حکم دادگاه عالی گسترش قبایل زمین. آنچه که برای آریزونا ؟

در یک تصمیم مورد ستایش قرار داد به عنوان نقطه عطفی در فدرال هندی قانون, دیوان عالی ایالات متحده حکم داد این هفته که خیلی از اوکلاهما را قبیله ای سرزمین هرگز لغو و این که دولت تا به حال هیچ قضایی با کسانی که در زمین است.

دیوان عدالت نیل Gorsuch پیوست دادگاه چهار لیبرال قضات در 5-4 تصمیم گیری و نوشت: نظر به مورد McGirt v. اوکلاهما.

این حکم در درجه اول تحت تاثیر قرار می شود که به تعقیب اعضای قبیله ای برای جرائم جدی در سرزمین های قبیله ای و آن را تحت تاثیر قرار نمی غیر هندی تعقیب توسط قبایل یا مالکیت. برخی از هندی قانون کارشناسان معتقدند این حکم ممکن است منجر به بیشتر های مدنی و قانونی نظارت توسط قبیله ای دولت بر روی زمین در تاریخی رزرو مرزهای.

و آن را هنوز مشخص نیست که آیا این مورد می تواند توسط برخی از آریزونا قبایل به اصلاح حاکمیت بر اراضی که حذف شدند از اصلی رزرو مرزهای.

Robert J. Miller, یک استاد حقوق در ساندرا روز اوکانر دانشکده حقوق هند قانونی برنامه در دانشگاه ایالتی آریزونا گفت: زبان دارای کلیدی برای تعیین اگر هر آریزونا قبیله ای کشورهای واجد شرایط هستند به دنبال یک شبیه درمان است. “آیا کنگره می گویند ؟” او گفت:. “اگر آن را به صراحت و به دور از قبیله رزرو و یا تغییر مرزهای خود را پس از آن همه چیز که اتفاق می افتد بعد از آن نیست.”

به حکم دادگاه

مورد آورده شد توسط Jimcy McGirt یک شهروند از سمینول ملت اوکلاهما در east-central Oklahoma. McGirt به اعدام محکوم شده در دادگاه های ایالتی در تجاوز به اتهام و محکوم به زندگی در زندان است. جرم و جنایت متعهد شد ظرف رزرو اراضی که ایجاد شده بود برای Muscogee (نهر) ملت در سال 1832. متعاقب آن معاهده به تصویب رسید در سال 1866 کاهش نهر زمین پایه به آن زمان 3 میلیون هکتار تاریخی مرز بلکه جبران قبیله برای از دست زمین. جدی جنایات آمریکا سرخپوستان قبیله ای در سرزمین های تحت صلاحیت دولت فدرال از طریق جنایات بزرگ عمل می کنند.

ایالت اوکلاهما استدلال در بخشی که از زمین تا به حال اختصاص داده شده در بسته به فردی بومی شهروندان از طریق یک 1887 قانون شناخته شده به عنوان Dawes عمل اعتماد زمین وضعیت رزرو شده بود لغو و زمین در حال حاضر باید در نظر گرفته شود موضوع را به دولت قانون است.

اما McGirt وکیل, Ian Gershengorn مقابله است که از آنجا که قانون اجازه سهمیه در واقع هرگز حذف رزرو (همچنین به عنوان شناخته شده اعتماد زمین) وضعیت از کسانی که زمین های فدرال و دادگاه های ایالتی بود صلاحیت بیش از این مورد است.

دیوان عالی کشور موافقت کردند. “در انتهای دنباله از اشک بود و یک وعده” Gorsuch نوشت. “مجبور به ترک سرزمین اجدادی خود در جورجیا و آلاباما نهر ملت دریافت اطمینان داد که خود را در سرزمین های جدید در غرب خواهد بود امن برای همیشه.”

مورد او نوشت: خواسته دادگاه عالی “آیا زمین این معاهدات وعده داده شده باقی می ماند رزرو هند برای مقاصد جنایی فدرال قانون است. زیرا کنگره است گفت: در غیر این صورت ما دولت را به خود کلمه است.”

Gorsuch است آشنا در فدرال هند و انتصاب خود را در سال 2017 شد مورد ستایش قرار داد توسط بسیاری از هندی قانون کارشناسان و قبیله ای سازمان ملل به عنوان یک صدا برای درک و استفاده از قانون به دولت در تعامل با قبایل. او شناخته شده به عنوان “originalist” – و یا به عنوان یک وبلاگ حقوقی, یادداشت “Gorsuch معتقد است که قانون اساسی ایالات متحده باید تفسیر آن را به عنوان اصلی آن تدوین کنندگان.” او همچنین تنها غربی در دادگاه است.

چه McGirt مورد واقعا چیست ؟

میلر گفت که این حکم تاثیر می گذارد تنها نهر پیمان اراضی و نزدیک به 1.1 میلیون نفر زندگی می کنند در تاریخی نهر خط مرزی. میلر است که یک ثبت نام شهروند شرقی شونی قبیله در حد شمال شرقی اوکلاهما که همچنین بخشی از سهم عمل می کنند عصر.

