پیشگام سیاه ریاضیدان کاترین جانسون درگذشت 101

ناسا می گوید کاترین جانسون یک ریاضیدان که مشغول به کار در ناسا اوایل ماموریت های فضایی و به تصویر کشیده شده در فیلم “چهره های پنهان” در مورد پیشگام سیاه زن هوافضا کارگران شده است.

در صبح روز دوشنبه, صدای جیر جیر, سازمان فضایی گفت: این جشن او 101 سال از زندگی و میراث او را از تعالی و شکستن نژادی و موانع اجتماعی.

جانسون یکی از به اصطلاح “رایانه” که محاسبه موشک مدار و مدار زمین را با دست در ناسا اوایل سال.

تا سال 1958 جانسون و دیگر زنان مشغول به کار در یک نواخته تفکیک محاسبات واحد در آنچه که در حال حاضر با نام مرکز تحقیقات لانگلی در همپتون ویرجینیا. کار خود را تمرکز نامزد جایزه اسکار 2016 فیلم.

در سال 1961 جانسون مشغول به کار در اولین ماموریت به حمل یک آمریکایی به فضا است. در سال 1962 او تایید کامپیوتر محاسبات که رسم جان گلن زمین مدار.

در سن 97 Johnson, دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری, ملت, بالاترین غیرنظامی افتخار است.

جانسون متمرکز در هواپیما و دیگر تحقیقات برای اولین بار در. اما کار خود را در NASA Langley Research Center در نهایت معطوف به پروژه جیوه کشور اولین انسان به فضا در برنامه.

“دفتر ما محاسبه تمام (موشک) مدار” جانسون گفت: Virginian-خلبان روزنامه در سال 2012. “شما به من بگویید هنگامی که و که در آن شما می خواهید آن را به پایین می آیند و من به شما بگویم که در آن و زمانی که و چگونه به آن را راه اندازی.”

در سال 1961 Johnson, آیا مسیر تجزیه و تحلیل برای آلن شپرد آزادی 7 ماموریت اول برای حمل یک آمریکایی به فضا است. سال بعد او به صورت دستی تایید محاسبات از یک نوپای ناسا کامپیوتر IBM 7090 که رسم جان گلن را در مدار اطراف سیاره است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>