Pompeo می گوید چین نه با ما دخالت رسانه ها در هنگ کنگ

وزیر امور خارجه مایک Pompeo هشدار داد چین در برابر تداخل با کار آمریکا روزنامه نگاران در هنگ کنگ و گفت: اقدامات impinging در آزادی وجود دارد می تواند آسیب های روابط دیپلماتیک.

“این روزنامه نگاران اعضای یک مطبوعات آزاد و نه تبلیغات کادر و خود را با ارزش گزارش به اطلاع شهروندان چینی و جهان” Pompeo گفت: یک بیانیه است.

Pompeo گفت: بدون ارائه جزئیات است که “آن را به تازگی به من توجه است که دولت چین تهدید کرده است که به تداخل با کار روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ است.”

ایالات متحده و چین در حال افزایش اختلافات در سراسر جبهه های مختلف از جمله تجارت و مسئولیت coronavirus بیماری همه گیر. جریان اطلاعات است یک منبع از مشاجره با ده ها تن از روزنامه نگاران اخراج از هر دو کشور در ماه های اخیر. پکن هشدار داد بیشتر تلافی هفته گذشته پس از ایالات متحده کاهش می یابد ویزای کار برای کارکنان رسانه های چینی به 90 روز.

طرفدار دموکراسی تظاهرات در هنگ کنگ را از سر گرفته و به تازگی به عنوان معترضان امید به دست آوردن شتاب با coronavirus نشان دادن نشانه ای از فروکش در مالی توپی. پکن در حال رشد است به طور فزاینده ای قاطعانه بر نقش آن در هنگ کنگ به دنبال تشدید نظارت آن بر سیاست پیش از انتخابات این شهرستان در شورای قانونگذاری در ماه سپتامبر.

“هر گونه تصمیم گیری impinging در هنگ کنگ استقلال و آزادی به عنوان تضمین در زیر چین و بریتانیا اعلامیه مشترک و قانون اساسی را به ناچار تاثیر ارزیابی ما از یک کشور و دو سیستم و وضعیت خاک” Pompeo گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im