچنین شرکت در nestwatch برنامه.

پس از عقاب ذکر شده بود معرض خطر به عنوان یک کنسرسیوم متشکل از قبایل و دولت و سازمان های فدرال و خصوصی گروه گرد هم آمدند به منظور حفظ صحرا تودرتو جمعیت. پنج سال بعد nestwatch برنامه های ایجاد شده توسط ایالات متحده خدمات جنگل و Audubon Society.

آریزونا عقاب آهسته تر برای بازیابی

اگر چه طاس عقاب ساخته شده اند قابل توجه گشت عقاب بازیابی شده است کندتر در آریزونا از در کشورهای دیگر گفت: Tice Supplee مدیر پرنده حفاظت در Audubon, آریزونا. در میان دیگر تفاوت آنها نژاد پیش از آن در سال از دیگر عقاب جمعیت زیرا آنها اقتباس به آریزونا گرم و خشک است آب و هوا. این بدان معناست که دیگر عقاب جمعیت نمی تواند از شل اگر آریزونا اعداد سقوط بیش از حد.

عقاب جوجه نمی تواند تنظیم دمای بدن خود را طوری تربیت جوان در کولر ماه های زمستان به آنها می دهد بهترین شانس ممکن است به رشد به پرواز در سن زمانی که از آنها شناخته شده به عنوان جوجه و اوج به بیشتر مناطق معتدله قبل از تابستان در مجموعه.

زیرا آنها کوچکتر جمعیت کویر عقاب هستند بیشتر در معرض خطر از دست دادن زیستگاه مانند وجابجا کردن یک بار رایگان-جریان رودخانه و همچنین به عنوان یک کاهش در تالاب آنها نیاز به یک ثابت عرضه مواد غذایی.

“زمانی که من نقل مکان به ایالت آریزونا در سال 1970 وجود دارد ممکن است پنج جفت عقاب” گفت: Supplee. در سال 2011 پس از خدمات شیلات و حیات وحش برداشته و عقاب طاس از جمله کویر طاس عقاب جمعیت از گونه های در خطر انقراض لیست وجود دارد 48 اشغال لانه که تولید بیش از 74 تخم مرغ است.

Supplee همچنین اشاره کرد که “فلوتر,” عقاب طاس که خود را برای زنده ماندن برای اولین بار بحرانی چهار تا پنج سال و کسانی که هنوز به ایجاد یک لانه خاک مشاهده شد بازگشت به پیدا کردن جفت و ساخت لانه خود را. این nestwatcher برنامه نقش محوری را در آن افزایش دهد.

حفاظت از لانه از بازدید کنندگان

در حال حاضر مدیریت توسط Arizona بازی و ماهی گروه nestwatcher برنامه استخدام حدود دو دوجین از افرادی که در اردوگاه استراتژیک لانه مکان برای تماشای بیش از لانه.

این برنامه همچنین بخشی از جنوب غربی طاس عقاب کمیته مدیریت یک کنسرسیوم متشکل از 26 قبیله ای دولت و سازمان های فدرال همراه با خصوصی و سازمان های غیر انتفاعی تشکیل شده است که در سال 1984 به ادامه تلاش های حفاظت.

Kenneth “توک” جاکوبسن, یک زیست شناس حیات وحش موفق شده است این برنامه برای تقریبا 20 سال و نیز در حال حاضر برای بازگشت با شکوه avians از مجازی انقراض.

این لانه واقع شده در مناطق سنگین استفاده های تفریحی, گفت: مارتینز-Leyva, که شده است با nestwatcher برنامه برای پنج سال.

“زمانی که عقاب آمد و لانه در این منطقه وجود دارد احتمال برخورد بین مردم و عقاب” او گفت:.

بسیاری از مردم نمی دانند که در آن عقاب هستند و یا چرا از آن مهم است به دور ماندن از آنها گفت: مارتینز-Leyva. اما او گفت: “ما در اینجا به مردم بگویید که برای حفظ فاصله خود از عقاب به آنها آموزش دهید و اجازه دهید آنها را لذت بردن از عقاب است.”

او و همسرش به بازدید کنندگان از نزدیک مشاهده و از خود حوزه و دست از مواد مورد رپتورز و حفاظت از برنامه.

خطرات باقی می ماند برای عقاب

عقاب هنوز هم چالش های قابل توجهی به خود را ادامه وجود و حتی با حضور nestwatcher برنامه یا بزرگتر طاس عقاب مدیریت برنامه. به عنوان مناطق رودخانهای حالا پس از انجام این درختان کاتن که در آن رپتورز احساس راحت و امن برای ساخت لانه گفت: Jacobson. Shriveling آبراه همچنین کمک به کاهش ماهی, یکی از عقاب های غذاهای اصلی.

تعاملات انسانی در اطراف مناطق پرورش نیز می تواند یک چالش مطرح گفت: Jacobson.

“عکاسان که می خواهند برای به دست آوردن یک تصویر خوب و صرف ساعت ها و ساعت ها در زیر لانه نگه داشتن پرندگان از انجام آنچه آنها نیاز به انجام مانند پیدا کردن غذا برای تغذیه جوجه,” او گفت:. “آنها بیش از حد نگران شما بودن برای رفتن وجود دارد و انجام آن دسته از فعالیت های تودرتو.”

تکان دهنده roosting پدر و مادر می تواند آن را به خیط و پیت کردن و یا فرار از لانه به عنوان آن را احساس می کند در معرض تهدید است. بسته به زمان از سال و یا چگونه تخم مرغ به جوجه ریزی از خروج از تخم مرغ کشف بیش از چند دقیقه می توانید آنها را بکشند گفت: Jacobson.

