از خود مشتاق طعم خورشید میرسید گلدان به اولین جلسه خود را در یک نرم افزار-ماری جوانا تجمع در دانشگاه در 1990s, همه چیز در مورد چیپ و جسیکا بیکر متناسب با کلیشه حشیش کشور در جنوب کالیفرنیا جایی که آنها زندگی می کردند برای 20 سال است.

جسیکا با موجی که می افتد در نیمه راه پایین پشت او یک تمرین گیاه شناس طب سوزنی و aromatherapist که کلاس می آموزد در فواید شاهدانه. ژولیده-ریشو تراشه می پوشد کت با برجسته “رشد” پچ و میزبان ماری جوانا پادکست به نام “واقعی خاک.” آنها خود را آغاز گلدان کسب و کار در ناهموار Humboldt County زمانی که آن را پر رونق کانون ماری جوانا کشت.

اما زن و شوهر, خداحافظی کردن به علف های هرز پسند غرب نقل مکان کرد جایی که ممکن است به نظر می رسد مانند گذشته محل آنها را تا پایان — Oklahoma.

آنها بخشی از یک سبز عجله به کتاب مقدس کمربند که هیچ کس پیش بینی زمانی که اوکلاهما رای دهندگان مورد تایید پزشکی ماری جوانا کمتر از دو سال پیش. پس از ترکیبی از عوامل از جمله قابل ملاحظه ای باز قانون است و دولت گریزی به مقررات دولت — آیا ایجاد چنین شرایط ایده آل برای شاهدانه صنعت است که کارآفرینان در حال ریختن از کشورهای که در آن علف هرز قانونی تاسیس شده است برای سال ها.

هر چند 11 متحده باید به طور کامل قانونی ماری جوانا برای استفاده های تفریحی, اوکلاهما, پزشکی قانون است و نزدیک ترین چیزی که به آن: هر کسی با هر بیماری واقعی یا فرضی که می توانید دکتر را تایید می توانید دریافت مجوز برای خرید. آن است که سخت به انجام است. در حال حاضر نزدیک به 6% از دولت 4 میلیون نفر به دست آمده اند نسخه خود کارت. و افرادی که می خواهید به فروش گلدان می توانید آن را به آسانی به عنوان باز کردن تاکو ایستاده است.

“اوکلاهما واقعا اجازه می دهد برای مردم عادی به حشیش صنعت به عنوان دیگر مکان های که در آن شما نیاز به 20 میلیون دلار به جلو” جسیکا بیکر گفت.

نانوا باید یک مزرعه ماری جوانا در حدود 40 مایل (65 کیلومتر) از شهر اوکلاهما همراه با یک درمانگاه مهد کودک و باغبانی فروشگاه در طبقه کارگر بخشی از شهر که در آن تقریبا در هر فروشگاه خالی و ساختمان بوده و جامعی توسط علف های هرز کارآفرینان در سال گذشته است.

زمانی که او اجاره محل خود که خالی بوده اند 10 سال تراشه بیکر گفت: “به جشن مالک به هاوایی رفت و برای یک ماه.”

بر خلاف سایر ایالت اوکلاهما نه محدود کردن تعداد مجوزهای کسب و کار برای درمانگاه ها تولید کنندگان و یا پردازنده.

در کمتر از دو سال اوکلاهما بیش از 2,300 قابلمه فروشگاه یا دوم بیشترین سرانه در ایالات متحده پس از, اورگان, که تا به حال تفریحی ماری جوانا فروش برای مدت پنج سال. اوکلاهما چهار برابر بیشتر رسانه های خرده فروشی از پرجمعیت تر کلرادو که پیشگام کامل قانونی.

“برخی از این کشورها در حال تنظیم شاهدانه مانند پلوتونیوم” گفت: Morgan فاکس سخنگوی ملی شاهدانه انجمن صنعت ملی گروه تجارت ماری جوانا کسب و کار. “و بار مالی که قرار داده شده در مجوز کسب و کار بسیار طاقت فرسا است که نه تنها آن را بسیار دشوار است به ماندن در کسب و کار, اما آن را نیز بسیار دشوار است برای حقوقی دولت-تنظیم سیستم برای رقابت با بازار غیرقانونی.”

ماری جوانا مالیات رویکرد 50 درصد در برخی از کالیفرنیا جوامع و عامل در برخی از کسب و کار بسته شدن.

