مبارک در مصر مستبد سرنگون توسط تظاهرات می میرد 91

قاهره — حسنی مبارک در مصر رهبر که استبدادی در صورت ثبات در خاورمیانه برای نزدیک به 30 سال قبل از مجبور شدن از قدرت در یک بهار عربی قیام درگذشت سهشنبه, state-run TV اعلام کرد. او 91.

مبارک شد بی باک آمریکا متحد سدی در برابر ستیزه جویی اسلامی و نگهبان از مصر به صلح با اسرائیل است. اما به صدها نفر از هزاران نفر از جوانان مصری که بسیج برای 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در میدان تحریر قاهره و جاهای دیگر در سال 2011 مبارک بود روز دوم فرعون و نماد استبدادی misrule.

خود را سرنگونی, اما, فرو کشور به سال هرج و مرج و عدم قطعیت و راه اندازی یک جنگ قدرت بین ارتش ترکیه و گروه اخوان المسلمین است که او تا به حال طولانی ممنوع. برخی از دو سال و نیم پس از او فردی گری ٬ فتاح ال-Sissi رهبری نظامی سرنگونی مصر آزادانه انتخاب رئیس جمهور و نورد آزادی های به دست آمده در سال 2011 قیام.

تلویزیون دولتی گفت: حسنی مبارک درگذشت و در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی است. این گزارش گفت که او تا به حال عوارض ارائه شده اما هیچ جزئیات دیگر. یکی از پسرانش علا اعلام کرد بیش از آخر هفته که رئیس جمهور سابق بود و در بخش مراقبت های پس از عمل جراحی.

ال-Sissi تسلیت گفتند و ستایش مبارک خدمات در طول جنگ سال 1973 با اسرائیل هنگامی که او فرمان نیروی هوایی ساخته شده اما هیچ اشاره ای مبارک تقریبا سه دهه حکومت به عنوان رئیس جمهور پرجمعیت ترین کشور عرب. او اعلام سه روز ماتم ملی آغاز روز شنبه.

“ریاست جمهوری سوگواری با غم و اندوه بزرگ این رئیس جمهور سابق جمهوری آقای محمد حسنی مبارک” او در بیانیه ای گفت. آن را اشاره به حکومت مبارک به عنوان “یکی از رهبران و قهرمانان با شکوه اکتبر جنگ به عهده گرفتن فرماندهی نیروی هوایی در طول جنگ که ترمیم عزت و افتخار برای ملت عرب.”

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ابراز “اندوه عمیق” بیش از مبارک مرگ است. “رئیس جمهور مبارک دوست شخصی من بود و یک رهبر که هدایت مردم خود را به صلح و امنیت به صلح با اسرائیل” نتانیاهو گفت.

محمود عباس گفت: مبارک “صرف زندگی خود را در خدمت میهن خود و مسائل مربوط به عدالت و عدالت در رابطه با این موضوع از ما فلسطینی ها در بالای آنها است.”

متولد شده در ماه مه سال 1928 مبارک معاون رئیس جمهور در Oct. 14, 1981 زمانی که مربی خود رئیس جمهور انور سادات ترور شد توسط افراط گرایان اسلامی در حالی که بررسی یک رژه نظامی. نشسته در کنار سادات مبارک فرار کرد با یک جزئی دست آسیب به افراد مسلح اسپری بررسی ایستاده با گلوله. هشت روز بعد پر زور سابق نیروی هوایی فرمانده بود سوگند به عنوان رئیس جمهور امیدوار کننده تداوم و نظم است.

بیش از سه دهه بعدی به عنوان منطقه بود و ستد با یک بحران پس از دیگری مبارک دیده می شد به عنوان یک دست ثابت و قابل اعتماد ایالات متحده شریک در برابر افراط گرایی اسلامی. او با ارسال نیروهای نظامی به عنوان بخشی از ایالات متحده و ائتلاف در 1990-1991 جنگ خلیج فارس و کمک به تلاش ها برای حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین.

در مصر او ریاست آهسته اما مداوم رشد اقتصادی و تا حد زیادی نگه داشته و این کشور از درگیری های مسلحانه پس از چند دهه از جنگ با اسرائیل است. بر خلاف پیشینیان خود را هر دو از سادات و مصر قوی رهبر ناسیونالیست جمال عبدالناصر, Mubarak دنبال هیچ grand ایدئولوژی فراتر از ثبات و توسعه اقتصادی است.

