ریکاردو Rojas راه می رفت به ادعای چمدان در مینیاپولیس-سنت پل فرودگاه بین المللی در ماه ژوئن گذشته خال خال نام خود را بر روی یک پلاکارد و پریدند به یک ماشین به سر شش دقیقه شمالی برای یک زندگی جدید است.

پنج سال قبل از او تا به حال موفق بوده است شبکه مهندس سیستم برای یک شرکت بیمه در San Juan, Puerto Rico, وام مسکن خود را در $345,000 خانه بود پرداخت و دخترش, حضور در مدرسه خصوصی. سپس او گذاشته است. با این جزیره نرخ بیکاری در رقم دو برابر بیشتر از دهه گذشته Rojas تلاش برای پیدا کردن کار ثابت. سپس آمد و طوفان ماریا که ویران نشد. در پی دهها هزار نفر فرار کرد. Rojas ” خانه مقدار کاهش یافت. شغل شد و حتی کمیاب تر.

“طوفان بود و با شکر و تخم مرغ در کیک” 55 ساله گفت.

و پس از او به ریاست شمال — راه شمال — کوچک ایالت مینه سوتا شهر 10 مایل از کانادا و دو ساعت از یک هدف. Polaris, مینه سوتا مبتنی بر موتور-sport تولید می خواست کارگران در بخشی از راه دور از دولت با شغل بیشتر از کارگران است.

برای Rojas این تاسیسات: دو پرداخت از تولید کار و برگشت به خانه با مزایای کامل به علاوه یک آموزش بهتر برای او 14 ساله دختر که می خواهد به یک دکتر. Rojas خواهد بود برای اولین بار وارد اینجا. بیست و نه بیشتر پورتو Ricans و خانواده های خود را به زودی به دنبال. در ماه های پس آنها را پر کرده اند این شهر مسکن — در آپارتمان, اجاره خانه در تبدیل کلیسا زیرزمین — آورده و تنوع به این نسل طولانی اسکاندیناوی پاسگاه.

این یک پیچ و تاب و در روستایی مهاجرت داستان و یک راه حل جزئی به کارگر کمبود این آفت بیشتر در مینه سوتا است. آن را واقعا مهاجرت در همه, از پورتو Ricans در حال شهروندان آمریکایی — اما این همه نشانه از تغییر جمعیتی و فرهنگی تنظیمات آن را تغییر داده اند در شهر کوچک امریکا در دهه های اخیر.

این یک تغییر عظیم برای یک شهر از 2600 نفر — اما یک مورد ستایش قرار داد به عنوان یک توسعه مثبت برای یک محل نیاز به انرژی جدید.

و آن را متضاد با منطق داستان از یک منطقه یک شهروند در تماس سوتا “نوک بال سمت راست” که در آن 70 درصد از شهرستان رای دهندگان رفت و برای دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2016. به جای افشای خطوط گسل ورود خارجی ها روشن این بسیار سرد شهر را گرم در آغوش.

“این یک برنده-برنده-برنده برای همه” گفت: Steve هافر پاستور در روسو انجیلی میثاق کلیسا. “این یک پیروزی برای ستاره قطبی به دلیل شرکت کردن در اینجا در گوشه شمال غربی ایالت مینه سوتا یک زمان سخت پیدا کردن کارکنان. آن را یک پیروزی برای جامعه ما به دلیل آن کمک می کند تا به گسترش دیدگاه کلی از شهر ما. انگار جهان از مردم خارج وجود دارد با تجربیات مختلف از افرادی که در اینجا زندگی خود را. و آن را یک پیروزی برای مردمی که در حال حرکت در اینجا به دلیل این است که فرصت های اقتصادی آنها به سادگی نمی باید در پورتوریکو.

“ما در حال بازی این بازی طولانی. ما آنها را می خواهید به از بین بردن ریشه های اینجا و این برای تبدیل شدن به خانه است.”

از جان گذشته برای کارگران

در میان ماندگار ترین مشکلات رو بیشتر مینه سوتا و روستایی امریکا یک نفر کمبود. حتی به عنوان مینه سوتا جمعیت افزایش یافته است — آن رشد حدود 400,000 از سال 2010 افزایش 7.5 درصد — روستایی مینه سوتا مشترک نشده است در سود.

