در 1889 ساختمان در کلیسای سنت پل تپه سیاه پارچه با پارچه مزین کردن بیش از هر دیگر سنگ مرمر جدول با خوشه شمع روشن در مراکز.

در تلاش برای محافظت از مهمانان ممکن است گسترش از coronavirus سنت پل رستوران W. A. فراست است که به طور موثر blacking متناوب جداول کاهش ظرفیت آن 50 درصد است.

اگر اجتماعی فاصله نبوده است, موظف, کشورهای مشترک المنافع, خواص که صاحب W. A. فراست و خواهر خود رستوران ناخدا اعلام کرد این تصمیم روز شنبه به نگه داشتن ناهار خوری گروه شش فوت از هم جدا از یکدیگر است.

“اجتماعی فاصله بهترین راه برای صاف و منحنی و راه آن را در قدرت ما برای انجام این کار است که به درخواست شهروندان به آن عمل کن” گفت: استفانی Rupp شرکت مالک مشترک المنافع خواص. “ما فکر می کنیم می تواند کمک کند.”

در پیش بینی از coronavirus كردن در مینه سوتا محلی رستوران ها به دنبال راه های خلاقانه برای انطباق با مشتری ترس در حالی که فرح برای رکود در ترافیک پا و رزرو. حتی رستوران ها که متوجه نمی کندی در مشتریان با دیدن نشانه هایی که یک عصر جدید در ناهار خوری ممکن است در حال حاضر وارد شده است.

اتاق ناهارخوری کامل باقی می ماند در Parasole رستوران گروه خواص آن عبارتند از: مانی Steakhouse, برگر جونز و زمین خوب. اما روشن است که همه چیز شروع به تغییر گفت: COO دانا Fahs. برای یک چیز, حمام بافت در حال رفتن از دست رفته است.

“چیزی که من شنیده ام از برخی از رستوران ها است که مردم در حال سرقت کاغذ توالت به سهام تا در خانه” Fahs گفت.

این ویروس منتقل نمی شود از طریق مواد غذایی و رستوران ها در حال حاضر به دنبال استانداردهای سختگیرانه وقتی که می آید به پاکیزگی. برخی هنوز هم در حال اضافه کردن بیشتر احتیاط به سهولت هر گونه نگرانی های بالقوه.

Parasole رستوران های حذف شده برای دارندگان مهمان چک و ارائه سرور قلم به گرفتن سفارشات به کامپیوتر. کیم Bartmann که صاحب رستوران در مینیاپولیس از جمله گوزن قرمز Supperclub و Barbette حال برنامه ریزی برای نصب دست-ضد عفونی کننده ایستگاه در اتاق ناهار خوری. بنابراین تیم Niver در رستوران (Mucci را به ایتالیایی, سنت اطاق کوچک ناهار خوری). در علاوه بر این به طور معمول تمیز کردن دلقک مفاهیم رستوران ها یادآوری کارکنان به پاک کردن هر گوشه مانند پشت صندلی و نوار مدفوع.

“رستوران ها واقعا پاک” گفت: Mike DeCamp, آشپز برای jester’s P. S. استیک Monello و دیگران. “هستند بسیاری از مکان های که بازرسی به عنوان مذهبی که ما انجام می دهیم. ما یک مقدار زیادی از استانداردها است که ما باید به دنبال.”

در ایمیلی را دم شرکت مینیاپولیس پردیس, صفحه اصلی به دو رستوران درب اضافی دریافت کنید wipedown قبل از بسته شدن و دوباره زمانی که آن را باز می کند گفت: با ترشرویی سخنگوی تیفانی جکسون. “شما در حال تمیز کردن به طور مداوم” او گفت:. “و ما در حال تلاش برای باقی می ماند به عنوان آرام و مثبت به عنوان امکان پذیر است.”

با آن بزرگ, هوای آزاد, منطقه صندلی و نحو نامشخصی گرم مارس آب و هوا ترشرویی کسب و کار شده است برگزاری مداوم. آن در سایت summer concert series با خیابان اول که شروع می شود در ماه مه است که هنوز هم برنامه ریزی شده.

در همان زمان “ما آگاهانه وجود دارد کار افتادگی و ما کارکنان بر این اساس نگه داشتن یک چشم نزدیک بر روند و ببینید که چگونه این صنعت است پاسخ” جکسون گفت. “بزرگترین چیزی است که برای نگه داشتن کارکنان و مشتریان امن است.”

رستوران در مینیاپولیس و سنت Paul موظف به پرداخت ارائه مرخصی استعلاجی به کارمندان. و دولت در بخش بهداشت و درمان نیاز به کارمند بیماری به سیستم وارد شود.

