روسی کلیسا رهبر انقلاب: تبدیل ایاصوفیه به مسجد را تهدید می کند مسیحیت

اسقف کیریل رهبر روسیه و کلیسای ارتدوکس گفت: تماس ها برای تبدیل استانبول ایاصوفیه به مسجد تهدیدی برای مسیحیت.

رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان پیشنهاد کرده است که بازگرداندن مسجد وضعیت میراث جهانی یونسکو باستانی ساختمان در قلب هر دو مسیحی بیزانس و مسلمان امپراتوری عثمانی و در حال حاضر یکی از ترکیه بیشترین بازدید از بناهای تاریخی.

این پیشنهاد مورد انتقاد قرار گرفته و توسط چند مذهبی و رهبران سیاسی از جمله استانبول مبتنی بر عام پدرسالار spirtual رهبر جهان مسیحیان ارتدوکس و همچنین یونان و فرانسه و ایالات متحده است.

“تهدید در برابر ایاصوفیه یک تهدید برای همه مسیحی تمدن به معنی (یک تهدید برای ما معنویت و تاریخ” اسقف کیریل در بیانیه ای گفت.

“چه اتفاق می افتد می تواند به ایاصوفیه باعث درد عمیق در میان مردم روسیه است.”

کرملین روز دوشنبه گفت: این امیدوار مقامات ترکیه را به حساب ایاصوفیه وضعیت به عنوان یک سایت میراث جهانی.

“این یک جهان شاهکار برای گردشگران از تمام کشورهای که در سفر ترکیه از جمله برای گردشگران از روسیه برای آنها ایاصوفیه در اضافی به گردشگری آن, ارزش, است بسیار عمیق مقدس معنوی ارزش” سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت.

اردوغان هفته گذشته گفت که آمریکا ممکن است تبدیل این اثر تاریخی شناخته شده در ترکیه به عنوان Ayasofya – از یک حمله در ترکیه حاکمیت. بسیاری از ترک ها استدلال می کنند که مسجد وضعیت را بهتر منعکس کننده هویت از ترکیه به عنوان یک اکثریت مسلمان کشور و نظرسنجی ها نشان می دهد اکثر ترکها حمایت از یک تغییر

ایاصوفیه مهم بود محل عبادت مسیحیان ارتدوکس برای قرن ها تا به استانبول و سپس به عنوان شناخته شده قسطنطنیه کاهش یافت و به ترکان عثمانی در سال 1453. آنها تبدیل ساختمان به یک مسجد اما پس از ایجاد مدرن و سکولار جمهوری ترکیه تحت مصطفی کمال آتاتورک آن را تبدیل به یک موزه در سال 1934.

بسیاری از مسیحیان بودند راحت با ایاصوفیه وضعیت به عنوان یک موزه به دلیل این به طور موثر ایجاد یک فضای خنثی که مورد احترام هر دو مسیحی و مسلمان میراث از باستان ساختمان که قدمت آن به قرن ششم.

یک دادگاه ترکیه در هفته گذشته شنیده ام یک مورد با هدف تبدیل ساختمان به یک مسجد و اعلام خواهد شد حکم خود را در اواخر این ماه.

به دادگاه آورده توسط یک سازمان غیر دولتی برای حفظ آثار تاریخی اختلافات قانونی بودن 1934 تصمیم گیری است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im