او فرار کرد و یک کشور جنگ زده. در حال حاضر یک تازه ضرب آریزونا دکتر می پیوندد خط مقدم از coronavirus نبرد

Elzada Hasecic به پوشیدن یک پیشانی بند برای نگه داشتن او در گوش چپ غلاف از سقوط است.

بخشی از لوب گوش از دست رفته است, نتیجه یک گلوله زخم رنج می برد او در جنگ بوسنی زمانی که او فقط 2 سال است.

که جنگ نیز ادعا کرد که زندگی پدر او یک مسلمان بوسنیایی بود که در مبارزه علیه صربها.

او اصلا به یاد نمی زیادی در مورد او, اما او دیده می شود تصویری از او در نگه داشتن او با سر پانسمان شده.

“من به یاد داشته باشید گرفتن شات” Hasecic می گوید. “من به برخی از حافظه از پدر من. معمولا چیزهایی که من به یاد داشته باشید از هیچ جا و من باید برای تماس با من, مامان و بپرسید اگر آن را واقعی حافظه یا من فقط این است؟”

Hasecic و 30 متولد نشده را به هرج و مرج اما او شروع به زندگی می کنند در سنین پایین.

فرار از کشور جنگ زده. زندگی در یک اردوگاه پناهندگان. سختی سفر به ایالات متحده با کمی بیشتر از لباس در پشت او. اقامت در شهر آریزونا که در آن هیچ کس صحبت کرد او زبان. و اینکه تنها مسلمان در کلاس کلاس ششم زمانی که برج های دوقلو کاهش یافت.

همه که او آموخت که چگونه می شود سازگار است. آن را به او آموخته به دیدن چیزهایی از طریق دیگر چشم مردم به خصوص اگر آنها خارجی است. و آن را به او آموخته به هرگز.

در زندگی خود تجربه ساخته شده او را شخص او امروز است و آن شخص به عنوان یک ضرب پزشک اورژانس در مورد ورود به خط مقدم نبرد او احساس می کند منحصر به فرد آماده برای.

“من احساس می کنم مثل من می توانید گوش دادن به پدر و مادر من’ داستان در مورد بوسنی و چقدر هرج و مرج بود و چگونه هیچ کس آماده شد و من حدس می زنم آن را ساخته شده من همیشه می خواهند به آماده مسئولیت رسیدگی به هر نوع اضطراری که راه من” Hosciec می گوید.

“آنها صحبت های زیادی در مورد دکتر خود را که در خط مقدم در حال حاضر در طول coronavirus اما از نقطه نظر که فکر نمی کنم خیلی تغییر کرده است. پزشکان خود را همواره در خط مقدم.”

و خط مقدم است دقیقا همان جایی که Hasecic احساس می کند راحت است.

جشن بزرگ برنامه ریزی شده بود

این قرار بود یک سال و جشن Hasecic. او فقط ازدواج کردم ماه گذشته اما به جای آن از یک عروسی بزرگ آن را یک مراسم کوچک. او و شوهرش, Ari حال برنامه ریزی یک سفر ماه عسل به ایتالیا بوسنی و کرواسی. در حال حاضر ماه عسل باید صبر کنید تا زمانی که آن را امن برای سفر.

Hasecic بود هم هیجان زده به پایان مدرسه و رفتن را از طریق شروع مراسم در دانشگاه آریزونا دانشکده پزشکی در شهر فینیکس, اما این مراسم لغو شد به عنوان دانشگاه های سراسر کشور تعطیل به دلیل جدید کروناویروس.

و او به دنبال به جلو به “کت سفید” مراسم که در آن پزشکان جدید یاد بگیرند که در آن آنها می تواند هزینه های خود را در سه سال آینده به عنوان مقیم پزشکان و دریافت خود را سنتی زانو کت سفید. او آموخته است که سرنوشت خود را آنلاین.

اما Hasecic می گوید پس زمینه خود را کمک کرده است تا او را آن نوع از نا امیدی در چشم انداز است.

