راه حلی برای یک معضل ؟ دانشگاه مینه سوتا دانشمند پیشرفت است با ماهی کپور-قاتل ابزار

سام اریکسون به دنبال عشق خود را از علم به فضا یک تابستان در طول کارآموزی در ناسا. او آمد دور شیفته دیدن به اعماق فضا با تفسیر تعامل بین ماده و تابش مادون قرمز.

در حال حاضر کامل محقق در دانشگاه مینه سوتا در دانشکده علوم زیستی 25 ساله بومی آلاسکا غوطه ور است در چیزی به مراتب بیشتر زمینی: کشتن ماهی کپور. خود را با حرکت سریع مهندسی ژنتیک پروژه نقشه کشی توجه از سراسر کشور به عنوان یک ابزار بالقوه برای جلوگیری از گسترش تهاجمی کپور.

“من می خواهم به ویژه ماهی” اریکسون گفت: در مصاحبه اخیر خود در Gortner آزمایشگاهی در شاهین ارتفاعات.

او قصد دارد به تولید دسته از نر کپور که از بین بردن تخم نر کپور در طول فصل تخم ریزی. اصلاح نر ماهی خواهد اسپری تخم مرغ به عنوان اگر لقاح آنها. اما مایع منی — با تشکر از DNA ویرایش — خواهد به جای علت جنینی تخم مرغ برای بیولوژیکی خود تخریبی در یک شکل از کنترل تولد است که نمی گذارد به گونه های دیگر و نه ایجاد جهش کپور در وحشی.

هدف او این است که برای رسیدن به نتیجه در کنترل محیط با استفاده از ماهی کپور. از وجود آن خواهد شد تا فدرال تنظیم کننده و شیلات زیست شناسان برای تصمیم گیری که آیا برای ترجمه این تکنولوژی را محدود به تولید مثل تهاجمی کپور در آب.

“آنچه ما در حال توسعه یک ابزار” اریکسون گفت. “اگر ما می تواند این کار آن خواهد بود و در مجموع بازی-changer.”

تحت نظارت دانشگاه مینه سوتا دستیار پروفسور مایکل Smanski, اریکسون به تازگی موفق به دریافت تایید برای سرعت بخشیدن به پروژه خود را با استخدام یک تعداد انگشت شماری از مقطع کارشناسی دستیاران. او همچنین در سفر ماه گذشته به Springfield, Ill., به ارائه پژوهش خود را به طرح 2020 میانه ماهی ها و حیات وحش ایران ،

“ما بسیار هیجان زده در مورد که در آن پروژه خود را در” سعید نیک فلپس, مدیر, مینه سوتا, گونه های مهاجم آبزی مرکز تحقیقات در ایالات متحده آمریکا “همه چیز مطمئن هستند که در حال حرکت سریع است. وجود هیجان و احتیاط.”

اریکسون پژوهشی دریافت کمک های مالی از مینه سوتا محیط زیست و منابع طبیعی صندوق. بدون پرورش و جمعیت تهاجمی کپور تشخیص داده شده اند در مینه سوتا اما وزارت منابع طبیعی تایید کرده است چند فرد ماهی قطاری و آژانس کار می کرد برای حفظ حریص خواران از مهاجرت بالادست از پایین رودخانه می سی سی پی. نقره ای و کپور, کپور سرگنده و کپور تهدیدی برای رودخانه ها و دریاچه ها در دولت به دلیل آنها را در رقابت با گونه های بومی برای مواد غذایی و زیستگاه.

اریکسون views تولد خود را کنترل پروژه به عنوان یکی ممکن است قطعه در دانشگاه یکپارچه آسیایی, کپور پژوهش با رویکرد حفظ تهاجمی کپور خارج از دولت بود ، در حال حاضر DNR پشتیبانی برقی موانع و زیر آب صدا و حباب عامل بازدارنده در کلید مهاجرت امتیاز. یکی دیگر آسیایی, کپور-کنترل نقطه عطف بود و بسته شدن رودخانه می سی سی پی قفل در آپپر سنت آنتونی می افتد در مینیاپولیس در سال 2015.