از سال 2010 تا سال 2018 هفت-توسعه اقتصادی شهرستان و منطقه در مینه سوتا در گوشه شمال که شامل روسو دچار 1.3% کاهش جمعیت, با توجه به U. s. اداره آمار. روسو شهرستان احساس می شود که حتی بیشتر حاد از دست دادن جمعیت در بیش از دو برابر این نرخ است.

مربوطه کاهش کارگران تحت تاثیر بخش تولید بیشتر حاد. درصد از تولید کارگران 55 ساله و مسن تر در روسو شهرستان بیش از دو برابر شده بین سال های 2008 تا 2018 معنی تقریبا یک سوم تولید کارگران در اینجا 55 ساله و مسن تر.

و مشکل بدتر خواهد شد قبل از آن بهتر می شود به عنوان متولدین ادامه به بازنشسته.

“وجود دارد هیچ راهی برای پیدا کردن دیگر کارگران جز از طریق مهاجرت از کشورهای دیگر و یا مهاجرت از خارج از کشور گفت:” دولت متخصص سوزان Brower.

اما مهاجرت نیست راه حل آن را یک بار بود. بین جولای 1, 2016 و 30 ژوئن 2017, تخمین زده می شود بین المللی مهاجرت خالص به مینه سوتا بود 16,460 مردم است.

دو سال بعد این تعداد کاهش یافته و به حدود 9000. ماه گذشته میک Mulvaney اقدام کاخ سفید رئیس ستاد گفت: جمعیت در انگلستان است که ایالات متحده نیاز بیشتر مهاجرت قانونی به رشد سوخت. “ما از جان گذشته, از جان گذشته برای بیشتر مردم,” او گفت:.

“آن امرار معاش داستان گفت:” استیو هاین یک پژوهش اقتصاددان برای وزارت مینه سوتا اشتغال و توسعه اقتصادی است. “وجود ندارد به اندازه کافی افراد جوان متولد در روسو شهرستان و ماندن در روسو شهرستان برای دیدار با نیازهای در حال گسترش شرکت مانند ستاره قطبی.”

استیو و مریم هافر صرف سه دهه در شهرهای دوقلو مطرح شده و چهار فرزند. اما هنگامی که یک کشیش موقعیت باز در اینجا در سال 2014 Hoffers بازگشت به مریم وطن. او بیوه پدر مورد نیاز خانواده در این نزدیکی هست.

چند ماه پس از Rojas وارد Hoffers متوجه یک خانواده جدید در کلیسا: الیاس Bastardo, همسرش, Glorimar و خود نوجوانان است. این Hoffers در زمان جدید خانواده برای ناهار در مترو, جایی که آنها متوجه شدند از تمام تازه واردان است. شهر هفت کلیساهای متحد با هم جمع آوری اهدا مبلمان و تختخواب و ملافه ان, زمستان کت و اتومبیل استفاده می شود. Polaris پرداخت برای سفر و اسکان موقت برای هر کارگر در حالی که کلیساهای خرید بلیط هواپیما برای خانواده ها.

“بیایید صادق باشیم: آنها نگاه کمی متفاوت تر از ما” گفت: مریم هافر این شهر تبلیغات مدیر. “جدید مردم را متوجه حق دور. آن را گرفتار بسیاری از مردم خاموش نگهبان در ابتدا: ‘چه کنیم در این مورد ؟ این یک اسکاندیناوی شهر. ما نمی اسپانیایی صحبت می کنند.’ “

اما هافر گفت: این شهر به استقبال تازه واردان است. که تکرار دیرین روسو ساکنان و پورتو Ricans به طور یکسان. آن را بعید است ازدواج است که فقط ممکن است ساخته شده است به آخرین.

“این همه به ما تا به روسو مردم” هافر گفت. “اگر ما آنها را به محافل, من فکر می کنم آنها را به ماندن در یک مدت زمان طولانی است.”

در یک شرکت شهر شبیه به این — که در آن آب برج می خواند “خوش آمدید به روسو — زادگاه ستاره قطبی” و کارخانه استخدام 1,450 کارگران — این مشکلات را در یک وجودی اثر خفیفی از رنگ.