در طول سال مبارک tinkered با اصلاحات اما دوری تغییر عمده ارائه خود را به عنوان مصر تنها حفاظت در برابر ستیزه جویی اسلامی و فرقه ای را بدست آورد. ایالات متحده به خصوص تحت ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش فشار برای اصلاحات دموکراتیک بود اما با احتیاط از بیگانه کلیدی متحد.

عدم تحقق تکرار وعده های تغییر پیوسته عمیقتر عمومی ناامیدی. کسانی که به دنبال آیندهای دموکراتیک بودند تاسف برای دیدن مبارک ساخت ظاهری حرکت به داماد خود تاجر پسر جمال مبارک به صورت یک سلسله جانشینی.

“در نقاط مختلف در طول مبارک سلطنت او تا به حال فرصت برای اصلاح مصر در دولت” H. A. Hellyer یک محقق در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی توییتی. “او این کار را نکرد.”

ژان. 25 قیام “نمی از جایی آمده — آن را ناشی از سال های بسیاری از مقید کردن خشم در, چگونه دولت بود شکست شهروندان صرفه جویی کوچک برش در بالا,” او اضافه شده است.

با الهام از اولین بهار عربی شورش در تونس معترضان به خیابان ها ریختند در ژانویه 2011. آنها مهار قدرت رسانه های اجتماعی برای جمع اوری پر سر و صدا جمعیت کثیری از رها کردن خشم مردمی بیش از پيوند و خشونت که سایه مبارک را رد.

در پایان با میلیون ها نفر فراوان در میدان تحریر و دیگر مراکز شهرستان و حتی راهپیمایی به آستان مبارک کاخ استعفای خود را اعلام کرد در فوریه. 11, 2011. ژنرال در زمان قدرت امیدوار به حفظ آنها چه می تواند سیستم خود او منجر شده بود.

هر چند تونس رئیس جمهور کاهش یافت و قبل از او فردی گری “حسنی مبارک” شد یک لحظه نقطه عطفی در تاریخ منطقه و به انگیزه ای برای قیام مردم در لیبی و سوریه و یمن و بحرین.

در طول دو سال آینده در مصر برگزار همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی و همچنین مجلس و انتخابات ریاست جمهوری. مردم در انتخابات بالا بود به عنوان مشتاق مصریان کردم طعم و مزه خود را از دموکراسی است. اما اخوان المسلمین پیروز دوباره و دوباره بالا بردن ترس در میان مخالفان خود را که این کشور می تواند تبدیل به یک دولت اسلامی.

مبارزه به سر آمد و در تابستان سال 2013 زمانی که نظامی برداشته شود رئیس جمهور محمد مرسی ارشد اخوان شکل از قدرت در میان تظاهرات گسترده در برابر تفرقه قانون است. نظامی حکومتش و راه اندازی یک سرکوب گسترده مخالفان است. ال-Sissi رئیس جمهور انتخاب شد و در سال بعد. حقوق گروه ها و فعالان می گویند حکومت خود ثابت شده است به مراتب بیشتر سرکوبگر از مبارک است.

مبارک بود که زندانی در مدت کوتاهی پس از سرنگونی و بعد از نقل مکان به یک بیمارستان نظامی به عنوان او رفت و در دادگاه در آرایه ای از موارد. تلویزیونی تصاویر مبارک روی برانکارد در یک متهم در قفس بودند در تضاد به پرتره از رهبر که آویزان شده بود از تابلوهای تبلیغاتی در خود قانون است.

برای مردی که بلند untouchable — حتی یک کلمه از انتقاد علیه او در رسانه ها ممنوع شد, برای بسیاری از حکومت — زندان یک شوک بود. زمانی که او پرواز را از دادگاه به تورات زندان در مصر در سال 2011 او در اعتراض و حاضر به خارج شدن از هلیکوپتر.

در ماه ژوئن سال 2012 مبارک و رئیس جمهور شد و محکوم به زندگی در زندان را برای عدم جلوگیری از کشتار برخی از 900 معترضان در طول 18 روز قیام. هر دو به دادگاه تجدید نظر حکم و دادگاه بالاتر بعد پاک آنها را در سال 2014.

سال بعد مبارک و دو پسرش — تاجر ثروتمند Alaa و مبارک یک بار وارث ظاهری جمال — بودند محکوم به سه سال زندان به اتهام فساد مالی در طول یک محاکمه مجدد. پسران منتشر شد در سال 2015 برای زمان خدمت در حالی که مبارک رفت و در سال 2017. پس از آزادی او گرفته شد به یک آپارتمان در قاهره Heliopolis منطقه که در آن او زندگی می کردند تا زمانی که مرگ او.

مبارک است جان سالم به در با همسر او سوزان او دو پسر و چهار نوه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de