“وجود دارد بسیاری از مردم که چنین حس تردید با آنچه در جریان است و آن را فقط یک مقدار زیادی از هرج و مرج که در آن مردم در حال از دست دادن شغل خود را از دست دادن اموال خود و نگران خوردن,” او می گوید. “من و خانواده ام شد و گفت که در حالی که همه چیز که در جریان است بسیار استرس زا و ترسناک برای ما در حال حاضر ما از طریق بسیاری بوده است و ما آن را از طریق ترسناکتر بنابراین ما می دانیم که ما در حال رفتن به خوب خواهد بود.”

بنابراین به جای جشن گرفتن Hasecic بخشی از کلاس که اعطا شد بی سابقه ای در اوایل فارغ التحصیلی در تلاش برای قرار دادن بیشتر پزشکان در این زمینه در طول coronavirus بحران است.

به زودی او را در حال حرکت به شارلوت کارولینای شمالی شروع به اقامت در اورژانس پزشکی است. کارولینای شمالی مرکز پزشکی او انتخاب اول و او شگفت زده شد به آن داده شده است که مسیر خود را به مدرسه پزشکی آسان نبود و یا صاف است.

نیاز به رشد و به سرعت

پس از Hasecic پدر شد کشته او و مادر او بودند و خود را برای چندین سال. سرانجام مادر او Suvada, ازدواج و Hasecic جدید, ناپدری, Edin Operta کمک خانواده خود فرار جنگ زدگان کشور برای روسیه است.

آنها نمی توانند برای به دست آوردن ویزا, اما, به طوری که آنها رفت و به یک اردوگاه پناهندگان در کرواسی.

او اصلا به یاد نمی زیادی در مورد اردوگاه دیگر از ترس در طول سوار قطار وجود دارد.

“آنچه که من به یاد داشته باشید بیشتر از عدم قطعیت” او گفت:. “شما هرگز نمی دانستند چه اتفاقی می افتد هنگامی که قطار را متوقف خواهد کرد. من می توانم بگویم که پدر و مادرم ترسیده بودند بنابراین من می ترسم بیش از حد.”

پس از ورود در اردوگاه پناهندگان خانواده برای درخواست پناهندگی و “خوشبختانه ما قادر به آمدن به ایالات متحده پس از حدود شش یا هشت ماه است.”

آنها زخم در آریزونا پس از تگزاس زن و شوهر در جامعه کوچک از Wikieup نزدیکی Kingman, توافق به حمایت از خانواده است.

این زن و شوهر تا به حال یک تلفن همراه آنها اجازه خانواده به ماندن در. Suvada مشغول به کار در رستوران, در حالی که بارسلونا برای آنها کار می کرد به عنوان یک نوکر.

“من فکر می کنم که به من آموخت زیادی” Hasecic می گوید. “آن را به من فهماند چگونه به دست کم گرفتن نیست چقدر مهربان یک غریبه می تواند نسبت به شما.”

پس از پدر و مادر او تا به حال به دست آورده پول به اندازه کافی برای ایستادن روی خود, دو, پا, حرکت آنها به کینگمن.

“از ابتدا من تا به حال به را که در انطباق با چیزهایی که فقط در یک محیط نا آشنا نا آشنا, افراد, آشنا, زبان ناآشنا فرهنگ” Hasecic می گوید. “من تلاش من برای اولین بار چند سال به دلیل من نمی توانستم انگلیسی صحبت می کنند و آن را مانند وجود دارد بوسنی, جامعه, بنابراین وجود دارد هیچ کس واقعا مدرس من یا به من کمک کند با زبان.”

به جای “من فقط یاد گرفتم از طریق خالص مشاهده و تماشای کارتون اساسا.”

که بازیگران در نقش پدر و مادر او مترجم نقش او هنوز هم گاهی پخش می کند.

