این بود یا ECMO و یا مرگ برای او’: 1st آریزونا بیمار زنده ماند COVID-19 با نادر خون درمان

یک ققنوس است و برای اولین بار در آریزونا برای زنده ماندن COVID-19 از طریق یک فرم نادر از درمان به نام ” سنگ شکن غشاء اکسیژن (ECMO) درمانی است.

Enes اشعار و ترانه های 53 ساله بود در آستانه مرگ با یک دستگاه تنفس مصنوعی تا زمانی که پزشکان خود را در HonorHealth استفاده ECMO به عنوان آخرین چاره. اشعار و ترانه های میان ایالات متحده برای اولین بار COVID-19 بیماران برای زنده ماندن این بیماری با استفاده از درمان است و در میان حدود 10 در سراسر جهان است.

ECMO کار می کند با کمک به اکسیژن خون در خارج از بدن تا خون نیازی به انتقال از طریق آسیب دیده و یا پر ریه ها. به جای لوله حمل خون از بدن به خارجی ریه مصنوعی که حذف دی اکسید کربن و می افزاید: اکسیژن که در آن نقطه مصنوعی قلب پمپ خون به بدن است.

این آخرین امید درمان به عنوان مرگ و مير در ECMO در حدود 40 درصد “فوق العاده بالا برای تقریبا هر روش پزشکی” — با توجه به اشعار و ترانه های به پزشکان.

پس از 10 روز در پزشکی کما در ECMO, اشعار و ترانه های بیدار پاسخگو و به زودی قادر به FaceTime ،

“من حتی نمی تواند بیان خودم” همسر Olivera اشعار و ترانه های سعید. “من پریدن را از طریق سقف هنگامی که من شنیده ام که آنها او را بیدار کرد و او را به انجام بهتر.”

‘یا ECMO و یا مرگ برای او’

پس از بازگشت از سفر خارج از کشور Enes اشعار و ترانه های صرف چند هفته در خانه در دره آهو منطقه ققنوس مبارزه با تب و لرز و درد و حالت تهوع.

او برای اولین بار چک را به HonorHealth را دره آهو مرکز پزشکی در 15 مارس و به سرعت رو به وخامت گذاشته. او انتوبه و انتقال به HonorHealth John C. لینکلن مرکز پزشکی در شهر فینیکس برای افزایش تهویه مکانیکی.

یک تیم از پزشکان سعی کردم همه چیز را به او را نجات دهد گفت: دکتر Anselmo گارسیا, یک ریه و مراقبت های ویژه پزشک. Enes اشعار و ترانه های درمان شد با تمام پتانسیل داروهای مورد استفاده برای COVID-19 از جمله hydrochloroquine, آزیترومایسین, Kaletra, Actemra آنتی بیوتیک و ضد التهاب.

هیچ یک از این کار کرده است.

به عنوان آخرین چاره پزشکان تبدیل به ECMO گفت: دکتر رابرت رایلی رئیس از عمل جراحی قلب در HonorHealth. رایلی انجام عمل جراحی برای ECMO.

“در آن نقطه بود یا ECMO و یا مرگ او را” دکتر آس Ovil یک تروما و مراقبت های بالینی جراح گفت. “حتی اگر ECMO یک روش خطرناک است و برخی مربوط به خطرات بالقوه ما احساس ما نیاز به او یک شانس مبارزه برای زنده ماندن خود بیماری است.”

این روش اجازه Enes اشعار و ترانه های ریه ها را به استراحت در حالی که این دستگاه برای آنها کار می کرد.

رایلی گفت: آن نامشخص است که آیا این کار می کنند. در آغاز COVID-19 اوایل شواهد پیشنهاد ECMO بود و نه مفید درمان و عوارض ناشی از آن مهم تر مزایای بالقوه است. اما با توجه به این بیمار وضعیت بحرانی مزایای شد ارزش خطرات رایلی گفت.