کالیفرنیا نیاز به 1000 دلار هزینه درخواست $5,000 ضامن اوراق قرضه و سالانه هزینه مجوز اعم از $2,500 $به 96,000 بسته در یک داروخانه را پیش بینی درآمد همراه با یک برنامه طولانی مدت روند. مجوز می تواند هزینه 300.000 دلار در سال است.

در اوکلاهما یک داروخانه مجوز هزینه $2,500 می تواند پر کردن آنلاین و تایید شده است در عرض دو هفته.

آرکانزاس در کنار درب به اوکلاهما نیز ماری جوانا پزشکی, اما مانند بسیاری از کشورهای این اجازه می دهد تا خرید تنها برای درمان برخی بیماری ها مانند گلوکوم یا اختلال استرس پس از سانحه. آن را نیز نیاز به $100,000 ضامن اوراق قرضه. لوئیزیانا نیز شدیدا محدود نسخه تنها نه مجوز درمانگاه.

فورد Austin و خواهر خود را باز APCO درمانگاه ماری جوانا پزشکی در یک gentrifying بخشی از شهر اوکلاهما پس از او داد تا در برنامه ریزی برای کالیفرنیا علف های هرز فروشگاه.

“راه بیشتر وجود دارد فرصت را در اینجا,” او گفت:.

سارا لی Gossett محله, یک, اوکلاهما, وکیل متخصص در شاهدانه قانون گفت: حدود 15 درصد از شاهدانه مشتریان هستند که از خارج از دولت است.

“من اغلب در دریافت تماس از افراد در شاهدانه صنعت در کالیفرنیا” Gossett محله گفت.

مردم در برخی از شهرهای روستایی نگران هستند در مورد غرب وحشی فضای رونق به خصوص که در آن مغازه با علف های هرز-جناس نام با تکان دادن آگهی و چشمک زن نشانه های باز در نزدیکی مدارس و کلیساها.

دولت جمهوری قانونگذار جیم اولسن پیشنهاد کرده است یک لایحه ممنوعیت درمانگاه ها در 1000 فوت (305 متر) از یک کلیسا است. “در حالی که من تشخیص می دهم که برخی از مردم پیدا کردن تسکین درد از ماری جوانا پزشکی, با کودکان ما واقعا نمی خواهید آنها را به فکر می کنم که زمانی که آنها رسیدن به مشکلات در زندگی است که ماری جوانا یک پاسخ خوب است.”

اما کالیفرنیا ، کوین Stitt و ایران با کنترل قوه مقننه نشان داده اند هیچ علاقه ای به بخشی در این صنعت پس از رای گیری اندازه گیری اجازه آن را تصویب اکثریت. این صنعت عمدتا مبارزه محلی و تلاش در منطقه بندی.

بسیاری از جوامع در حال استقبال از شاهدانه مغازه به دلیل فروش مالیات بر درآمد. در کالج شهر نورمن و در شهر اوکلاهما حداقل نیم دوجین کسب و کار پیوست اتاق بازرگانی.

“در جامعه ما من فکر می کنم اکثر کسب و کار آنها را به عنوان معادل” گفت: Scott Martin, رئيس جمهور از نورمن اتاق بازرگانی است. “ما حتی تا به حال یک تعداد انگشت شماری از روبان برش مراسم.”

فروش ماری جوانا تولید $54 میلیون دلار درآمد مالیاتی در سال گذشته به خود اختصاص بیشترین همیشه کاهش سالانه در خالی متوسط صنعتی در شهر اوکلاهما و رزرو برق در اطراف تولسا تجهیز جدید اتاق رشد با چراغ و کنترل درجه حرارت.

حتی برخی از مخالفان دیرین از قانونی کردن ماری جوانا نرم تن خود را.

کلانتر کریس غرب در کانادا شهرستان, یکی از بسیاری از مأموران اجرای قانون که تقبیح 2018 قانونی رای گیری می گوید: تعدادی از کشاورزان او می داند که تصمیم به تبدیل محصولات زراعی است.

“من تا به حال آنها با من تماس گرفت و به من بگو, ‘کلانتر ما در حال رفتن به سرمایه گذاری در این کسب و کار و ما می خواهم برای شما به بیرون آمدن و دیدن امکانات ما از آنجا که ما می خواهیم شما را به می دانم که آنچه انجام می دهیم.’ و اینها دیرین, خوب, خدایی, مسیحی, خانواده هایی که دیدن آن را به عنوان یک فرصت درآمد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im