مینه سوتا کشاورزان تلاش برای پیدا کردن بازارهای خود را برای خوک — و صرفه جویی در معیشت خود

با Smithfield مواد غذایی’, Sioux Falls, گوشت خوک کارخانه بسته توسط یک COVID-19 شیوع مینه سوتا گراز کشاورز گرگ Boerboom ممکن است چهره ترسناک یک انتخاب است.

داکوتای جنوبی کارخانه برنامه ریزی شده بود این هفته به کشتار حدود 1400 از Boerboom را خوک. Smithfield کارگردانی 25 درصد آن حمل و نقل به یکی دیگر از Smithfield کارخانه در ایلینوی — با Boerboom اضافی پرداخت 1500 دلار در هزینه های حمل و نقل.

باقی مانده 850 خوک ها در برزخ است. Boerboom است که به دنبال یک مقصد برای آنها را قبل از آنها رشد بیش از حد بزرگ برای بازار و در نتیجه در صورت euthanization.

بیش از 3000 سالم خوک قرار داده شد و در مینه سوتا در این هفته و 200000 بیشتر به زودی می تواند به دنبال.

“شده است وجود دارد هرگز چیزی مثل این” Boerboom گفت. اگر idled گوشت خوک گیاهان را باز کنید و به زودی “ما در حال رفتن به دیدن multigenerational, دیرینه [hog] مزارع نمی توانید از طریق این مالی” Boerboom گفت.

مینه سوتا است که سازمان ملل سومین گراز-تولید دولت است. و گوشت خوک بسیار مهم است به مینه سوتا در اقتصاد کشاورزی.

حدود 30 درصد از ملت گوشت خوک-پردازش ظرفیت توقیف به عنوان COVID-19 موارد باید از طریق کارخانه ها. JBS ایالات متحده آمریکا’ گیاه بزرگ در وورتهینگتون که فرآیندهای 20,000 خوک در هر روز بود به طور نامحدود idled دوشنبه. عمده کشتارگاه در آیووا — همچنین نخست مقصد برای مینه سوتا-رشد خوک — بسته شده اند ،

گراز کشاورزان ممکن است قرارداد با یک خوک پردازنده یا چند کشتارگاه. اما در هر صورت گراز تولید just-in-time از سیستم. خوک ها سریع رشد می کنند به خصوص در مراحل بعد و کشاورزان به نوبه خود بیش از انبارهای خود را به عنوان به سرعت به عنوان آنها می توانند.

“شما لازم نیست بالا بردن خوک ها بدون دانستن جایی که آنها در حال رفتن به رفتن گفت:” دیوید گذاری به عنوان preisler, مدیر اجرایی, مینه سوتا, تولید گوشت خوک انجمن. “و آن را مانند [پردازش] گیاهان وجود دارد جستجو برای خوک.”

Boerboom اجرا می شود کارهای متعلق به خانواده hog farm نزدیکی مارشال در جنوب غربی ایالت مینه سوتا به طور منظم کار با سه هکرها. دو تا از آنها باقی مانده اند باز از جمله بزرگترین خریدار تایسون غذاهای گیاهی در استورم لیک, Iowa.

“ما احساس واقعا خوش شانس است که ما قادر به دریافت در آنچه ما” Boerboom گفت.

پس از 350 خوک ها فرستاده شدند به Smithfield را منموته بیمار., گیاه باقی مانده هنوز در Boerboom های انتظار.

خوک قرار داده و در 15 تا 20 پوند در هر هفته به عنوان آنها نزدیک به کشتار. خوک مطلوب وزن 285 تا 290 پوند زمانی که آنها در حال حمل به بازار گفت: Terry Wolters یک گراز رشد در نزدیکی Pipestone در جنوب غربی ایالت مینه سوتا است که قادر به گرفتن خوک ها به بازار است.

“هنگامی که شما عبور از خط در 325 [پوند] شما خودتان را در یک موقعیت دشوار با اکثر گیاهان گوشت,” Wolters گفت. که در آن وزن خوک می تواند استرس یک کارخانه و ماشین آلات آن را سخت به روند.

