صحنه در خبد-Lubavitch از آریزونا شمال ققنوس پردیس شد, رنگارنگ یک شنبه شب ،

بسیاری از مردم جمع آوری شده بود و لباس که برخی از آنها همسان این رویداد را “پوریم در ورزشگاه” تم.

مردم پوشیدن داور لباس و فوتبال یا هاکی کشباف آمیخته با کسانی که در لباس شاهزاده خانم و رنگین کمان-کلاه گیس های رنگی در حالی که کودکان شروع به پریدن کرد در یک سرنخ آبی گزاف گویی خانه و بازی در خارج خبد را درب. در داخل بودند قرائت دعا و shuckling نوسان به جلو و عقب به عنوان آنها به عنوان خوانده شده از کتاب استر.

The Phoenix Suns گوریل نشان داد تا در حدود 6:15 بعد از ظهر بسیار به لذت بچه ها. در یک نقطه گوریل برگزار شد اسلحه خود را مانند یک حلقه بسکتبال به عنوان کودکان از جمله یک خلبان شتر سوار و کابوی انداخت بادی توپ فوتبال به سمت او.

مورن Teitelbaum و همسرش, Kyle آورده خود را فرزندان و گفت: لباس های خود را نشان داده و نقش معکوس — زن و شوهر بودند در لباس زندانیان زندان در حالی که فرزندان خود بودند در لباس پوشیدن به عنوان افسران.

خاخام لوی Levertov عینک رنگین کمان رنگ mohawk کلاه گیس در حالی که او توصیف پوریم به عنوان تعطیلات یهودی “است که بیشتر سرگرم کننده است.”

شرکت در نشاط سنت مانند پوشیدن لباس های احمقانه مهم است برای انجام این کار در کنار جدی تر سنت در تعطیلات دیگر مانند روزه و یا توبه.

“شما می خواهید کودکان و خانواده ها و بزرگسالان به جشن یهودی قطعات از یهودیت است که سرگرم کننده هستند چرا که اگر یهودیت است تنها در مورد قطعات سخت است که چیزی است که مردم می خواهم به ارتباط با لزوما” او گفت:. “شما می خواهید آنها را به درک وجود دارد یک فندک طرف یک طرف یک سمت مهم به یهودیت است.”

خود پسر 9 ساله Tzemach Levertov توصیف پوریم به عنوان “جشن بزرگ” گفت: که این داستان باقی می ماند قابل توجهی برای یهودیان از گذشته, حال و آینده است.

“هر بخش از داستان به ما می آموزد درس” او گفت:. “ما از خواندن تورات هر روز در روز شنبه است و تمام جزئیات برای یک دلیل و بنابراین من احساس می کنم که برای پوریم را Megillah هر دلیل نیز مهم است و این یک درس بزرگ برای ما است.”

پس از نزدیک به یک ساعت از mingling, خاخام زالمان Levertov صحبت به میکروفون در وسط یک بسته اتاق و دعا کرد که خدا خواهد end جدید کروناویروس که از دوشنبه تا به حال آلوده ششم آن فرد در آریزونا.

چند دقیقه پس از زالمان Levertov درخواست تجدید نظر به خدا برای سلامتی خود و جامعه اش کبوتره Levertov شروع عبری تلاوت Megillah استر به عنوان بسته بندی شده اتاق بدقت گوش به داستان جزئیات سرسختی از خود مردم است.

این داستان پوریم

جشنواره مذکور در کتاب استر یادبود نجات قوم یهود از هامان نخست وزیر در ایران باستان که رسم به کشتن تمام یهودیان.

یهودی رهبر Mordechai تشویق یهودیان به توبه و سریع و دعا به عنوان استر ملکه در زمان و Mordechai پسر عموی برنامه ریزی یک جشن است که عبارتند از پادشاه و هامان.

در جشن استر نشان می دهد به نوعی که او یهودی است و از او خواست برای نجات مردم خود را.

او موظف منجر به هامان را اعدام و یک حکم است که اعطا یهودیان حق دفاع از خود در برابر دشمنان خود را.