‘Shooting star’

در حال رشد در لنگرگاه اریکسون تا به حال هرگز شنیده Macalester College در سنت پل. اما او در بازدید از دانشگاه در خواست یک دوست و احساس او مناسب است. او تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته شیمی مشغول به کار برای یک سال در 3M در فن آوری باتری. اما منافع خود را کج نسبت به جهان طبیعی و چه به “بهتر زندگی می کنند در همکاری با طبیعت” او گفت:. اریکسون ملاقات با Smanski در مورد فرصت های تحقیقاتی در دانشگاه و استخدام در نقطه.

Smanski یکی از دانشگاه های برتر مهندسین گفت: کپور آسان نیست زنده به کار و اریکسون فاقد تجربه در این زمینه است. اما او را استخدام پژوهشگر جوان و اختصاص او به کپور تولد کنترل پروژه زیرا او به نظر می رسید به یک ترکیب نادر از عزم و هوش.

“من می توانم بگویم حق دور زمانی که من در صحبت کردن به او را که او مانند یک ستاره تیراندازی,” Smanski گفت. “اگر به شما در تنظیم یک مشکل در مقابل او متوقف نخواهد شد تا زمانی که او آن را حل میکند … او گرفته شده این دورتر از هر کس دیگری.”

در دو سال کوتاه, Smanksi گفت اریکسون تسلط مهندسی ژنتیک به این نکته که تحقیقات خود را شروع به میوه.

با تکمیل تحقیقات دستیاران اریکسون با هدف روشن خود اولین پروژه عمده مانع مدتی این سال است. چالش این است که برای مدل خود را آزمایش در ماهی قنات به اندازه آب شیرین zebrafish. کامل کد ژنتیکی از zebrafish مانند کپور معمولی — در حال حاضر شناخته شده است.

اریکسون وظیفه است برای ایجاد یک تغییر کوچک به توالی DNA نر zebrafish نوع مانند قرار دادن DNA کاست به ماهی, او گفت:. در طول تولید این تغییر را ایجاد کشنده افزايش بيان ژن در جنینی تخم مرغ گذاشته شده توسط زنان است.

توسط قیاس اریکسون گفت: طبیعی جفت گیری فرآیند است مانند یک سمفونی با یک هادی روشن کردن ژن ها در داخل هر یک جنین اریکسون گفت. اما DNA اصلاح می فرستد در یک ظرف غذا از هادی و مخلوط سیگنال های از بین بردن هر یک جنین در عرض 24 ساعت.

“در آزمایشگاه ما باید مطمئن شوید که ما در حال ایجاد اختلال با خارج از هدف اثرات,” او گفت:. “اگر ما می توانید این کار را در zebrafish ما امیدواریم که آن را ترجمه کند. … آنها از نظر ژنتیکی شبیه به ماهی کپور.”

اریکسون آینده آزمایش با تانک های مسکونی زندگی می کنند کپور می تواند آهسته به این دلیل که ماهی فقط همسر یک بار در سال. اما او کار می کند راه خود را در اطراف این مشکل با تغییر شرایط نور و تغییر دیگر محرک در آزمایشگاه خود را به تلو تلو خوردن هنگامی که دسته ای از ماهی ها آماده برای تولید مثل.

تولد کنترل فرآیند — پیش بینی می شود مقرون به صرفه برای مدیران شیلات اگر آن را دریافت تایید — در حال حاضر ثابت شده است به کار در مخمر و حشرات است. و اریکسون گفت: همان اصول ژنتیک مولکولی استفاده شده است برای ایجاد یک تغییر سریع در حال رشد نسخه از اقیانوس اطلس ماهی قزل آلا تایید شده برای مصرف انسان در آمریکا

“ما در حال ساخت یک جدید کپور از پایین به بالا … اما این نوع از کل پارادایم جدید, بنابراین ما باید آن را انجام,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>