خیلی ورزش پر برگ شبیه گیاه هویج و زرد روشن گلاب. این عطر است که به عنوان تند دارویی یا قابض و حتی بز مصرف آن است.

آن رشد می کند و مانند یک علف هرز و چپ بدون کنترل می تواند به از بین بردن بسیاری از چشم انداز صحرا آن پتو.

آن را تبدیل به مانند آفت است که آریزونا وزارت کشاورزی قرار می گیرد و آن را در لیست خود را از رفتارهاي علف های هرز در ماه ژانویه است.

که کمی سبز کلاله دوبله stinknet توسط گیاه شناسان و حفاظت ممکن است نگاه مانند هدیه ای از طبیعت مادر است, اما آن را در واقع یک سرباز در یک گروه ترکان و مغولان مهاجم از گیاهان که اخراج بومی گلهای وحشی و گیاهان دیگر که کویر گرده بستگی دارد.

Stinknet شناخته شده به عنوان Oncosiphon piluliferum یا بیشتر معمولا در اطراف در اینجا جهان بابونه باعث ویران کردن در شمال ققنوس و در دیگر نقاط مرکزی آریزونا. مبارزه با این فریب آمیزی بسیار مهاجم تماس برای ارتش حفاظت از گیاه شناسان, محیط زیست, شهروند, دانشمندان, آتش نشانان, استاد باغبان و مالکان است.

Stinknet سرچشمه در آفریقای جنوبی گفت: Michael Chamberland دستیار عامل شهری باغبانی در دانشگاه آریزونا Maricopa County فرمت تعاونی.

این برای اولین بار کشف شد در جنوب کالیفرنیا در سال 1981 و در یکی از این گیاهان فروخته شد در بازارهای کشاورزان’ که گسترش آنها را حتی بیشتر.

“هیچ کس واقعا نمی داند چگونه آن را در سفر به ایالات متحده آمریکا,” او گفت:.

چرا از آن است که در حال حاضر به نام ‘رفتارهاي گیاه’

Stinknet گیاهان رشد می تواند تا 2 پا بالا و تمایل به پر کردن فضاهای باز بین گیاهان بومی.

به عنوان بهار به تابستان گیاهان خشک کردن و تبدیل به سوخت برای آتش سوزی, که در کویر می تواند فاجعه بار برای یاد ساگوارو و دیگر سونورا کویر زندگی گیاه.

و به عنوان Annia Quiroz مرکزی آریزونا حفاظت داد گفت: stinknet می تواند جمعیت از گیاهان بومی مانند گلهای وحشی که محلی گرده و دیگر کویر گونه نیاز به مواد غذایی است.

وجود دارد همچنین تعداد فزاینده ای از گزارش ها از مردم با تماس با درماتیت یا واکنش های آلرژیک بعد از دست زدن علف های هرز و یا تنفس دود حاصل از سوختن stinknet شمع. اگر چه Chamberland گفت: تا کنون از او شنیده است تنها موردی داستان Quiroz و جان Scheuring از آریزونا گیاه بومی جامعه گفت: آنها می دانند که افرادی که آسیب دیده اند و تند فلور.

آفتابی گلوب نیز بندر هزاران دانه زیرا آنها کامپوزیت گل یکی از ساده گل مانند گل آفتابگردان. این stinknet germinates از اواخر پاییز از طریق زمستان.

“سراسر مه زرد کروی گل سر به نوبه خود به قهوهای مایل به زرد-رنگ دانه سر” Chamberland گفت. “به عنوان آب و هوا گرم تا تمام stinknet گیاهان می میرند و خشک را با قهوهای مایل به زرد کروی دانه سران برگزار شد در صدر مرده خشک ساقه.”

کسانی که سر دانه آماده برای متفرق کردن بعدی stinknet نسل با اتصال خود به عابران مسواک زدن در برابر ایستاده و یا ابتلا به یک سوار هنگامی که گرد و غبار شیطان یا haboob ضربات ریز دانه به هوا.

رفتن زیرزمینی: ماهى جغدها در حال از دست دادن زیستگاه خود به رشد اما امید وجود دارد برای دمدمی پرنده

Chamberland از UA گسترش خدمات گفت: کوچک seedpods نیاز به یک بیت از اصطکاک به آنها پاپ کردن ساقه گل و گرد و غبار و شن و ماسه به نظر می رسد به ارائه که فشار اضافی.

علف های هرز تبدیل شده است به خصوص تثبیت در مناطق شمال ققنوس از جمله غار نهر بی خیال و از شمال به رودخانه که در آن دیزی کوه آتش و پزشکی است کار خود را برای آن قطع است.

“در سال 2019 ما تا به حال 66 براش آتش سوزی گفت:” دیو Neilsen دیزی کوه آتش مارشال. “در سال 2018 ما تا به حال تنها 27 تماس.”

Neilsen ویژگی افزایش آتش سوزی در بخشی از آن به افزایش می ایستد از stinknet که ایجاد خطر آتش سوزی. “آن را پر می کند در زمین پوشش و استراحت بین درختچه,” او گفت:. “پس از آن خشک کردن آن را به یک نردبان سوخت است که اجازه می دهد تا آتش برای سوزاندن بیشتر به سرعت در حال.”

او گفت که اگر چه آتش فرکانس بیش از دو برابر آنچه در آن بود فصل قبل هیچ سازه به جز برخی از outbuildings سوزانده شد.

آن را حتی حمله بن اوری محدوده عکسبرداری و آریزونا بازی و ماهی بخش ارزیابی بهترین روش برای از بین بردن آن را از مرکز آن است.