یهودیان در نهایت مبارزه در میدان جنگ در جنگهای متعدد در سراسر امپراتوری که منجر به یک روز جشن گرفتن و شادی در جشن پیروزی نهایی خود را در برابر دشمنان خود.

بر خلاف “آشکار معجزه” در حال حاضر در دیگر یهودی مانند تعطیلات عید فصح و هانوکا این داستان پوریم یک نمونه از “معجزه در حوادث طبیعی” با توجه به خبد سایت.

پنهان طبیعت از پوریم معجزه است که در بخش بزرگی چرا یهودیان با همین لباس ها در پوریم آن گفت.

سنتی دیگر شهدای تعطیلات شامل بازگویی معجزه با خواندن Megillah استر, دادن هدیه از مواد غذایی به دوستان و صدقه به فقرا و شرکت در یک پوریم وعده غذایی.

“ما مردم بسیار قوی’

هر چند این داستان پوریم در زمان امپراتوری ایران بیش از دو هزار سال پیش در پیام خود باقی می ماند تند و تلخ برای یهودیان به عنوان یهودی ستیزی افزایش می یابد در سراسر کشور است.

Yehoshua Bedrick یک خبد عضو که با حضور چهار شنبه شب جشن ذکر شده اخیر حادثه که در آن یک ملکه کریک مرد دستگیر شد و به ظن چسب یک تهدید پوستر به خانه از یک ققنوس-منطقه یهودی انتشار سردبیر.

این داستان پوریم یکی از انعطاف پذیری امید و ایمان — همه چیزهایی که Bedrick و دیگران در این مراسم گفت: لازم است برای مسلمانان که حتی دو هزار سال بعد.

“یهودی ستیزی چیزی است که اساسا همیشه با ما بوده است و ما آن را نمی بینیم رفتن به دور در هر زمان به زودی, اما ما هنوز هم می تواند زندگی ما با یکدیگر و با غیر یهودی همسایه ها و جشن پشتکار ما,” او گفت:.

Teitelbaum تکرار Bedrick را احساسات گفتن آریزونا جمهوری اسلامی که پوریم است “مانند اسرائیل نسخه هالووین” اما با معنی بسیار عمیق تر.

“ما جشن می گیرند با ما بودن و یهودی بودن قادر به زنده ماندن — ما همیشه زنده ماندن بدون توجه به آنچه می آید راه ما,” او گفت:. “ما همچنان این سنت و انتقال آن به کودکان و نوجوانان ما و امیدوارم آنها با تصویب آن را به بچه های خود را و این که چگونه داستان گرفتن حفظ شود.”

Teitelbaum که متولد اسرائیل و خدمت در نیروهای دفاعی اسرائیل همچنین با این نسخهها کار به عنوان یک مربی Krav Maga, یک سیستم دفاعی و توسعه در اسرائیل است.

او گفت: شور و شوق خود را برای دفاع از خود می تواند متصل به داستان پوریم که شامل خط کش صدور حکم اجازه یهودیان به دفاع از خود در برابر دشمنان خود را.

“آنها همیشه سعی در نابود کردن ما,” او گفت:. “در هولوکاست در آن زمان در پوریم امروز — هر بار که آن را کسی مختلف دشمن است که می آید و می گوید:” بیایید کشتن یهودیان.’ (من) نمی دانم چرا ما نمی هر کسی صدمه دیده است. اما ما بسیار هوشمند ما بسیار توانمند ما مردم بسیار قوی.”

لوی Levertov که همچنین یک خاخام با خبد صحبت با جمهوری اسلامی در یک مصاحبه تلفنی قبل از شنبه رویداد و گفت: پوریم داستان ارائه می دهد ابدی پیام امید و انعطاف پذیری به یهودیان.

“همیشه وجود دارد نیروهای شر نیروهای که در برابر مردم” او گفت:. “و با ایمان به خدا و اعمال محبت و خوبی شما همیشه غلبه بر آنها.”

پوریم آغاز شد و در روز دوشنبه شب و نتیجه گیری خواهد شد در غروب روز سه شنبه.

رسیدن به خبرنگار در bfrank@arizonarepublic.com یا 602-444-8529. او در توییتر دنبال کنید @brieannafrank.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im