روز سد را شکست: نزدیک به 1 میلیارد گالن آب سراسیمه بیرون از شهر تمپه دریاچه

سابق تمپه شهردار هیو هالمن و همسر او فقط بدست صفحه اصلی از یک رویداد که تلفن زنگ زد.

“شهردار ما یک مشکل” تماس گیرنده گفت.

در 9:44 بعد از ظهر در جولای 20, 2010 یکی از چهار لاستیک مثانه در انتهای غربی شهر تمپه دریاچه پشت سر هم ارسال عجله از آب به طور معمول نمک خشک رودخانه.

هشدار آژیر wailed در عرض چند دقیقه.

افسران شتافت پایین دست جایی که گذرا هستند شناخته شده به اردوگاه هشدار نزدیک شدن سیل. هلیکوپتر پرواز در طول نمک رودخانه به سعی کنید به نقطه هر کسی که در آب راه.

هالمن با عجله به دریاچه و تماشا به عنوان آب ریخت, او گفت:.

او و پس از آن — شهرستان مدیر چارلی مایر شهرستان کارکنان و پرسنل اورژانس ملاقات از طریق شب. آنها ارزیابی آسیب شروع به بررسی آنچه اتفاق افتاده است در نظر گرفته و راه حل های دراز مدت.

صبح مثل کشیدن پلاگین بر روی وان, بسیاری از تقریبا 1 میلیارد گالن آب در این دریاچه خشک شد. استخر از آب گل آلود ماهی در حال مرگ و در معرض زباله که شامل ترافیک موانع نردبان و 55 گالن سطل زباله پشت سر گذاشته شد.

دریاچه باقی خواهد ماند بسته برای نزدیک به سه ماه به عنوان خدمه نصب رفع موقت در زمان برای مرد آهنین مسابقات سه گانه که در ماه نوامبر.

یک راه حل دائمی را تقریبا شش سال و $47 میلیون حدود 2 میلیون بیش از هزینه برای ایجاد دریاچه 11 سال پیش از آن.

بود که به سرزنش

مقامات شهرستان در ابتدا با برخورد با بریجستون صنعتی محصولات این تولید کننده لاستیک تورم مثانه بیش بود که به سرزنش برای این سد را شکست.

بریجستون گفت: آن هشدار داد تمپه برای بیش از یک دهه است که لاستیک مثانه نیاز به نگه داشته شود سرد و مرطوب به طوری که آنها نمی خواهد خود را تحت آریزونا گرمای تابستان.

یک ماه قبل از انفجار سد در جلسه شورای ژوئن 10, بریجستون دوباره هشدار داد رهبران شهر که سد طول عمر ممکن است کوتاه تر از اصل پیش بینی شده است.

مقامات شهرستان گفت: اشتباهات در طراحی لاستیک مثانه ساخته شده آن را غیر ممکن به استفاده از آبپاش بر سد.

این شهر در حال حاضر در مذاکرات با بریجستون به جای چهار لاستیک مثانه تشکیل غربی سد پس از بازرسان متوجه وخامت در یک سریع تر از انتظار می رود میزان-دستیار شهرستان مدیر جف Kulaga گفت.

او گفت: بریجستون توافق به جای لاستیک مثانه اگر شهر نصب خواهد دائمی سد ظرف پنج سال تا حدودی به دلیل شرکت در خارج از لاستیک-سد کسب و کار.

کار به جای مثانه بود و انتظار می رود برای شروع در ژانویه 2010, اما باران های سنگین و پس از آن آب خروجی به رودخانه نمک تاخیر در همه چیز.

این کار موکول به شروع ماه جولای 21.

هالمن تماس سد شکست “خوش شانس ترین روز زندگی من است.”

تا به حال این سد را شکست و 12 ساعت بعد خدمه می شده اند و در بستر رودخانه پایین دست این دریاچه است.

“من به این روز خدا را شکر که اگر این سد که قرار بود به پشت سر هم پشت سر هم آن را ذخیره زندگی” هالمن گفت.

سن و صحرا خورشید باعث شکستن

شهر فرستاده نمونه از این سد برای تولید سایت آزمون در اوهایو برای تعیین علت شکستن.

علت رسمی: داخل لاشه فشار ناشی از سن سد و شرایط محیطی.

به عنوان Kulaga توضیح می دهد که این کوچک اشک در داخل مثانه ناشی از مثانه مالش در برابر بتنی کانال مجاز هوا به داخل مثانه است.

هوا به رهبری یکی از هفت لایه های لاستیک مثانه شل باعث لایه به rub در برابر هر یک از دیگر به عنوان آب در دریاچه دیگری. آن را ایجاد یک قطره اشک که منجر مثانه به سقوط او گفت:.

خدمه نصب و راه حل دائمی

یک بار به طور موقت لاستیک مثانه نصب شد تمپه رهبران صرف چند سال آینده استخوانی پایین یک برنامه بلند مدت. آنها در حل و فصل هیدرولیکی عمل جراحی دروازه.

Kulaga نام آن را امن ترین و قابل اعتماد و مقرون به صرفه ترین گزینه است.

ساخت سد جدید آغاز شد و در ژوئن 2014 اما در سپتامبر سیل شسته بیشتر از کار با توجه به این شهرستان است.

این سد در نهایت به پایان رسید در بهار 2016.

این جراحی دریچه سد است که انتظار می رود به 50 سال گذشته.

رسیدن به خبرنگار Paulina Pineda در paulina.pineda@azcentral.com یا 602-444-8130. او در توییتر دنبال کنید: @paulinapineda22.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de