سومالی در حال اجرا افسانه کمک می کند تا Loppet رسیدن به بیشتر افراد جوان از رنگ

در تابستان گذشته مینیاپولیس شهردار یعقوب فری رو یک پیام از کسی که او می خواهم به ملاقات طولانی در پیش است. آن را از یک مرد که تا به حال یک بار اجرا سریع تر از هر کسی در جهان است. نام او عبدی صفرا یک دونده قهرمان جهان در 1500 متر و اهل سومالی است. او بود که به مینیاپولیس او گفت و از او پرسید: اگر آنها شهردار می خواستم برای رفتن به یک اجرا شود.

فری بود. او فراتر از آن هیجان زده است چرا که به عنوان بعید به نظر می رسد این خواهد بود که برای بار دوم این دو تا به حال هم اجرا می شود. اولین بار بود که نزدیک به 30 سال قبل است. سپس صفرا در دانشگاه, در دانشگاه جرج میسون در Fairfax, Va., و فری بود 10 ساله که عاشق همه چیز در مورد در حال اجرا است. او زندگی می کردند فقط پایین جاده از صفرا دانشگاه.

یک روز Frey در زمان اتوبوس به این دانشگاه شد و در حال اجرا بر روی یک دنباله دار که در فاصله او را دیدم این مدت دراز و باریک شکل در حال اجرا نسبت به او.

“همانطور که او نزدیک” فری می گوید: “من متوجه شدم این بود عبدی صفرا. او پوستر نمایش داده شد در محلی در حال اجرا فروشگاه با امضای خود و توجه به صاحب. وجود دارد این داستان افسانه ای در مورد تمرینات او و نژاد او به دست آورد. او قهرمان من است.”

فری در اطراف تبدیل شده به طوری که او می تواند اجرا با صفرا. او خود را معرفی کرد اما به عنوان دو زد جوان فری تلاش برای ماندن در یک نیم قدم جلوتر تا زمانی که صفرا رسیده قرار دادن یک دست بر روی شانه اش و گفت: “یعقوب آن است که مهم نیست که چگونه سریع شما بروید. تنها مهم است که شما با هدف.”

فری هرگز این کلمات را فراموش کرده. و در حال حاضر تقریبا سه دهه بعد آنها در حال اجرا با هم دوباره. آنها رفت و به پایین رودخانه عبور سنگ طاق پل آنها را به عقب آمد طرف دیگر. چه صفرا دیدم یک تصور عمیق.

“من فقط دیدم همه این افراد در حال اجرا,” او گفت: “و همه آنها گفت: “سلام شهردار!’ “سلام شهردار!’ من فقط از موگادیشو که در آن انفجار وجود دارد و هر روز آن را امن نیست. بنابراین فقط برای رسیدن به یک شهر که صلح آمیز و آرام و که در آن شهردار است فقط در حال اجرا بر روی رودخانه آن را یک تجربه خوب. من به او گفتم این شهرستان زیبا. من فکر کردن در مورد شاید جابجایی.”

پس از آنها جدا فری به نام جان مونگر که اجرا می شود Loppet بنیاد که به ترویج فعالیت های خارج از منزل و ورزش های استقامتی در شهرهای دوقلو.

“یعقوب فرستاده من یک متن” مونگر به یاد می آورد, “گفت: کسی به نام عبدی صفرا است رفتن به شما تماس گرفته و شما باید تماس بگیرید. من یک جستجوی سریع در گوگل و نمیفهمد که عبدی است که این فرد شگفت انگیز است. من بود و من فکر می کنم من قصد دارم به این جلسه اتفاق می افتد.”

صفرا تا به حال نه تنها شده است 3:49 miler در زمان خود بود اما به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان سعودی امارات متحده عربی و قطر. دو ملاقات و مونگر نشان داد او را در سراسر ابتدای مسیر در Wirth پارک. صفرا تحت تاثیر قرار گرفته بود دوباره.

“این است که واقعا باور نکردنی تسهیلات. و مردم بسیار سالم پس از, پر انرژی, دوستانه. من فقط در عشق سقوط کرد. همه چیز بود “من آن را دوست دارم در اینجا.’ “

آن را به عنوان اتفاق افتاد Loppet شده بود به دنبال کسی مثل صفراوی است که می تواند خود را گسترش کمک رسانی به جوامع جدید. “ما می خواهم به فکر کردن در مورد شروع یک برنامه در حال اجرا” گفت: Piotr Bednarski, Loppet ورزشی کارگردان. “اما ما واقعا نمی شد برای آن آماده. و آن را فقط از نوع یک خوش شانس فرصت که عبدی علاقه مند بود در حال حرکت در اینجا.”

“عبدی تا به حال انجام شده است در سطح بالا مربیگری برای همیشه” گفت: “مونگر “اما او گفت که او علاقه مند به انجام بیشتر جوانان در توسعه کار و در کار با سومالی جمعیت و همچنین گسترده تر مردم است. پس از آن سخت بود برای قرار دادن دو و دو با هم.”

تا پایان تابستان 2019 در Loppet اجرای 365 برنامه متولد شد. در ماه سپتامبر صفرا نقل مکان کرد به مینیاپولیس آن را اجرا کنید. در عرض یک هفته از او شروع برخی از 60 سومالی جوانان را امضا کرده بود تا برای Loppet دنباله بچه ها برنامه.

“ما آن را دیدم بلافاصله گفت:” مونگر. “پدر و مادر در سومالی جامعه همه می دانیم که او چه کسی است و می خواهید کودکان خود را به برخی از نور از عبدی درخشش آنها است.”

این Loppet اجرای 365 برنامه دارای سه سطح از آموزش است. این اولین بار است که کاربر برنامه است که هر دو یک تیم توسعه به کودکان و نوجوانان — به ویژه کودکان و نوجوانان از شرق آفریقا و دیگر جوامع درگیر در حال اجرا و یک رقابت تیم امیدوار کننده دونده در 16-19 سال محدوده. نیز وجود دارد یک فرد بزرگسال برنامه که بر بزرگسالانی که علاقه مند در حال اجرا فاصله اعم از 5 کیلومتر به یک ماراتن در جاده ها و مسیرهای پیاده روی. در نهایت وجود نخبگان برنامه که بر دونده از 19 سال و با ملی و بین المللی بالقوه است. آنها انتظار نیست نخبگان برنامه آغاز شود تا سال آینده, اما صفرا در حال حاضر چندین ورزشکاران که کالیبر.

“عبدی می داند که این سیستم گفت:” جان کوک که مربی صفرا در سال 1980 زمانی که او یکی از سریعترین دونده جهان است. “او می داند که چه نقاط ضعف یک ورزشکار است و چگونه به کار بر روی آن است. اگر دونده گوش دادن به آنها را به خوبی انجام دهد.”

“جامعه شرق آفریقا دارای پتانسیل بسیار,” صفرا گفت. “به جای همیشه از دیدن دونده آینده از کنیا و اتیوپی و سومالی چرا آنها می آیند از مینیاپولیس? برخی انجام داده اند مانند حسن مید. اما او تنها یکی است. ما می توانیم 20 حسن میدس. ما واقعا می خواهید برای ترویج در حال اجرا به عنوان یک ورزش به طور کلی. و ما می خواهیم به این شهر مینیاپولیس در حال اجرا در شهر است.”

فرانک Bures یک نویسنده مستقل است. او زندگی می کند در مینیاپولیس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de