“من فکر می کنم که به من داد یک سطح از بلوغ و فقط یک دیدگاه متفاوت نسبت به سایر کودکان در سن و سال من بود,” او می گوید. “من مانند 8, 9 ساله, تفسیر, تمام, پزشکی, مسائل برای پدر و مادرم تفسیر اسناد و مدارک مالی و چیزهایی شبیه آن.”

او تا به حال چند نفر از دوستان بودند و همچنین مهاجران اما او بسیار احساس مانند یک خارجی است. هر چند او و مادرش انجام می پوشند نه سر پوشش آنها از خود اسلام است.

“این به نظر می رسید هرگز به راه” او می گوید. “این بود تا سپتامبر. 11th که من شروع به احساس واقعی قطع در آن جامعه است.”

او در کلاس ششم.

“این یک روز بسیار دشوار چرا که در واقع من نمی دانم چه اتفاقی افتاده است تا زمانی که من به مدرسه و آنها تا به حال تمام شده است صحبت کردن در مورد آن,” او می گوید. “وجود دارد بسیاری از مذهبی هجوم رفتن در کلاس درس و معلم من بود که واقعا به انجام هر چیزی را به آن را متوقف کند.”

او احساس شخصا حمله کردند چرا که او همیشه می خواهم باز شده است در مورد دین.

“این چیزی است که ساخته شده آن را مشکل تر برای خانواده دلیل و سپس به طور ناگهانی ما مطرود نیست فقط چون ما بوسنیایی اما از آنجا که ما مسلمان بودند.”

اما آن را در جایی در اطراف آن زمان که Hasecic علاقه مند شد و در علم و پزشکی است.

مادر او تا به حال یک کار در خانه داری کارکنان یک بیمارستان محلی و همچنین تمیز یک مرکز مراقبت های فوری. او گاهی اوقات به ارمغان بیاورد Hasecic به کار با او.

او را از پرسنل پزشکی در مورد شغل خود و آنها به او اجازه دهید سعی کنید از بلندگو و فشار خون کافهای.

“بسیاری از مردم می ترسند از بیمارستان” او می گوید: “اما برای من چیزی در مورد آنها که آرامش در یک نوع از راه عجیب و غریب.”

مرور مدرسه در خود

وقتی که او به دبیرستان او متوجه او سرآمد در علوم و بنابراین او جذب نسبت به افراد مانند زیست شناسی و شیمی که در نهایت منجر به فکر می کنم در زمینه های پزشکی.

اما نبود یک ضربه مستقیم.

در حالی که پدر و مادر او همیشه تحت فشار قرار دادند به اهمیت آموزش و پرورش آنها تا به حال هیچ ایده چگونه سیستم آمریکایی کار می کند و قادر به کمک به Hasecic حرکت کالج, نرم افزار سیستم.

“من حتی نمی دانید که اعمال شما برای کالج. من حتی نمی دانند که تقاضا به دانشگاه های خارج از کشور, گزینه,” او می گوید. “من به عقب نگاه در حال حاضر و آن دیوانه است که من نمی دانم این چیزها.”

او زخم تا درخواست خود را به دانشگاه آریزونا در توسان به دلیل آن به نظر می رسید که بیشتر نزدیک گره زدن-شهر جو است.

حتی وجود دارد هر چند مسیر به دانشکده پزشکی روشن نیست ،

“من حتی نمی دانم چه MCAT (Medical College Admission Test) بود تا زمانی که من ارشد سال, و من نمی دانم شما تا به حال به آن را خیلی زود” او می گوید.

اکثر دانش آموزان را در آزمون در پایان سال سوم یا در ابتدای ارشد سال به دلیل دانشکده پزشکی کاربرد فرایند می تواند تا یک سال.

“پس همه این نوع از led به من فارغ التحصیل هنوز دانستن من می خواستم برای رفتن به مدرسه پزشکی, اما نمی دانستند که چگونه برای رسیدن به آنجا و در عین حال” او می گوید.