یک سال پیش ستاره قطبی استخدام, پورتوریکو, استخدام شرکت به پیدا کردن یک راه حل جزئی برای یک گیاه است که به طور مداوم در حدود 70 فرصت های شغلی — و می تواند اضافه کردن 70 شغل بیشتر اگر آن را می تواند پیدا کردن کارگران است.

“بسیاری از مردم می گویند این یک روسو موضوع گفت:” ناتان Hanson the روسو مدیر کارخانه است. “اما هر درایو در ایالت مینه سوتا چه می بینید ؟ ‘در حال حاضر استخدام’ نشانه هایی است.”

ستاره قطبی قصد دارد به استخدام بیشتر پورتو Ricans اما این شرکت می خواهد این شهر تغییرات افزایشی بود. هنگامی که آن را به ارمغان آورد و ایده به شهردار جف Pelowski خود واکنش که مشتاق بود. چه خوب است برای ستاره قطبی خوب است برای روسو, او گفت:.

“مهم نیست که اگر شما از پورتوریکو یا اسکاتلند,” او گفت:. “تنها نژادی مشکلات ما در اینجا بین سوئدی ها و نروژی ها.”

در اخیر weeknight برخی از 150 نفر شلوغ به ستاره قطبی’ جدید فانتزی لابی برای جشن تازه واردان است. پورتوریکو ساخته شده 80 پوند از گوشت خوک ، مدیر روسو شهر توپ, تیم, استخدام پورتوریکو ballplayers. یکی از پورتوریکو, زن و شوهر رقصید merengue. آن را بزرگترین مشارکت روسو مدنی و تجارت ارتباط داشته است.

روسو نیازهای مردم اما ساکنان می دانم آن را سخت به فروش برساند. اما آنها را در اینجا — outdoorsman بهشت, با, برف, و هاکی در فصل زمستان و در سطح جهانی انواع مختلف اردک ماهی ماهیگیری در فصل تابستان — و شهردار معتقد است آنها باقی بماند.

“آنها با نگاهی به نقشه آنها می ترسم” Pelowski گفت. “اما هنگامی که ما از مردم می خواهیم در اینجا به آنها نمی خواهید برای رفتن است.”

20 دلار در ساعت دستمزد

در ماه ژوئن Rojas’ ماشین رفت شمالی از مینیاپولیس-سنت پل فرودگاه بین المللی — و رفتن و رفتن. “ما قصد داریم به هیچ جا مرد!” Rojas گفت.

آن را در اواخر زمانی که او وارد است. شهر آرام بود. رودخانه فرار از مرکز شهر. او را دیدم یک جهان متفاوت از سن ژوئن: یک شهر عجیب و جالب با یک صفحه نمایش فیلم تئاتر, دو, رستوران های فست فود و سه ورق از یخ هاکی.

در اخیر بعد از ظهر Rojas نشسته در یک قطبی ، او ترویج شده است به یک تکنسین و ساخت تقریبا 20 دلار در ساعت است.

دختر خود را به او ملحق خواهد شد آمدن تابستان و شروع کلاس نهم در روسو جامعه مدرسه است. بخشی از او را احساس می کند مانند او خیانت میهن خود — بیش از 500.000 پورتو Ricans را ترک کرده اند در دهه گذشته نزدیک به 20 درصد افت کرده بود اما او را بهترین انتخاب برای خانواده اش است.

او مطمئن نیست چه آینده خود را نگه می دارد اما او به دنبال یک زندگی در اینجا: رفتن به مدیریت در ستاره قطبی خرید 10 هکتار در نزدیکی شهر است.

“آنها به ما گفت که آنها در مصاحبه با ما: ‘آن را دور. آن را از یک شهر کوچک است. آیا شما مطمئن شوید که شما در حال رفتن به خوب است؟’ “Rojas گفت. “ما نمی دانیم اما ما در حال رفتن به پیدا کردن!”

در یک روز صبح اخیر Edwin, Colón پرز نشسته در نی رودخانه قهوه Co. با مینه سوتا ثبت نام رای دهندگان نرم افزار است. پرز و همسرش, کارن لوپز ریورا هرگز رای در انتخابات ریاست جمهوری.

حتی اگر پورتو Ricans در حال شهروندان این جزیره خاک است و نه یک دولت است. پورتو Ricans نمی, رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری ندارند و رای گیری نمایندگی در کنگره است.