تولید کنندگان — با هیچ جایی برای رفتن با مادر خوک و یک محصول جدید از جوان خوک ها در آینده ممکن است تبدیل به تلخ وظیفه euthanizing سالم خوک.

گذاری به عنوان preisler گفت که یکی رشد در این هفته معدوم 3,000 سالم خوک, بزرگترین تک کشتن در مینه سوتا است. او نمی باید در مجموع مرگ و میر. اما مینه سوتا کشاورزی و بهداشت حیوانات سازمان های در حال ساخت برنامه ای برای تخریب ممکن است از 200,000 خوک در هفته آینده یا پس گذاری به عنوان preisler گفت.

که بر اساس تعدادی از حیوانات در حال آمدن به بازار و کشتار ظرفیت انتظار بود زدم. دولت کمک به صنعت پیدا سازگار با محیط زیست راه خلاصی از خوک گذاری به عنوان preisler گفت.

بر خلاف 2015 مرگبار آنفلوآنزای مرغی که منجر به نابودی حداقل 9 میلیون بوقلمون و جوجه ها در مینه سوتا, hog کشاورزان دریافت هیچ کمک مالی — حداقل در این نقطه است.

دولت فدرال و دولت های ایالتی صرف میلیون ها دلار برای کمک به مینه سوتا ترکیه تولید کنندگان euthanize پرندگان خود را. ایالات متحده وزارت کشاورزی نیز پرداخت می شود بسیاری از میلیون ها نفر بیشتر به جبران کشاورزان برای کشتن پرندگان سالم که تا به حال بدبختی به زندگی در همان انبارها به عنوان بیمار ،

اما پس از یک گراز کشتن و خاموش نمی بنیادی از یک حیوان بحران بهداشتی کشاورزان به احتمال زیاد از شانس مالی. “این فقط یک وضعیت وحشتناک گفت:” بث تامپسون مدیر اجرایی مینه سوتا هیئت مدیره بهداشت حیوانات.

گراز تولید کنندگان خود را در حال تغییر خوک رژیم غذایی به کاهش سرعت رشد و افزایش علوفه و کاهش منابع انرژی. ایده این است برای نگه داشتن خوک اما با کالری کمتر. برخی از تولید کنندگان در حال افزایش درجه حرارت در انبارهای; خوک کمتر بخورید هنگامی که آن را داغتر.

“این اولین بار در زندگی من من سعی کردم به یک خوک به دست آوردن وزن به عنوان سریع که من می گفت:” دیو Mensink یک گراز رشد در نزدیکی پرستون در جنوب شرقی مینه سوتا و رییس کنونی دولت تولید گوشت خوک’ association.

Mensink را خوک به گوشت خوک عظیم و پیچیده در آستین. کیفیت گوشت خوک پردازنده آیا کشتار وجود دارد با خوک سپس جریان به طور مستقیم به مجاور هورمل غذاهای گیاهی را به همه چیز از بیکن به دادن.

از روز شنبه تنها یک هورمل کارگر در این کارخانه تا به حال آزمایش مثبت برای COVID-19 و هیچ موارد در کیفیت گوشت خوک. “تا کنون خیلی خوب است دست کشیدن بر روی چوب” Mensink گفت.

هنوز “ما تا به حال چند بار [از خوک ها] قطع زیرا هر پاکر کاهش داده و ظرفیت آنها را تمام کند خود را” Mensink گفت.

حتی در گیاهانی که نمی بسته برخی از کارگران احتمالا نشان داده نمیشود و به دلیل ترس از COVID-19, او گفت:. به علاوه بسته بندی گوشت می آمد گیاهان که هنوز عامل افزایش یافته اجتماعی فاصله میان کارگران اساسا کاهش تولید.

“آن روز به روز مسئله” Mensink گفت: از ظرفیت پردازش.

به عنوان خود را برای خوک ها بودند که با توجه به ذبح شود اما نمی شد, Mensink گفت که او در بر داشت برخی از فضای اضافی برای آنها — برای لحظه ای حداقل.

“ما به اندازه کافی خوش شانس به یک انبار خالی به حرکت چند خوک به,” او گفت:.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de