دیوان عالی کشور حکم 5-4 روز شنبه به دادگاه درب در پدر و مادر مکزیکی نوجوان که به ضرب گلوله کشته شد مرده در طول مرز توسط یک آمریکایی عامل.

دادگاه پنج محافظه کار قضات برگزار شد که پدر و مادر نمی تواند با استفاده از دادگاه های آمریکا شکایت گشت مرزی عامل عیسی مسا جونیور که خود را کشته غیر مسلح 15 ساله در سال 2010. مسا شد در خاک ایالات متحده آمریکا در تگزاس که اخراج او منجر به مرگ میکنه.

عدالت ساموئل Alito نوشت: برای دادگاه که مورد غم انگیز است اما قوی امنیت مرزی و روابط بین الملل مسائل منجر به حاکم در برابر پدر و مادر از سرجیو Adrian هرناندز Guereca.

“پس از تنظیم رفتار عوامل در مرز بدون شک به امنیت ملی پیامدهای خطر تضعیف امنیت مرزی را فراهم می کند دلایل دریغ” در مورد اجازه می دهد پدر و مادر به شکایت در دادگاه Alito نوشت.

عدالت اموزش Bader Ginsburg, نوشتن برای او لیبرال همکاران مخالفت کرد و گفت: پدر و مادر اوباما نمی اندازد امنیت مرزی و یا سیاست خارجی.

روز سه شنبه نتیجه نیز مشخص است که عذاب واصل طرح دعوی در دادگاه توسط پدر و مادر یک نوجوان کشته در چیئوائوا, مکزیک, اثر شلیک گلوله از اخراج از مرز توسط یک آمریکایی عامل که ایستاده بود در آریزونا. که مورد شده است در خود نگه دارد.

مورد آزمایش نیم قرن دادگاه عالی تصمیم گیری است که اجازه می دهد تا مردم را به سو مقامات فدرال برای قانون اساسی نقض شده است. در طول سال دادگاه را ساخته اند آن را سخت تر به ادعای شناخته شده به عنوان Bivens اقدامات پس از نام بالا مورد دادگاه.

Ginsburg نوشت که “این همه بیش از حد آشکار است که برای جبران صدمات مانند یک رنج می برد در اینجا آن است که Bivens یا هیچ چیز. من مقاومت در برابر این نتیجه رسیدند که ‘هیچ چیز’ پاسخ لازم در این مورد است.”

عدالت کلارنس توماس بود که بخشی از دادگاه اکثریت گفت: او را چگونه به خلاص شدن از Bivens دعاوی در دسترس نباشد. عدالت نیل Gorsuch پیوست توماس ” جدا كرد.

Alito به ذکر است که وزارت دادگستری و پدر و مادر مخالف در مورد دنباله ای از حوادث که منجر به سرجیو مرگ است. اما تردیدی نیست که مسا ایستاده بود و از طرف ایالات متحده از مرز زمانی که اخراج او به مکزیک و کشته شدن او را با زخم گلوله به صورت.

خانواده گفت: Sergio بود یک بازی با دوستان در یک ماه ژوئن شب در حال اجرا را از طریق یک کالورت و در طول مرز, دست زدن به آن و در حال اجرا بازگشت. مسا سوار بر دوچرخه در زمان Sergio دوست را بازداشت و سپس اخراج در سراسر مرز.

وزارت دادگستری گفت: مسا شد تلاش برای جلوگیری از “قاچاقچیان اقدام غیر قانونی از مرز” و شلیک تفنگ خود را پس از او آمد و تحت یک مجموعه از سنگ. مسا در دادگاه گفت براده که سرجیو در میان سنگ ثرورس. فیلم از این حادثه به نظر می رسد اختلاف است.

مقامات ایالات متحده تصمیم به تعقیب مسا و اوباما رد درخواست استرداد او به طوری که او می تواند چهره اتهامات جنایی در مکزیک است. هنگامی که پدر و مادر از پسر سعی در سو مسا فدرال قضات را رد کرد و ادعای خود را.

گشت مرزی به شدت تغییر آن استفاده از زور در سیاست در سال های پس از تیراندازی پس از چندین شکایت از نیروی بیش از حد. 15 نفر وجود دارد موارد که در آن افسران و عوامل استفاده از سلاح گرم در بودجه سال 2018 از بالا از 55 گزارش شده در طول سال 2012 بودجه سال.

اما لی Gelernt آمریکا اتحادیه آزادی های مدنی وکیل که استدلال بر پدر و مادر طرف گفت: “گرانش این حکم نمی تواند واضح تر با توجه به مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نظامی لفاظی و سیاست هدف قرار دادن مردم در مرز. مرز عوامل باید ایمنی به ضرب شلیک مکزیکی, نوجوانان در طرف دیگر از حصار مرزی. قانون اساسی را متوقف کند در مرز.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im