“بخش اول” آیا شما یک شهروند آمریکایی?’ “گفت: Traci Pederson یک فرد بزرگسال اساسی آموزش و پرورش معلم است که می آموزد که زبان انگلیسی به پورتوریکو خانواده. “و شما بررسی کنید:” بله.” “

پرز تا به حال مشغول به کار در پزشکی یک شرکت تولیدی در پورتوریکو, جایی که او ساخته شده $10.81 یک ساعت. اما تولید کاهش یافت, پس از طوفان. همکاران گذاشته شد ، پرز دارای دو فرزند 5 و 10 تا او شروع به پریدن کرد در این فرصت به کار تا 12 ساعت شیفت شب در ستاره قطبی’ خط تولید که در آن او خم لوله در لوله ساخت. او هیجان زده بود به زندگی در یک جای مدیر دبیرستان توصیف به عنوان “Mayberry در ’60s.”

“من هرگز در مورد مینه سوتا به جز یک فیلم ‘فارگو’ ” پرز خندید. “اما من با مطالعه این شهر کوچک. من زندگی در یک شهر کوچک در پورتوریکو. من می دیدم که بسیار پایین جرم و جنایت در اینجا. این زمستان مردم می گویند شده است بسیار آسان است. که خوب است برای ما. اما ما می خواهیم در مورد زمستان آینده!”

‘آن را مانند یک فیلم”

پورتو Ricans مؤثر جامعه در راه های دیگر. آنها کار در AmericInn و در نانوایی در سوپر یکی از مواد غذایی است. یکی از ستاره قطبی کارمند امیدوار به باز کردن یک رستوران های جزیره تخصص مانند mofongo و alcapurria. از دیگر امیدوار به شروع یک مدرسه رقص تیم. آنها در کلیساها و نوشیدن آبجو در افسانه Sports Pub و کوره. در یک دبیرستان lip-sync رقابت یک دانش آموز جدید در مترو در یک آهنگ را او نوشته بود. 500 دانش آموزان فوران در تشویق.

مشعر دیاز در اینجا نقل مکان کرد در ماه اکتبر به دنبال همسرش, Mayra صوت و سه بچه خود را. آنها متعلق به یک مجلل طراحی داخلی کسب و کار در پورتوریکو. پس از طوفان مردم به دنبال بازسازی نیست مجددا اراستن. کسب و کار بسته شده است.

زمانی که Mayra در اینجا نقل مکان کرد او شیفته برف و پر از تلفن خود را با تصویر از دانه های برف. او یادگیری کندتر.

“مشعر به من گفت” Shhh, Mayra, relaaaax — شما در روسو,’, ” او گفت: با خنده. “من مسحور. روسو است. من فکر می کنم آن را مانند یک فیلم است.”

پرز وارد شده در ماه اوت بود و با همسر و فرزندان خود را در ماه اکتبر. خانواده نتواند پورتوریکو. شب سال نو عجیب و غریب بود — خیلی آرام نسبت به صفحه اصلی — و ژان. 6 هنگامی که پورتوریکو raucously جشن پادشاهان سه روز گذشت بدون اطلاع قبلی.

وقتی کارن لوپز ریورا شروع به صحبت در مورد جزیره — موسیقی و غذا رودخانه ها و کوه ها — شروع کرد به گریه. خانواده ممکن است به روزی.

“اما آن روز نیست در حال حاضر,” پرز گفت.

آنها بوده ام snowshoeing و سورتمه. بچه ها ساخته شده آدم برفی برای اولین بار. آنها را به بمیجی برای دیدن Paul Bunyan و آبی گاو نر. آنها با قرار دادن یک کیت بقا در زمستان در ماشین خود را. آنها نمی دانند چه آینده برگزار خواهد شد. آنها دو جداگانه آرزو: به حرکت به عقب به پورتوریکو و باز کردن یک کسب و کار گردشگری. و یا به ماندن در اینجا.

“این رویای من است,” پرز گفت. “واقعیت این است که من نیاز به پول. من این زمان مانند یک ماجراجویی است. من هرگز فکر نمی کردم من می خواهم به حرکت به سمت شمال است. بنابراین در حال حاضر من می خواهم به سفر در اینجا من می خواهم به کار بسیار سخت برای بچه های من.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im