اگر همه به اصطلاح “پنج قبایل متمدن” که همچنین شامل, Cherokee, Choctaw, Chickasaw و سمینول سازمان ملل با زمین های که قرار داده شد به اعتماد در قرن 19 را انتخاب کنید به دنبال مشابه درمان برخی از 1.8 میلیون نفر تحت تاثیر قرار خواهد. و میلر گفت که دیگران از 39 قبایل در اوکلاهما ممکن است مشابه ایستاده به reassert حاکمیت تاریخی خود رزرو مرزهای.

“در بند دوم از این تصمیم Gorsuch متحده موضوع دادگاه پاسخ به” میلر گفت. “این سوپریمز بسیار خاص و دقیق در مورد سوال دقیق آنها در پرداختن به تجدید نظر است; تنها حدود جنایی قضایی است.”

هند سازمان ملل ندارد و قضایی و غیر سرخپوستان به جز دقت تعریف شده و در شرایطی که مهمترین آنها زمانی که یک دادگاه قبیله ای به دست آوردن مجوز از وزارت دادگستری ایالات متحده به تعقیب خشونت مظنون تحت خشونت علیه زنان عمل می کنند.

همچنین یک سند به اشتراک گذاشته شده توسط بومیان آمریکایی حقوق صندوق و مادری آمریکایی انجمن روزنامه نگاران گفت که مالکیت زمین در تاریخی نهر زمین را نمی توان با حاکم است.

اما میلر همچنین گفت که وجود دارد می تواند برخی از تغییرات در جریان های تاریخی نهر زمین. برای مثال اعضای قبیله ای دیگر ممکن است موضوع را به دولت مالیات اگر آنها زندگی و کار در محدوده, او گفت:. غیر از سرخپوستان که در زمین خود درون نهر ملت ممکن است دریابید که این قبیله در حال حاضر برخی از ى و یا نظارتی قضایی است. آنها ممکن است برای قبیله ای دادگاه برای پرونده های مدنی.

میلر گفت که McGirt در حال حاضر می تواند تحت پیگرد قانونی توسط دولت فدرال با توجه به شنیع ماهیت جرم خود که شامل تجاوز به یک پسر 4 ساله دختر. “فدرال جنایی مجازات اغلب شدیدتر از دولت هستند. بنابراین آقای McGirt یا آینده هندی متهمان گاهی اوقات بالاتر احکام کیفری به دلیل سیستم فدرال” میلر گفت. نهر ملت نیز می تواند تحت پیگرد قانونی قرار McGirt اما پس از قبایل تنها می تواند حکم یک فرد محکوم به بیش از 1 سال در زندان فدرال خواهد بود منطقی دادگاه را مورد او گفت:.

چه اتفاقی افتاد در آریزونا ؟

میلر گفت که 21 هند رزرو در آریزونا ممکن است یا ممکن است نمی شود تحت تاثیر این تصمیم است. “اگر کنگره را به از بین بردن [از سرزمین های قبیله ای], آن, معتبر,” او گفت:. “کنگره این قدرت را لغو هندی معاهدات و آمریکا پیمان با دولت های خارجی.” اما میلر گفت: کنگره باید بگویم “به صراحت” که یک رزرو کاهش و یا سرزمین های آن کاهش می یابد و یا disestablished یا بازگشت به فدرال و ایالتی یا محلی کنترل به چندین موارد دیگر را مشخص کنید.

اگر یک قبیله بودند به تعیین که بخش هایی از سرزمین های آن گرفته شد و بدون ابراز کنگره بیانیه و برخی از نوع پرداخت برای کسانی که زمین یک دست کت و شلوار می تواند به ارمغان آورد به درمان است که میلر گفت.

حداقل یک آریزونا قبیله سن کارلوس آپاچی قبیله تا به حال اصلی خود اعتماد اراضی کاهش می یابد.

زمین های خود کاهش پنج بار بین سال 1872 و در سال 1902 توسط یک سری از ریاست جمهوری اقدامات است. این شامل یکی از مقدس ترین مکان برای آپاچی مردم است. Dził Nchaa Sí قرآن شناخته شده در حال حاضر به عنوان کوه گراهام قرار داده شد و تحت مالکیت عمومی در سال 1873 و در حال حاضر بخشی از کورونادو ملی جنگل.

میلر در مقایسه Gorsuch نوشته شده است نظر به “قضایی شعر” و گفت که عدالت بوده است چه بومی و سازمان های حقوق مانند کنگره ملی سرخپوستان آمریکایی برای امیدوار; “Gorsuch می داند که برخی از هندی قانون و دریغ نکنید برای رای قبیله ای موقعیت حتی زمانی که محافظه کاران احتمالا استدلال می کنند که او را تبدیل به یک لیبرال.”

دبرا Utacia Krol را پوشش می دهد مسائل بومی در تقاطع آب و هوا و فرهنگ و تجارت در آریزونا و جنوب غربی است. رسیدن به خبرنگار در [email protected] یا در 602-444-8490. او در توییتر دنبال کنید در @debkrol.

پوشش مسائل قبیله ای در تقاطع آب و هوا و فرهنگ و تجارت است که پشتیبانی شده توسط زنجیر بنیاد و آب حامی مالی طرح.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im