“در پایین قلب من من فکر کردم که او یک مرد قوی او برای زنده ماندن” Olivera اشعار و ترانه های سعید. “اما در همان زمان من می ترسم با این همه تکنولوژی همه چیز ماشین آلات هواکش و همه چیز آنها باید برای تمام کسانی که داروها. من بسیار می ترسم آنچه در حال اتفاق است.”

Enes اشعار و ترانه های مورد ارزيابی قرار گرفت و هر روز به اکسیژن سطوح اشعه ایکس آزمایشگاه ارزش ها و ارگان آسیب می رساند. او به طور پیوسته بهبود هر روز گارسیا گفت.

پس از 10 روز در کما در حالی که تحت درمان با ECMO پزشکان او را بیدار کرد و او به سرعت پاسخگو باشد.

“این بود که یک تیم کامل تلاش” گارسیا گفت. “وجود دارد round-the-clock, پرستاران تنفسی و پزشکان و مشاوران کمک کرد که حتی خانه داری, فقط به نگه داشتن همه چیز را فقط به طوری که ما می توانیم حفظ درمانی که مورد نیاز برای یک بیمار در یک روز به صورت روز.”

در روزهای اخیر او شده است احساس “بسیار بهتر” است اما هنوز “بسیار ضعیف” Olivera اشعار و ترانه های سعید. او فیزیوتراپی و کار کرده است در کنار تخت خود را. او هنوز در بیمارستان است و او مطمئن است که او منتشر خواهد شد.

Olivera اشعار و ترانه های دیده است نه در فرد برای یک ماه. در حالی که او در کما بود, او نمی تواند خواب گریه اغلب و سخت در تلاش برای به یاد داشته باشید خود را بار خوشحال با هم. او احساس “50/50” او خواهد زنده ماندن ECMO درمان است.

“این بسیار هیجانی و ترسناک,” او گفت:. “من بسیار سپاسگزار برای پزشکان و پرستاران و همه کارکنان در بیمارستان که من را نجات داد و امروز من هنوز از Enes اشعار و ترانه های.”

خواهد ECMO بود بیشتر به طور گسترده ای استفاده می شود?

ECMO استفاده شده است H1N1 آنفلوآنزای و ریه آسیب بیماران برای سال های بسیاری Ovil گفت. اما این منابع و فشرده درمان و همچنین منابع کمیاب.

برای حدود هر 50 تا 100 هواکش وجود دارد فقط یک دستگاه ECMO در دسترس رایلی گفت. HonorHealth پنج در سیستم خود را. اگر درمان در ادامه برای اثبات موفق برای دیگر بحرانی COVID-19 بيمار وجود دارد ممکن است دستگاه های اندازه کافی برای کمک به بیماران نیازمند است.

بسیاری از بیماران مبتلا به COVID-19 پشتیبانی می شود با یک ونتیلاتور اما یک زیر مجموعه از آنها آنقدر بد است که یک دیگر کمک می کند. ECMO می تواند مفید برای این نوع بیمار Ovil گفت.

غذا و دارو هفته گذشته صادر ارشاد به گسترش و در دسترس بودن دستگاه ECMO به کمک آدرس COVID-19.

گارسیا گفت: این تیم در حال تماس با مراکز پزشکی در سراسر کشور برای مشاوره. رایلی امید خود را به عنوان مثال از یک “out-of-the-box رویکرد به مراقبت از” منجر به بیشتر COVID-19 بازماندگان.

“اثبات مفهوم بسیار مهم” رایلی گفت. “در ابتدا ما دلسرد از حتی تلاش این افراد در حال مرگ بودند. در حال حاضر که ما به برخی از موفقیت ما آموخته اند که خودمان را خیلی از, چگونه بیماران پاسخ از این اولیه بیمار و ما در حال استفاده از آن برای کمک به درمان ما پس از آن بیماران است.”

رسیدن به خبرنگار در [email protected] یا در 602-444-4282. او در توییتر دنبال کنید @alisteinbach.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im