حداقل چهار راکت در نزدیکی وسیع سفارت آمریکا در بغداد و عراق به میزبانی آمریکا نیروهای نظامی در داخل منطقه سبز در اوایل روز شنبه اما باعث تلفات و تنها آسیب جزئی ایالات متحده و عراق, مقامات گفت.

این حمله درست قبل از 3:30 صبح به وقت محلی با توجه به Col. Myles B. Caggins III سخنگوی ایالات متحده در عملیات نظامی در عراق است. او تنها گفت که این راکت پایه میزبانی ایالات متحده و دیگر نیروهای ائتلاف.

اما سه مقامات امنیتی عراق گفت: دو فروند راکت در داخل سفارت ایالات متحده مرکب در حالی که یک راکت دیگر در نزدیکی پایگاه ائتلاف. مقامات عراقی صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به صحبت با رسانه ها.

این حمله آخرین در مجموعه ای جدید از موشک و خمپاره حملات در عراق پایگاه های مسکن نیروهای ایالات متحده. روز پنج شنبه یک فروند خمپاره منفجر شد و در K1 هوایی ارتش عراق در استان کرکوک در شمال عراق است. هیچ تلفات شد گزارش امنیتی عراق, مقامات گفت.

یک ایرانی حمله موشکی در عراق العین al-Asad پایگاه هوایی در Jan. 8 مجروح شدن ده ها تن از U. S خدمات اعضا. آن را در تلافی حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در بغداد که به کشته شدن ایران قدرتمند ترین ژنرال قاسم سلیمانی در Jan. 3.

سفارت آمریکا در بغداد نیز یک flashpoint میان گسترده تر آمریکا و ایران تنش در منطقه است که بازی کردن در داخل عراق در هفته های اخیر. عراق و حامیان ایران به یمن را از هجوم به سفارت ترکیب Dec. 31 فوق العاده درب اصلی و تنظیم آتش به قسمت پذیرش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im