پورتوریکو برای برگزاری همه پرسی استقلال در میان سرخوردگی

رژیم صهیونیستی. واندا Vázquez در روز شنبه اعلام کرد که او را نگه nonbinding همه پرسی در ماه نوامبر برای تصمیم گیری که آیا پورتوریکو باید تبدیل به a U. s. state یک حرکت است که می آید در حال رشد در میان سرخوردگی با جزیره ایالات متحده ارضی وضعیت.

برای اولین بار در جزیره تاریخ همه پرسی را بپرسید یک سوال ساده: باید پورتوریکو بود بلافاصله بستری به عنوان یک دولت ایالات متحده?

این یک پاسخ است که نیاز به تایید از کنگره آمریکا و یک سوال که خشم این جزیره کوچک گروهی از طرفداران استقلال و اعضای اصلی مخالفت محبوب حزب دموکرات است که پشتیبانی از وضع موجود. اما آن را یک قمار است که اعضای فرماندار طرفدار استقلال, حزب, اعتماد به نفس پرداخت خواهد شد با توجه به اینکه پورتوریکو تلاش کرده است برای به دست آوردن بودجه فدرال برای طوفان ایرما و ماریا یک رشته از های اخیر زلزله های قوی و coronavirus بیماری همه گیر در حال رشد در میان شکایات که این جزیره را دریافت نمی عادلانه و برابر درمان است.

“همه چیز در زندگی مهم حمل برخی از خطر” گفت: سابق فرماندار پورتوریکو کارلوس رومرو Barceló عضو مترقی حزب جدید.

قبلی پرسی های ارائه شده رای دهندگان با بیش از یک سوال یا گزینه های مختلف از جمله استقلال و یا حفظ زمان ارضی, وضعیت, اما هیچ کدام به طور مستقیم به عنوان یکی از برنامه ریزی شده برگزار می شود در طول Nov. 3 انتخابات عمومی.

“مردم ما باید از این فرصت یک بار و برای همه به تعریف ما آینده” Vázquez گفت. “این هرگز خیلی دیر به عنوان درمان می شود برابر است.”

پورتو Ricans در حال شهروندان ایالات متحده اما نمی تواند رای در ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری. و در حالی که جزیره معاف از ایالات متحده فدرال مالیات بر درآمد آن را هنوز هم می پردازد امنیت اجتماعی و مدیکر و مالیات های محلی و دریافت کمتر از بودجه فدرال از ایالات متحده است. بسیاری بر این باورند این جزیره سرزمینی وضعیت است کمک به مبارزه خود را برای بهبود یافتن از طوفان و زمین لرزه و همچنین بدتر از آن بحران اقتصادی تا حد زیادی ناشی از دهه های سنگین قرض گرفتن و حذف فدرال مشوق های مالیاتی.

کنگره ایالات متحده را مجبور به قبول این همه پرسی و نتایج آن را به جلو حرکت می کند و این عمل هرگز در این جزیره پنج قبلی داد. یکی از آخرین, برگزار می شود در سال 2017 شد, ضربه تحریم ها و پایین مردم در انتخابات است که مطرح شده سوال در مورد رای مشروعیت. بیش از نیم میلیون نفر طرفدار استقلال که در همه پرسی پس از نزدیک به 7,800 آرا به صورت رایگان انجمن/استقلال و بیش از 6800 آرا برای زمان ارضی وضعیت. میزان مشارکت رای دهندگان بود و فقط 23 درصد است. در سه همه پرسی قبل از 2017, هیچ اکثریت پدید آمده با رای دهندگان گاهی اوقات تقریبا به طور مساوی تقسیم بین استقلال و وضع موجود.

استقلال خواهد جایزه پورتوریکو دو سناتور و پنج نمایندگان اما بعید است که جمهوری خواهان کنترل کنگره اذعان می پرسی چرا که پورتوریکو تمایل به نفع دموکرات ها.

روبرتو Prats سابق پورتو ریکو سناتور و عضو محبوب حزب دموکرات گفت: در یک مصاحبه تلفنی که همه پرسی آینده خواهد بود ورزش در بیهودگی مانند پنج قبلی است.

“تنها چیزی که آنها انجام داده ایم این است که دور اعتبار از استقلال جنبش,” او گفت:, و اضافه کرد که پورتو ریکو است فرسایش دولت فدرال اعتماد با دهه فساد و سوء مدیریت و هر که در رفراندوم اول باید حمایت از کنگره ایالات متحده است. “اگر ما در حال رفتن به تصمیم گیری در مورد روابط ما با ایالات متحده آمریکا دارد به درگیر در این بحث است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de