او یک کار به عنوان یک پزشکی کاتب در اسکاتسدیل آریزونا با هدف در نهایت با در نظر گرفتن MCAT.

اما در حالی که بسیاری از متقاضیان را به شش یا هشت هفته به مطالعه برای آزمون و یا پرداخت چند هزار دلار برای یک دبستان دوره Hasecic نمی تواند استطاعت به انجام یا.

او نمی به خوبی او را برای اولین بار امتحان کنید و زخم کشیدن برنامه خود را چرا که او نمی خواهد نا امید در گرفتن پذیرش.

او تصمیم گرفت تا سعی کنید دوباره سال آینده و ثبت نام در UA دانشکده پزشکی این مسیر محققان برنامه طراحی شده است برای کمک به دانش آموزان مشتاق که مواجه با چالش های غیر معمول در زندگی است.

“به طوری که یک لحظه از مبارزه, اما آن را نیز چیزی افتخار میکنم” او می گوید. “چیزی که پدر و مادرم به من آموخت خیلی زود بود ارزش کار سخت … به عنوان طولانی به عنوان شما می خواهید چیزی به شما نگه داشتن کار برای آن شما در حال رفتن به آن را دریافت. و آن را ممکن است لزوما چگونه شما آن را تصور خواهد بود اما در نهایت شما می خواهید وجود دارد.”

‘انجام دقیقا چه می خواهید انجام دهید’

در دانشکده پزشکی او دوست داشت همه از او تخصص چرخش اما او نگه داشته و با جذب شدن به سمت اورژانس پزشکی است.

“مهم نیست که چه کسی شکایت نمی ممکن است به نظر می رسد مانند یک اورژانس, اورژانس است به آنها و من فکر می کنم که آن را نیاز به یک سطح معینی از شفقت به خاطر دیدن بیماران مانند که هر روز” او می گوید.

“ER پزشکان وجود دارد برای درمان هر کسی که پیاده روی را از طریق این درب — مهم نیست که چه بخشی از شهر آنها می آیند از خود و وضعیت اجتماعی و اقتصادی و یا هر چیزی شبیه به آن. وجود دارد تقریبا در هیچ زمینه دیگری از پزشکی که در آن شما این فرصت را داشته باشد.”

علاوه بر این طب اورژانس نیاز به کار تیمی از تخصص های دیگر و آن را اجازه می دهد تا او را به استفاده از وسعت کامل از مهارت و دانش و تجربه.

او نیز لذت می برد سرعت “و وجود دارد کمی از من که فقط رشد در محیط پر هرج و مرج,” او می گوید. “من قادر به آرام ماندن و اولویت بندی همه چیز است.”

این امکان وجود دارد او می گوید: که پر رونق در هرج و مرج ممکن است چیزی برای انجام با او تربیت است.

اما در حالی که او در گذشته ساخته شده است که او فرد او است و چشمان خود را معطوف به آینده خود و او نمی تواند صبر کنید برای رسیدن به کارولینای شمالی برای شروع زندگی به عنوان دکتر Elzada Hasecic.

“ما در حال داشتن یک ویژه فارغ التحصیلی و ما با داشتن یک مسابقه در جشن, که در آن ما پیدا کردن که در آن ما در حال رفتن به رفتن به اقامت,” او می گوید. “اگر چه هستند کسانی که بسیار به یاد ماندنی و لحظات مهم ما هنوز هم که مدرک و من هنوز یک گام نزدیک تر به بودن در این حرفه و انجام دقیقا چه می خواهید انجام دهید.”

جان D’Anna یک خبرنگار در آریزونا جمهوری/azcentral.com داستان سرایی تیم. او را در رسیدن به [email protected] و به دنبال او را در توییتر @azgreenday.

اگر داستان شبیه به این برای شما مهم است لطفا با پشتیبانی محلی نگاری با اشتراک در آریزونا جمهوری و azcentral.com. اینجا کلیک کنید برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im