بازنشسته پاپ: تماس بگیرید سنت جان پل دوم ‘بزرگ’

بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم به افتخار سنت جان پل دوم در صدمین سالگرد تولد او و شناور این ایده است که او باید به نام “بزرگ” به عنوان تنها دو نفر دیگر از پاپ شده اند.

جان پل دیرین, منشی, کاردینال استانیسلاو Dziwisz برگزار شد یک کنفرانس مطبوعاتی در کراکوف, لهستان روز جمعه به ارائه نامه توسط بندیکت که منتشر شد به رسانه ها در یک و نیم دوجین زبان. هیاهو پیشنهاد کرد که Dziwisz می خواستم برای جلب توجه به ستایش معشوق خود جان پل بود که به دنیا 100 سال پیش دوشنبه.

چهار-صفحه نامه را پوشش می دهد قلمرو طولانی از نگرانی به بندیکت اما همچنین سنگین در لهستانی تاریخچه و ژان پل های شخصی, پس زمینه نشان می دهد که 92 سال سن بندیکت آن را نوشتن نیست به تنهایی. نامه آثار ژان پل ربع قرن امامت او encyclicals, عبادت و سفرهای خارجی و همچنین لحظات پایانی عمر خود و شعارهای “سنتو بود” یا “تقدس در حال حاضر” است که فوران به زودی پس از آن.

بخش پایانی نامه ای است که اختصاص داده شده به این سوال که آیا ژان پل باید با توجه به عنوان “بزرگ” پس از در حال حاضر ملاقات واتیکان معیارهای اعلام می شود یک سنت. پاپ فرانسیس مقدس او را در سال 2014.

به عنوان یک راه برای تشخیص تاثیر خاص سنت بود در کلیسا و جهان است که معمولا در نظر گرفته شده پس از یک سنت مرگ پس از مورخان باید شواهد کافی برای قضاوت. ژان پل حامیان استدلال می کنند نقش خود را در پایین آوردن کمونیسم در زادگاه خود در لهستان و همچنین هدایت او از کلیسا در سال های پس از شورای دوم واتیکان او را شایسته این عنوان است.

حتی در زمان ژان پل مقدس بود اما میراث او شده بود رنگ آمیزی با شکست خود را به آدرس روحانیت سوء استفاده جنسی یک رسوایی است که تنها رشد در سالهای اخیر است. در سال گذشته کلیسای لهستانی خود را ویران شده است توسط خود حساب و موارد جدید از سوء استفاده کشیش و مافوق که تحت پوشش این جنایات است.

بندیکت نامه هیچ اشاره ای به این رسوایی. به جای آن استدلال می کند که ژان پل تعلق دارد در این شرکت از دو پاپ که اعلام شده است می گوید:”:” 5 پاپ لئو در قرن اول و قرن 6 پاپ گرگوری.

بندیکت نوشت که در این موارد از لئو و گرگوری “کلمه” بزرگ ” دارای یک مفهوم سیاسی اما دقیقا به این خاطر که چیزی از رمز و راز از خدا خود را قابل مشاهده می شود از طریق سیاسی خود را به موفقیت.

“Undisputedly پاپ ایمان بود که یک عنصر اساسی در فروپاشی قدرت” بندیکت نوشت: ژان پل. “و به این ترتیب عظمت که به نظر می رسد در لئو من و گرگوری من است که قطعا نیز قابل مشاهده است در اینجا.”

او گفت: “ما اجازه ترک باز کردن این سوال که آیا لقب “بزرگ” پیروز خواهد شد یا نه.” اما او تاکید کرد که: “درست است که قدرت خدا و خوبی تبدیل شده اند قابل مشاهده برای همه ما در ژان پل دوم است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de