نیروی دریایی ایالات متحده می گوید یک کشتی جنگی چینی اخراج یک درجه نظامی لیزر در نظارت هواپیما پرواز در بالای آب های بین المللی بیش از اقیانوس آرام در یک عمل است که می تواند باعث آسیب جدی به اعضای خدمات و همچنین کشتی و هواپیما سیستم های.

لیزر اخراج شد از یک چینی, نیروی دریایی, ناوشکن در نیروی دریایی P-8A هواپیما حدود 380 کیلومتری غرب گوام در فوریه. 17, U. s. Pacific Fleet در بیانیه ای گفت: پنج شنبه, به گزارش هیل.

این عمل در نقض “کد برای برنامه ریزی نشده برخورد در دریا (نشانه) یک توافق چند جانبه رسیده که در سال 2014 غربی اقیانوس آرام نیروی دریایی سمپوزیوم به کاهش شانس از یک حادثه در دریا” در بیانیه ای گفت:.

آن را نیز مغایر با تفاهم نامه بین وزارت دفاع و جمهوری خلق چین, وزارت دفاع ملی در مورد قوانین رفتار هوایی و دریایی ایمنی.

لیزر قابل رویت بود به چشم اما دستگیر شد و توسط یک سنسور در ایالات متحده آمریکا هواپیما. این حادثه یکی از بیش از 20 که ثبت شده توسط پنتاگون پس از 2017 که در آن لیزر اعتقاد به چینی استفاده شد به هدف قرار دادن هواپیما در بیش از اقیانوس آرام و آفریقا است.

این حملات اتفاق می افتد اغلب در نزدیکی مسیرهای حمل و نقل در نزدیکی زنجیره جزیره مورد مناقشه در دریای شرق چین اما نیروی دریایی ایران را از ادامه پرواز در آن را به عنوان انجام شده است ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im