باید مهاجران واجد شرایط برای ققنوس COVID-19 امداد وجوه ؟ دادگاه تصمیم خواهد گرفت

دو آریزونا غیر انتفاعی تحت پیگرد هستند ققنوس در دادگاه فدرال برای به استثنای برخی از مهاجران از این شهر اجاره و رهن برنامه های کمک که حمایت از ساکنان نهفته COVID-19.

فینیکس دریافت کرد تقریبا 300 میلیون دلار از Coronavirus صندوق امداد بخشی از کنگره’ $2.1 تریلیون مراقبت عمل بسته با هدف مقابله با اثرات مالی از COVID-19.

ققنوس شورای شهرستان اختصاص داده شده بیش از 25 میلیون دلار از بودجه خود را به اجاره مسکن و آب و برق کمک برای ساکنان که باید حقوق از دست رفته به دلیل COVID-19.

William E. Morris موسسه عدالت و آریزونا مرکز به صورت قانون در جهت منافع عمومی شکایت ققنوس در دادگاه فدرال در اواسط ماه جولای ادعا شهرستان به طور غیر قانونی از مطالعه حذف برخی از مهاجران از این برنامه کمک.

“این بودجه برای نگه داشتن مردم در خانه های خود. برای ایمنی و سلامت دلایل من فکر می کنم آن همه مزایای هنگامی که مردم می توانند در خانه های خود” William E. Morris موسسه عدالت مدیر الن کاتز گفت.

چه کسی واجد شرایط است

با توجه به سازمان های غیر انتفاعی شهر با استفاده از سال 1996 قانون فدرال به تعریف که مهاجران واجد شرایط برای کمک برنامه. این تعریف مانع برخی از گروه مهاجران از جمله افراد با وضعیت حفاظت موقت پناهندگی متقاضیان و اقدام معوق برای ورود دوران کودکی یا IF گیرندگان.

در طرح دعوی در دادگاه سازمان ها ادعا می کنند که فدرال مراقبت بودجه شهرستان است که با استفاده از این برنامه کمک مسکن به عنوان محدودیت بر اساس وضعیت مهاجر.

آنها استدلال می کنند که مراقبت عمل می کند و شامل محدودیت در مهاجرت واجد شرایط بودن و که بودجه معاف از قانون 1996 چرا که آنها “کوتاه مدت و غیر نقدی در نوع اضطراری امداد رسانی.”

“این بودجه مناسب مستقیما در آن استثنا” کاتز گفت.

کاتز گفت: ققنوس توزیع مسکن کمک بودجه به طور مستقیم به صاحبخانه شرکت های وام مسکن و شرکت های آب و برق. این شهر هرگز به پول به طور مستقیم به یک مستاجر یا صاحبخانه که باعث می شود پول “غیر نقدی” و “در نوع.”

این سازمان واصل طرح دعوی در دادگاه در دادگاه فدرال ادعا که این شهر مهاجر واجد شرایط هستند محدود تر از قانون فدرال است. آنها استدلال می کنند این شهر است نقض برتری بند از قانون اساسی ایالات متحده که ممنوع متحده از preempting قانون فدرال است.

William E. Morris موسسه عدالت و آریزونا مرکز به صورت قانون در جهت منافع عمومی واصل طرح دعوی در دادگاه به نمایندگی از دو محلی حقوق مهاجران سازمان Poder در عمل و Arizona Dream Act ائتلاف.

Poder در عمل برگزار شد تجمع در اواسط ماه مه در اعتراض به این شهرستان را عدم حمایت مالی برای جامعه مهاجر در طول COVID-19 بیماری همه گیر. به ترویج اجتماعی فاصله شرکت کنندگان نشان از وسایل نقلیه خود را در یک 1½ مایل رانندگی از آریزونا کنگره به ققنوس شهرستان سالن.

“مهاجران ستون فقرات ققنوس اقتصادی” Poder در عمل مدیر اجرایی Viri هرناندز گفت. “مستند نشده اند آنهایی که در خارج وجود دارد مطمئن شوید ققنوس در حال اجرا است و پاک کردن … در حالی که دیگران ممتاز برای اقامت و کار از خانه.”

دادستان شهر: شهر به دنبال قانون

ققنوس سخنگو گفت: این شهرستان نیست که اظهار نظر در انتظار دادخواهی.

در اوایل ماه مه ققنوس شورای شهر به طور خلاصه مورد بحث این که آیا آن می تواند به ارائه کمک های مالی به مردم بدون وضعیت قانونی با مراقبت بودجه شهرستان دریافت شده از فدرال.

در حالی که مراقبت عمل خود را مشخص می کند که کمک های مالی دریافت کنندگان باید قانونی ساکنان ایالات متحده ققنوس دادستان شهرستان Cris مایر گفته است که شورای وجوه به احتمال زیاد موضوع را به دیگر قوانین فدرال و ایالتی است که نیاز به وضعیت حقوقی.

رسیدن به خبرنگار در jessica.boehm@gannett.com یا 480-694-1823. او در توییتر دنبال کنید @jboehm_NEWS.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de