شیشه چشم نشسته در یک جعبه در بالا آشپزخانه پنجره طوفان یا گرداب شدید. اولگا دال پادشاه در سمت چپ آن وجود دارد چرا که او در بر داشت آن را ناراحت کننده ترجیح می دهند به منظور بالا بردن کودکان خود را با درب بسته بیش از او خالی سوکت چشم.

“مادر بزرگ من عاشق آشپزی اما زمانی که او می خواهم ترک, آشپزخانه, مادر من می خواهم دزدکی حرکت کردن به نگاهی که چشم مصنوعی در جعبه آن زمانی که من 5 یا 6 گفت:” جک مک کالی در حال حاضر 64. “من می خواهم جلو و برخی از صندلی به لبه و صعود تا.”

هنگامی که اعضای خانواده در مورد خواسته خود را از دست رفته چشم اولگا سرزنش برخی از پسران شیطان با یک تیرکمان بچه گانه. مک کالی نمی یاد داستان واقعی تا سال پس از درگذشت او در سال 1974 در سن 80 سالگی او گفت: از خانه اش در چسکا. “او نمی خواست به صحبت در مورد آن ساخته شده حس,” او گفت:.

متولد سال 1894 اولگا دال آمده و در سوئد زندگی مهاجران در نزدیکی کوچک Itasca County شهر Warba. پس از فارغ التحصیلی از گرند رپیدز دبیرستان حدود 15 مایلی شمال غربی از Warba مزرعه اولگا شد یک معلم در 22 در روستایی دور دریاچه در شمال شهرستان ایتاسکا خوب امیدوارم که Township.

ترک کار در طول هفته اول مدرسه در سپتامبر. 20, 1916, اولگا مورد حمله قرار گرفت کشیده به جنگل در اسلحه تجاوز گلوله در چهره و سمت چپ برای مرده در نزدیکی سوختن اون سوی خاکستر سوخته از آتش راست خود مچ دست گره خورده به درخت بلسان.

A. A. Clampett پیری جنگلبان که زندگی در نزدیکی بوی دود از آتش در بر داشت و اولگا در یک نقطه است که “تا به حال بدیهی است انتخاب شده است با مراقبت بزرگ” پشت یک بی خانمان صنوبر که ارائه “پناه عقب نشینی” با توجه به گراند رپیدز هرالد-نقد و بررسی.

به سختی آگاه اولگا گرفته شده بود به نزدیکی خانه که در آن یک پزشک از Blackduck تجویز مورفین و گفت: عمل جراحی بيهوده خواهد بود. یک گلوله به حال سوراخ سمت چپ او گونه, در حالی که دوم وارد سمت چپ معبد و نابود چشم او. مهاجم ترک کرده بود و به سختی با سواد توجه داشته باشید گفت: چیزی در مورد اولگا بودن “بیش از حد زیبا برای [خود] خوب است.”

صبح روز بعد با توجه به Herald-نقد و بررسی, اولگا هنوز زنده بود. دو پزشک, M. M. Hursh از گرند رپیدز و دکتر بینه گوزن رودخانه “اداره می شود در یک بار و تلفظ دختر شانس بهبودی به عالی است.”

سال بعد اولگا به یاد یکی از پزشکان با یک اسلحه پر در کنار درب در خانه که در آن او در حال درمان در مورد ضارب بازگشت. بیش از 200 woodsmen خار خشن, صنوبر و درخت گل حنا زمین به دنبال او. یکی مشکوک یک مرد بود که ادعا می شود یک وزیر و اخیرا رانده شده از Tenstrike حدود 30 مایل دور, جایی که او تا به حال بنا به گزارش ها سعی در فریب دختران به جنگل. اما او مطابقت ندارد توضیحات که اولگا داده بود مقامات.

اولگا گفت: مردی که او را مورد حمله بود که یک ولگرد بود که فقط دعوت شده به غذا خوردن در خانه از مت Manula که در آن او سوار. “او به عنوان یک drifter” گفت: McCauley.

“اولگا به یاد او مهاجم خیره در او را به عنوان او به خوردن صبحانه” با توجه به برایان Vroman یک معلم در ایتاسکا کالج, که در مصاحبه دو اولگا دختران در سال 2006 و در مورد آن نوشت برای هرالد-نقد و بررسی.

حداقل دو بار پلیس فکر کرد که آنها به حال خود ، آنها بازداشت یک کارگر بود که به اتهام “زور تلاش[ing] به آغوش” به یک معلم در نزدیکی ویلتون. اولگا گفت: او مهاجم خود را و نه مشکوک او خواسته شد برای شناسایی در مینیاپولیس.

مدرسه سرپرست E. A. Freeman تلاش برای کاهش ترس در میان معلمان اما دلسرد آنها را از بسته بندی اسلحه به مدرسه.

“ماهیت تراژدی است بدون شک شما را مضطرب برای ایمنی خود را,” او نوشت: در نامه ای به معلمان است. او توصیه در برابر حمل اسلحه گرم به دلیل آن ممکن است “در نتیجه خود وارد تراژدی.”

هفت ماه بعد در بهار یک نیزه ماهیگیر حذف یک جسد تسلیم در نزدیکی نهر با توجه به وبلاگ های ترسناک تاریخ است. بدن به شدت تجزیه می شود اما McCauley گفت: مادر بزرگ خود را قادر به شناسایی او ضارب توسط صنایع درخت به شکل دکمه های کت خود را. این مرد که نام نبود گنجانده شده در هر یک از حساب های ظاهرا در زمان زندگی خود را.

مدت کوتاهی پس از این حمله اولگا ازدواج لایحه پادشاه یک جنگلبان و تله که تحویل چوب به مدارس در این منطقه است. آنها به احتمال زیاد ملاقات در چند روز اول از مدرسه قبل از حمله, زمانی که او را از روشن کردن آتش برای گرم کردن کودکان از سپتامبر لرز. پادشاهان تا به حال هفت فرزند از آنها جوانترین خامش است و در 80s و زندگی در Hoyt دریاچه ها.

اولگا در زندگی Warba به عنوان یک مادر بزرگ در سراسر جاده مزرعه از دخترش ساناز خانواده — از جمله کمی کنجکاو جک. مک کالی گفت: مادر او همیشه ادعا به خوبی به انجام یک محلی آسیاب مالک ممکن است درگیر شده اند و در حمله. او می خواهم خود را رد پیشرفت در آن هفته و اولگا اعتقاد او قرار داده drifter تا حمله.

“این که آیا یا نه اولگا سوء ظن توجیه بود برای همیشه باقی خواهد ماند یک رمز و راز” Vroman به این نتیجه رسیدند.

کوتاه و مختصر براون داستان در مورد مینه سوتا تاریخ به نظر می رسد هر جمعه. خوانندگان می توانند او ارسال ایده ها و پیشنهادات خود را در mnhistory@startribune.com. آخرین کتاب او به نظر می رسد در سال 1918 مینه سوتا زمانی که آنفولانزا جنگ و آتش سوزی همگرا: ستریب.mn/MN1918.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de