احتکار کردن همه گیر? مینه سوتا مقامات هستند که پس از شما

مینه سوتا هیچ قانون برابر قیمت سنگ آهن در بازار اما گسترش بیماری همه گیر کوروناویروس منجر به تعداد بی سابقه ای از شکایت ها و اقدامات توسط مقامات دولتی در برابر کسب و کار به دنبال “unconscionably بیش از حد” سود.

در سه هفته گذشته مینه سوتا دادستانی کل وارد شده بیش از 700 گزارش بیش از حد قیمت گذاری بر روی مواد غذایی و کالاهای اساسی و دستمال توالت تمیز کردن وسایل و بیشتر.

دفتر دادستان کل گرفته شده اقدام قانونی علیه حداقل دو مینه سوتا کسب و کار و فرستاده “قطعنامه نامه” به 20 دیگران که توافق کرده اند به قیمت گذاری در خط.

برای مثال دادستان کل کیت الیسون در هفته گذشته با ارسال نامه هشدار به Menards برای آنچه که او به عنوان “بیش از حد افزایش” قیمت ماسک صورت فرمول 409 پاک و Clorox سفید کننده.

الیسون گفت: اکثر خرده فروشان “در حال انجام کار درست توسط Minnesotans” در حالی که دیگران ممکن است بدانید که تلاش خود را به پول نقد می تواند عواقب قانونی.

“اما اگر شما در حال احتکار کردن بیماری همه گیر” الیسون در بیانیه ای گفت: “دفتر من و من در حال آمدن است.”

مینه سوتا یکی از 16 ایالت با قانون در برابر قیمت سنگ آهن در بازار. اما یک مارس 20 فرمان اجرایی از رژیم صهیونیستی است. تیم Walz داد الیسون قدرت برای سرکوب بیش از حد قیمت گذاری بر کالاهای مورد نیاز برای سلامت و رفاه عمومی است.

الیسون محققان گزارش داده اند که دیدن 36-بسته کاغذ توالت فروش برای $80, می توانید از Lysol قیمت $11 و دوباره پر کردن از Purell صابون که به طور معمول به فروش می رساند برای حدود 16 دلار برای $42.

تعداد شکایات است سر به فلک کشید و از حدود 150 پس از سفارش صادر شد به عنوان الیسون است تشویق به مصرف کنندگان از طریق رسانه های اجتماعی و دولت است به گزارش سایت بیش از حد بالا قیمت گذاری شده است.

این شکایت آغاز شد و با کالاهای اساسی مانند برنج و کره و آب بطری و کاغذ توالت. آنها به سرعت گسترش یافت و دیگر تمیز کردن بهداشت و پزشکی محصولات از جمله به عنوان ضد عفونی کننده دست سفید کننده و, ماسک سعید جان Stiles سخنگوی الیسون.

در روزهای اخیر دفتر شروع به دریافت شکایت در مورد قیمت تخم مرغ و گوشت.

الیسون متعهد شده است به بررسی هر شکایت و مستقر راز خریداران به دنبال در 90 از آنها تا کنون.

دفتر خود رسیده شهرک با دو شرکت: اژدها درب Publications, Inc., کمی کانادا مبتنی بر خرده فروش آنلاین از ورزش و وزنه برداری تجهیزات و مرکز شهر دود مغازه در خیابان.

بررسی پتانسیل قیمت-درآوردن در Menards مربوط به محصولات فروخته شده در روچستر و فروشگاه های دیگر در مینه سوتا است. میشیگان دادستان کل همچنین اعلام کرده است که خرده فروش از شکایت مشابه با توجه به نامه به الیسون ارسال شده به رئیس اجرایی جان منارد.

“ما گرفته اند این منظور بسیار جدی به ما شده اند به پایین-قیمت رهبر برای سال” یک Menards سخنگوی در بیانیه ای گفت. “این است که ما چگونه ساخته شده است کسب و کار ما. همه اجرا می شود بد بازی یک بار در در حالی که. ما به یاد همه در تیم ما که قیمت پایین رهبر است, بوده است و همیشه هدف ما است.”

به Eau Claire, Wis.-بر اساس خرده فروش می تواند مجازات مدنی تا $10,000 در هر غیر قانونی فروش یا معامله.

بسیاری از اقتصاددانان استدلال می کنند در برابر قیمت-اندازه گیری ممنوعیت شاهد افزایش قیمت — حتی در زمان فاجعه — به عنوان سرمایه داری اساسی مستاجران عرضه و تقاضا در عمل است.

قیمت های بالاتر در پی کالا مانع از احتکار آنها می گویند و در نهایت هدایت کالا و خدمات که در آن آنها مورد نیاز به عنوان کسب و کار تمرکز تلاش های خود را که در آن آنها می توانند درو سود بیشتر.

Walz و الیسون می گویند هدف آنها به اقدام علیه کسانی که اقدام خارج از مرزهای رایگان بازار اصول است.

Walz منظور تعریف یک “unconscionably قیمت بیش از حد” به عنوان داشتن یک ناخالص اختلاف بین قیمت خوب و یا خدمات فروخته شده در حال حاضر در مقایسه با قیمت آن 30 روز قبل از مارس 13, وقتی دولت, اعلام زمان صلح و اضطراری است.

کسب و کار است که قیمت کالا 20% بالاتر از حد معمول و یا به شدت بیش از آن در نزدیکی رقبا نیز می تواند در نقض.

توییتر: @JackieCrosby

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im