شیدا استنلی که صاحب 6Smith در Wayzata و Baldamar در رزویل حومه است که نیازی به مرخصی استعلاجی گفت: او را در نظر بگیرید با اضافه کردن آن را به تشویق under-the-آب و کارکنان به ماندن در خانه. “این یک فرصت” استنلی گفت. “من فکر می کنم من آن را بررسی کند.”

استنلی رستوران در واقع ممکن است با بهره گیری از coronavirus نگرانی که مردم انصراف از شکستن بهار خود را و دیگر برنامه های سفر. “این staycation هستید” او گفت:, “است که به معنی اجازه بیرون رفتن برای شام.’ “تنها تفاوت او را متوجه به تازگی: مشتریان در حال گرفتن مقدار زیادی بیشتر به شستن دست های خود را.

چند high-end صاحبان رستوران ها می گویند نیست شاهد کاهش در مشتریان به خصوص در میان پیاده روی ، اما آینده رزرو هستند و آزمایش برای برخی از, و وقایع خصوصی و پذیرایی سفارشات در حال لغو شد. کسانی که رزرو به ندرت می آیند.

مغازه های کوچکتر مانند راه هوایی رستوران ها ممکن است سخت تر رسید.

چهارشنبه در اواخر زمستان تمایل به برخی از شلوغ ترین روز در Andrea پیتزا در برج دسته جمعی راه هوایی در مرکز شهر مینیاپولیس.

اما این چهارشنبه گذشته صاحب فرانچسکو Gambino فرستاد دو نفر از کارکنان خانه زود است.

“این هفته اولین هفته من متوجه تفاوت” Gambino گفت از پشت, پیتزا پیشخوان نسبت به پایان کندتر از معمول ناهار شیفت. به عنوان برخی از کارمندان تصمیم به ماندن در خانه با توجه به coronavirus نگرانی مرکز شهر ناهار جمعیت کاهش یافته است.

“برای ما اگر مردم نمی آید به کار” او گفت: “این غم انگیز است.”

Matty o’reilly که هر دو صاحب و مشورت برای چندین دوقلو شهرستانها رستوران در حال کار با مینه سوتا انجمن رستوران برای تدوین استراتژی برای رستوران ها باید به شهرستانها بروید مستند به دیگران را در چین و ایتالیا و یا اجتماعی که در آن فاصله قوانین در حال اجرا در سیاتل. این ایده ها می تواند شامل تعویض به تحویل-تنها و یا بدانند که بودجه با 25 درصد کمتر در فروش.

طوفان مغزی راه برای زنده ماندن ضرر و زیان بالقوه می تواند احساس کمی عجیب و غریب هنگامی که کسب و کار است که در حال حاضر پررونق نسبت به این زمان در سال گذشته زمانی که زمستان شدید آب و هوا کوبیده صنعت o’reilly گفت.

“این روند در حال حاضر بسیاری از مردم [در کسب و کار] بیش از سال گذشته است که واقعا دلگرم کننده است.” “این سخت است برای گفتن که اگر وجود دارد یک رکود.”

هنوز هم او اصرار همکاران و همسالان برای آماده سازی. “من فکر نمی کنم کسی تا به بیش از حد واکنش امروز,” او گفت: “اما حداقل به فکر کردن در مورد آن چیزهایی نیست بدترین چیز است.”

در راستای افزایش takeout سفارشات باید شام را انتخاب کنید به ماندن در Bartmann است که امضای او در رستوران برای تحویل خدمات مانند UberEats. او تصور حالات شدیدتر هم مانند بسته شدن برخی از رستوران ها به طور کامل و یا در حال حرکت همه تحویل سفارشات به یک آشپزخانه در صورت نیاز.

“آن را سخت بدانید که” او گفت:. “ما در حال بررسی و تلاش برای فکر می کنم آن را از طریق و امید وجود دارد در طرف دیگر. این بیماری همه گیر است که می آیند و می روند و یا آن را یک بیماری همه گیر است که به طور کامل نان تست جهان ما و اقتصاد ما ما شغل؟”

Fahs گفت Parasole است که با در نظر گرفتن امکان خرید اینترنتی از ویروس بسیار جدی حتی اگر این رستوران هنوز هم مشغول است.

“ما در حال نزدیک شدن به آن را مانند ما از زمانی که بازار سهام سقوط کرد و در سال 2008 و ما نیز به دنبال چه اتفاق افتاده است با 9/11,” او گفت:. “از آنجا که جهان به عنوان ما آن را می دانستند تغییر در هر دو مورد.”

حتی پس از آن, اما, Fahs دیدم که چگونه ناهار خوری می تواند یک پادزهر برای زمان های سخت است.

“من فقط امیدوارم که مردم فراموش نخواهد کرد در مورد رستوران,” او گفت:. “شما هنوز هم می توانید بیرون بروید و فرار برخی از چیزهایی که در جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im