برق می eagles’ زندگی آنها به عنوان حرکت و نزدیک به مناطق شهری گفت: Jacobson. خوردن جوندگان کشته موش سموم می تواند به سم و کشتن عقاب و سایر پرندگان است. و گاهی اوقات وسایل نقلیه ضربه عقاب noshing در جاده بکشند.

منجر مهمات نیز طول می کشد مرگبار تلفات در عقاب و دیگر رپتورز که آنها خوردن قسمتهای داخلی در زمینه لباس پوشیدن و بازی. به همین دلیل آریزونا بازی و ماهی می پرسد شکارچیان به طور داوطلبانه حرکت به سرب مهمات و یا برای حمل و نقل و رودۀ به جایی که آنها می توانند با خیال راحت دور انداخته شوند. آژانس حتی دارای یک مسابقه سالانه که در آن شکارچیان که کامیون احشاء از بازی شات با سرب مهمات می توانید برنده جوایز.

Nestwatchers همچنین شناسایی دو تهدیدات جدید: موتوری چتر نجات و هواپیماهای بدون سرنشین. زمانی که کوچک موتوری آگهی رویکرد لانه بیش از حد نزدیک آنها بیش از حد می تواند خیط و پیت کردن یک لانه.

“آنها در پرواز بودند و بدون عقاب نگران کننده لانه سایت گفت:” جاکوبسن. “ما قادر به رسیدن به چتر نجات جامعه و واقعا کاهش می دهد که فعالیت های” او گفت:.

“در حال حاضر ما در حال داشتن بیشتر و بیشتر مسائل را با هواپیماهای بدون سرنشین پرواز به لانه سایت و گرفتن تصویری از عقاب طاس لانه نزدیک گفت:” جاکوبسن.

اگر هواپیماهای بدون سرنشین ترساندن از عقاب خاموش لانه این جوجه ها در معرض حرارت و کلاغ انتظار به ماهوت پاک کن زدن تخم مرغ و یا eaglets دور برای یک غذای سبک و سریع.

هواپیماهای بدون سرنشین خلبانان جاکوبسن گفت: “باید “را در لانه فضا و سعی کنید برای دریافت عکس ها بر روی آنها. اجازه دهید آنها را به انجام چیزی که خود.”

تماشای بیش از یک دوره نقاهت گونه

جاکوبسن گفت: یکی از راه او شمارش پیشرفت خود را بیش از گذشته 18 پرورش فصول رعایت پرندگان چگونه بسیاری از او شده است قادر به کمک.

“من در اینجا به اندازه کافی بلند برای دیدن است که بسیاری از پرندگان است که من قادر به پاسخ به تماس از nestwatchers — چنگ زدن آن پرندگان آنها را به پزشکی سلامت آنها نیاز به آنها را به عقب را به لانه سالم و با یک شانس دوم در زندگی,” او گفت:.

جاکوبسن گفت: در این خصوص لذت بخش برای دیدن بسیاری از ایگلز برنامه ذخیره و بازگشت به عنوان بزرگسالان است که در حال تولید جوان و بازسازی عقاب جمعیت. و او گفت: حیات وحش مقامات و nestwatchers پیدا کردن در مورد دو تا سه لانه در هر سال به عنوان عقاب تکثیر شوند زیستگاه خود.

مارتینز-Leyva شده است ، او را تنها به حال برای مقابله با یک عقاب که دچار مسمومیت با سرب در امتداد رودخانه نمک. عقاب بعد درگذشت. اما دیگر nestwatchers باید ذخیره تا 60 ٪ از تمام آن سال را جوجه گفت: رابین نقره از بنیانگذاران و عضو هیئت مدیره مرکز تنوع زیستی.

نقره ای تماس گروه قهرمانان. “من شخصا مشاهده لانه مراقب شجاعانه در راه رفتن به مستی riflemen تیراندازی شدید در همه چیز در Bartlett لانه پرورش منطقه برای جلوگیری از خطر” گفت: نقره ای.

نقره معتقد است که عقاب می تواند حتی بیشتر پیش رو. او ویژگی های delisting به سیاست های داخلی در خدمات شیلات و حیات وحش.

“آنها حذف ما عقاب از لیست در سال 2011 در برابر آرزوهای هر صحرا تودرتو طاس عقاب متخصص,” او گفت:.

آریزونا بازی و ماهی به گفته مقامات آنها و دیگر اعضای کنسرسیوم موافقت nestwatchers انتگرال به حفظ یکی از آریزونا مهم ترین شکارچیان نیز به عنوان یک فرهنگی و تاریخی سنگ محک.

“ما همچنان به مقابله با بسیاری از تهدید به عقاب که ما استفاده می شود به” جاکوبسن گفت: “اما ما همچنین کردم این بسیار پویا مدیریت برنامه برای کمک به کاهش این تهدیدات به طوری که با وجود eagles’ متنوع سرزمین های پراکنده در سراسر آریزونا آنها هنوز هم قادر به موفق خواهد بود.”

رسیدن به خبرنگار در debra.krol@AZCentral.com یا در 602-444-8490. او در توییتر دنبال کنید در @debkrol.

محیط زیست پوشش در azcentral.com و در آریزونا جمهوری است که توسط یک کمک مالی از نینا ماسون Pulliam خیریه اعتماد. دنبال جمهوری زیست محیطی گزارش تیم در environment.azcentral.com و @azcenvironment در Facebook, Twitter و Instagram.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de