پیشگام سیاه ناسا ریاضیدان کاترین جانسون می میرد

کاترین جانسون یک ریاضیدان که محاسبه موشک به مدار زمین و مدار برای ناسا در اوایل ماموریت های فضایی بود و بعد از آن به تصویر کشیده شده در سال 2016 آمار فیلم “چهره های پنهان” در مورد پیشگام سیاه زن هوافضا کارگران شده است. او 101.

ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت در توییتر که او صبح روز دوشنبه. هیچ دلیلی داده شد.

Bridenstine توییتی که ناسا خانواده “را هرگز فراموش نکنید کاترین جانسون شجاعت و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او. داستان او و فضل او ادامه برای الهام بخشیدن به جهان است.”

جانسون یکی از “رایانه” که به حل معادلات با دست در ناسا اوایل سال و کسانی که از آن پیشرو سازمان ملی مشورتی کمیته هوانوردی.

جانسون و دیگر زنان در ابتدا مشغول به کار در یک نواخته تفکیک محاسبات واحد در همپتون ویرجینیا بود که رسما منحل تا NACA شد ناسا در سال 1958. نشانه دیکته کرده بود که حمام زنان می تواند با استفاده از.

جانسون متمرکز در هواپیما و دیگر تحقیقات برای اولین بار در. اما کار خود را در NASA Langley Research Center در نهایت معطوف به پروژه جیوه کشور اولین انسان به فضا در برنامه.

“دفتر ما محاسبه تمام (موشک) مدار” جانسون گفت: Virginian-خلبان روزنامه در سال 2012. “شما به من بگویید هنگامی که و که در آن شما می خواهید آن را به پایین می آیند و من به شما بگویم که در آن و زمانی که و چگونه به آن را راه اندازی.”

در سال 1961 Johnson, آیا مسیر تجزیه و تحلیل برای آلن شپرد آزادی 7 ماموریت اول برای حمل یک آمریکایی به فضا است. سال بعد او به صورت دستی تایید محاسبات از یک نوپای ناسا کامپیوتر IBM 7090 که رسم جان گلن را در مدار اطراف سیاره است.

“دختر به بررسی اعداد” کامپیوتر-تردید گلن اصرار کرده بود در روزهای قبل از راه اندازی.

“کاترین سازمان خودش بلافاصله در پشت میز در حال رشد تلفن-کتاب-ضخامت پشته برگه های اطلاعات یک شماره در یک زمان مسدود کردن همه چیز به جز دخمه پرپیچ و خم از مسیر معادلات” مارگوت لی Shetterly نوشت: در سال 2016 کتاب “چهره های پنهان” که در آن فیلم بر اساس است.

“در آن زمان یک روز و نیم از تماشای ریز رقم شمع: چشم بیحس کننده disorienting کار” Shetterly نوشت.

Shetterly گفته آسوشیتد پرس روز دوشنبه که جانسون “استثنایی در هر راه است.”

“هدیه ای فوق العاده است که کاترین جانسون به ما داد این است که داستان او تابیده نور در این داستان از بسیاری از افراد دیگر” Shetterly گفت. “او به ما یک راه جدید برای نگاه سیاه و سفید, تاریخچه لباس زنان تاریخچه و تاریخ آمریکا است.”

Shetterly اشاره کرد که جانسون فوت در طول ماه تاریخ سیاه و چند روز پس از سالگرد گلن مدار زمین در فوریه. 20, 1962 که او نقش مهمی ایفا کرد.

“ما را به سوگواری و همچنین بزرگداشت کاری که او انجام داد که او را بیشتر شناخته شده در همان زمان” Shetterly گفت.

جانسون در نظر گرفته شده کار خود را بر روی آپولو ماه ماموریت خود را به عنوان بزرگترین کمک به اکتشاف فضا. او محاسبات کمک کاوشگر قمری قرار ملاقات گذاشتن با مدار فرمان سرویس ماژول. او همچنین مشغول به کار در شاتل فضایی برنامه قبل از بازنشستگی در سال 1986.

جانسون و همکاران او بوده است نسبتا قهرمانان گمنام فضایی آمریکا مسابقه. اما در سال 2015 باراک اوباما اهدا جانسون — سپس 97 — مدال آزادی ریاست جمهوری, ملت, بالاترین غیرنظامی افتخار است.

این “چهره های پنهان” کتاب و فیلم به دنبال گفتن داستان جانسون دوروتی Vaughan و مری جکسون, در میان دیگران. جانسون به تصویر کشیده شده در این فیلم با بازیگر Taraji P. Henson. این فیلم نامزد دریافت جایزه برای بهترین فیلم در اسکار و فروش بیش از 200 میلیون دلار در سراسر جهان است.

در سال 2017, Johnson آورده بود در مرحله در جوایز اسکار مراسم به صاعقه وار تشویق. جکسون و Vaughan مرده بود در سال 2005 و 2008 بود.

جانسون متولد شد, کاترین کلمن در 26 اوت سال 1918 در White Sulphur Springs, West Virginia در نزدیکی ویرجینیا مرز. این شهر کوچک تا به حال هیچ مدارس برای سیاه پوستان فراتر از کلاس هشتم او گفت: Richmond Times-Dispatch در سال 1997.

هر سپتامبر پدرش سوار جانسون و خواهر و برادر خود را به موسسه, West Virginia, برای دبیرستان و کالج در محوطه های تاریخی سیاه و سفید, West Virginia State College.

جانسون تدریس در, سیاه, مدارس دولتی قبل از تبدیل شدن به یکی از دانشجویان به ادغام غرب ویرجینیا فارغ التحصیل مدارس در سال 1939.

او پس از اولین جلسه به شروع یک خانواده با شوهر, James Goble و بازگشت و به تدریس در هنگام سه دختر او مسن تر شدیم. در سال 1953 او شروع به کار در همه غرب محاسبه مساحت واحد در چه بود و سپس به نام لنگلی یادبود هوانوردی آزمایشگاهی در همپتون.

جانسون شوهر درگذشت در سال 1956. او ازدواج James A. Johnson در سال 1959.

جانسون خود را صرف سال های بعد تشویق دانش آموزان برای ورود به رشته های علوم مهندسی و ریاضیات است.

به دنبال بازگشت او گفت که او تا به حال زمان کمی به نگرانی در مورد درمان نامساوی.

“پدر من به ما آموخت” شما به عنوان خوب به عنوان کسی در این شهر اما شما هیچ بهتر,'” جانسون گفته ناسا در سال 2008. “من نمی باید احساس حقارت. تا به حال هرگز. من به عنوان خوب به عنوان کسی اما از هیچ بهتر است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>