دیوان عالی کشور می پردازد Clash of مدارس کاتولیک سابق معلمان

یک مورد مناسب و جدایی کلیسا و دولت در حال شکل گرفتن در مرکز صحنه در دیوان عالی کشور است که از شنیدن استدلال های تلفنی برای دومین هفته به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

این مورد شامل دو سابق کاتولیک مدرسه معلمان و کارفرمایان سابق خود را یکی از دو دادگاه مقابله دوشنبه. سه روز از استدلال هفته گذشته ممکن است در نظر گرفته شود چیزی از یک گرم تا تست چگونه تلفن استدلال را به کار و ساخت صدا از استدلال زنده برای اولین بار.

ریسک بالاتر بعد از این هفته که شامل موارد بالا مشخصات دعوا بر سر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سوابق مالی و اینکه آیا ریاست جمهوری انتخاب کنندگان را به بازیگران خود را در کالج انتخاباتی رای برای نامزد که برنده رای مردمی در دولت خود را. این موارد شنیده خواهد شد سه شنبه و چهارشنبه.

روز دوشنبه دادگاه شنیدن یک مورد مربوط به کریستن بیل و اگنس Morrissey-Berru هر دو سابق کلاس پنجم معلمان در مدارس کاتولیک در کالیفرنیا است. Biel تدریس در سنت جیمز مدرسه کاتولیک در تورانس و Morrissey-Berru در بانوی ما از گوادالوپ در نزدیکی Hermosa ساحل. Morrissey-Berru آموزش قرارداد نیست تمدید در سال 2015 زمانی که او در دهه 60 و پس از او می خواهم آموخت بیش از 15 سال در مدرسه. و Biel قرارداد نیست تمدید کرد و پس از او فاش کرد او تا به حال سرطان پستان و نیاز زمان.

هر دو شکایت کارفرمایان سابق خود را با Morrissey-Berru ادعا تبعیض سنی و Biel ادعا تبعیض ناتوانی. دادگاه بدوی گفت: هر دو پرونده های حقوقی می تواند به جلو برود اما مدارس باید به دادگاه تجدید نظر و حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

این سوال برای قضات این است که آیا مدارس معاف از شکایت به عنوان یک نتیجه از یک اتفاق سال 2012 تصمیم دیوان عالی کشور گفت: قانون اساسی مانع از وزرا از تحت پیگرد خود را به کلیساها برای استخدام تبعیض است.

به اصطلاح وزرا استثنا “تضمین می کند که کنترل بر توابع مذهبی نهفته است با کلیسا و نه دولت به نفع هر دو” مدارس باید به دادگاه گفت. مدارس استدلال می کنند که زنان تعداد به عنوان وزیران در بخشی به دلیل آنها تدریس دین در میان دیگر افراد است. وکلای Morrissey-Berru و Biel اختلاف نظر دارند.

بیل سال گذشته درگذشت در سن 54 بعد از پنج سال نبرد با سرطان پستان. او به دنبال این پرونده را در محل.

مورد دیگر از قضات در حال شنیدن استدلال در دوشنبه در مورد اینکه آیا یک نوار زیادی از شرق اوکلاهما از جمله بسیاری از تولسا باقی می ماند زمین هند است که متعلق به Muscogee (نهر) ملت. مسئله این است که آیا اعضای قبیله ای را می توان محاکمه در دادگاه دولت برای ارتکاب جرم در سرزمین هند, و شنیده شده است قبل از دادگاه.

هشت قضات ظاهرا به طور مساوی تقسیم می شود و پس از دور اول استدلال مربوط به یک بومی آمریکایی مردی که محکوم به قتل است. عدالت نیل Gorsuch در هیچ بخشی که در مورد, چرا که او در آن شرکت کردند در مرحله قبل زمانی که او یک قاضی در دادگاه تجدید نظر فدرال در دنور. اما او را به شرکت در روز دوشنبه استدلال مربوط به یک محکوم molester کودک, که همچنین یک عضو از نهر ملت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de