دیوان عالی کشور تکذیب جدید صدور حکم شنوایی برای آریزونا قاتل

واشنگتن – رئیس دیوان عالی کشور رد شده جدید صدور حکم شنیدن شنبه برای یک آریزونا زندانی محکوم به دو بی رحمانه به قتل نزدیک به سه دهه پیش است.

دانشیار عدالت برت Kavanaugh نوشت 5-4 نظر و پیوست شد توسط دادگاه چهار نفر دیگر محافظه کاران است. در یک الگوی آشنا به ویژه در مورد مجازات مرگ چهار لیبرال قضات عقیده داشت.

مورد درگیر جیمز مک کینی که به کشته شدن دو نفر در حوادث جداگانه در سال 1991. وکلای او استدلال کرد که او از رنج شدید, سوء استفاده, به عنوان یک کودک که در نظر گرفته نمی شد زمانی که او محکوم به مرگ و تنها تجدید نظر در دادگاه استیناف سطح. آنها همچنین گفت که او سزاوار به اعدام توسط یک هیئت منصفه به جای یک قاضی.

دیوان عالی کشور حکم در آریزونا مورد در سال 2002 که داوران باید اطمینان یافته است که به کمک تعیین می کند زندگی یا مرگ محکوم شد. در حالی که حکم اعمال نمی عطف به ماسبق جدید دادگاه اقدام ممکن است داده میشن که شانس.

“با توجه به McKinney دادگاه استیناف دیگر ممکن است reweigh تشدید و شرایط کاهش در تعیین اینکه آیا برای رعایت حکم اعدام است. مککیننی نادرست است” Kavanaugh نوشت.

دانشیار عدالت اموزش Bader Ginsburg, نوشتن برای لیبرالها گفت: داوران باید تصمیم گرفت در مککیننی سرنوشت.

“به همین دلیل من که نگه مککیننی مرگ جملات خلاف قانون اساسی,” او گفت:.

یک ائتلاف از 15 متحده بود به خواست دادگاه به کمک مالی جدید صدور حکم شنوایی به دلیل آن می تواند بر دیگر مرگ-ردیف زندانیان. آنها شامل آلاباما, آرکانزاس, Florida Georgia, آیداهو, ایندیانا, کانزاس, لوئیزیانا, نبراسکا, اوهایو, اوکلاهما, کارولینای جنوبی, داکوتای جنوبی, تنسی و یوتا است.

مککیننی و برادر ناتنی خود چارلز هدلند به مرگ محکوم شدند توسط یک Maricopa County Superior Court judge برای قتل چندلر ساکنان Christene Mertens, 41, و, Jim McClain, 65, در طول یک سال 1991 و دزدی و ولگردی و قانونی شکنی.

مرتنز به تنهایی به خانه بود که دو شکست در ضرب و شتم و چاقو و سپس به ضرب گلوله او را در پشت سر. آنها در زمان $120.

McClain خواب رفته بود در خانه خود را هنگامی که آنها را شکست و او را به ضرب گلوله در پشت سر. آنها خود را در زمان تماشای سه اسلحه و ماشین خود را با توجه به سوابق.

مورد مطرح شده دو مساله: آیا آریزونا نقض قانون اساسی در سال های نه با توجه به همه شرایط کاهش در سرمایه موارد و اینکه آیا هر گونه جدید صدور حکم شنیدن باید شامل یک هیئت منصفه در حال حاضر به عنوان مورد نیاز است.

ایالات متحده در دادگاه تجدید نظر برای 9th مدار لغو Hedlund این حکم پس از وکلای مدافع استدلال کرد که یک تاریخچه از دوران کودکی, سوء استفاده, اعتیاد به الکل, اختلال استرس پس از سانحه, یک ضریب هوشی پایین و دیگر عوامل کاهش در برابر اعمال مجازات اعدام.

در مککیننی مورد دادگاه تجدید نظر همین حکم داد که حکم او را نقض, دیوان عالی سوابق. اما زمانی که مورد بازگشت به آریزونا دیوان عالی کشور این تصمیم در سال 2018 به رعایت حکم اعدام است.

در دهان استدلال در ماه دسامبر نیل Katyal سابق اقدام آمریکا وکیل عمومی نمایندگی مککیننی گفت: قضات که وزن تشدید و شرایط کاهش در دادگاه سطح یک دادگاه تجدید نظر نشان دهنده “قلب چه مجازات صدور حکم مورد تمام شده است.”

اما چند محافظه کار قضات تعجب اگر مککیننی سزاوار چنین پاداشی برای دولت دادگاه خطا در نمی با توجه به شرایط کاهش آن تلقی بیارتباط به جنایات مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD).

دانشیار عدالت ساموئل Alito گفت مککیننی به دنبال “یک ثروت باد آورده” – یک شات جدید در اجتناب از مجازات اعدام و محاکمه با حضور هیئت منصفه.

آریزونا دادستان کل علامت Brnovich تا به حال آن را به نام “تلاش دیگری توسط یک قاتل محکوم به تاخیر در پذیرش مسئولیت خود را برای جرم و جنایت. ما باید به یاد داشته باشید قربانیان و خانواده های آنان است. عدالت با تاخیر است عدالت را تکذیب کرد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>