“این یک مشکل بزرگ در حال حاضر گفت:” جیم deVos, دستیار مدیر بازی و ماهی. او با تشبیه آن به دیگر گیاهان مهاجم مانند تقلب چمن. “Invasives یک نگرانی رو به رشد.”

چگونه برای مبارزه با تهدید سبز

Tonto ملی جنگل شناس رابرت مادرا و گونه های مهاجم مدیر برنامه Ryan نیکلاس گذاشته نگرانی های خود را و صحبت در مورد برنامه ریزی برای رفتن به جنگ با علف های هرز.

جنگل مدیران خال خال علف های هرز در غار نهر و مسا رنجر آران و نیکلاس گفت: “ما شگفت زده نمی شود اگر آن را در تمام شش ما مناطق” پس از کامل بررسی نشده است انجام شده است در Tonto 3 میلیون هکتار گستره. آنها امیدوارند که قادر به بررسی تمام زمین.

مادرا گفت stinknet و دیگر غیر بومی گیاه مهاجمان در حال ایجاد مراتع مصنوعی که اضافه کردن سوخت به تابستان آتش بار. Stinknet او گفت: یکی دیگر از گونه های مهاجم که به جنگل مدیران سردرد. و توماس گفت: جنگلداری مقامات تایید کرده اند که stinknet نیست خوش طعم برای هر دام است و به احتمال زیاد ناخوشایند به بومی گیاه خوار مانند گوزن سنجاب و خرگوش.

Scheuring از گیاهان بومی جامعه گفت: او پس از گسترش stinknet در آریزونا بیش از چهار سال گذشته و رهبری تلاش برای جلوگیری از گسترش آن در توسان.

“به محض این که شما یک کانون شما را به اقدامات سخت گیرانه” او گفت:. “فقط در سال گذشته این سفر پنج مایل به Scottsdale.” آن را نیز سفر کرد تا بین ایالتی 17 به رودخانه و سراسر بی خیال بزرگراه به عنوان علف هرز عاشق آشفته زمین برای گسترش دانه های آن.

برخی از اقدامات ریشه کن شامل حذف فیزیکی توسط حفر و یا کشیدن علف هرز با ریشه های آن است. “با استفاده از علف هرز whacker ممکن است خرید شما زمان و از بین بردن ساقه گل” گفت: Chamberland “اما آنها می تواند به رشد جدید گل ناشی از این پایگاه است.”

اگر گیاهان را گسترش گذشته توانایی داوطلبان و یا مالکان آنها را علف هرز از علف کش ها باید مورد استفاده قرار گیرد. Quiroz گفت او داد رسمیت می شناسد که مواد شیمیایی را مورد استفاده قرار گیرد برای پیروزی در جنگ در برابر odoriferous گیاه مهاجم.

اما وجود دارد یک مسئله: با glyphosate دعاوی بودن hawked در اواخر شب تلویزیون Quiroz گفت: علف کش ناراحت می توانید مردم است. در عین حال آن را تبدیل به تنها عملی برای مبارزه با طاعون, او گفت:.

“ما در حال واقع بینانه در مورد علف کش ها” Quiroz گفت.

چندین گروه در حال تحقیق در مورد بهترین ترکیب از درمان های شیمیایی. علف کش آزمایش های در حال انجام توسط Arizona گیاه بومی جامعه و جنوب غربی پوشش گیاهی مدیریت ارتباط گفت: Chamberland.

اد تیلور کنترل علف های هرز متخصص در رودخانه توسعه پاشش پروتکل برای کاهش علف های هرز بیش از چند سال آزمون و خطا است.

“من با استفاده از glyphosate پس از آن پدید آمده گفت:” تیلور. “اضافه کنم در MSO که الکلی روغن پنبه به عنوان یک وتر. آن را می شکند پایین نفت بر روی برگ.” او گفت: او همچنین با استفاده از قبل از اورژانس علف کش simazine در اوایل پاییز برای جلوگیری از stinknet از در حال رشد است. تیلور گفت: قبل از اورژانس گزینه نیست در اراضی اما نقطه درمان می ایستد کمک خواهد کرد که نگه داشتن آن در چک.

اما تیلور گفت: “آن را تا به حال 15 سال شروع به سر.او گفت: stinknet گسترش به بسیاری از دره شمالی و پایین به اسکاتسدیل آریزونا. “مشتریان من هستند هولناک,” او گفت:.

اگر چه او مواجه می شوند stinknet حدود 10 تا 12 سال, تیلور گفت: “ما حتی نمی باید یک نام برای آن تا دو سال پیش است.”

Chamberland تحقیق شده است stinknet چرخه زندگی است و کار کردن با استاد باغبان برنامه های عمومی توسعه. او همچنین نوشته یک نشریه در این کارخانه برای گسترش خدمات است که در حال حاضر در حال کارشناسی قبل از انتشار.

مردم نگران آن است که خود را متری ممکن بندر stinknet می توانید با ارسال سوالات به فرمت کارخانه, میز کمک, خط Chamberland گفت. اگر یک سوال می آید از شهرستان های دیگر آن فرستاده خواهد شد به مناسب شهرستان فرمت ،

Neilsen این دیزی کوه آتش مارشال گفت: کارکنان خود را در حال انجام توسعه جامعه به آموزش شهروندان در ارزش دفاع فضاهای.

“ما توصیه می کنیم 10 – تا 30-پا ترخیص در اطراف ساختمان,” او گفت:. “هنگامی که آتش می رسد پاک فضا را نمی کردم یک مسیر است.”

Neilsen نیز گفت: ساکنان در مناطق مستعد باید به دنبال این مشاوره: “اگر آن را به قهوه ای برش پایین است.”

و Quiroz گفت: “اگر شما می خواهید گلهای وحشی و مواد غذایی برای دیگر گونه های بومی خلاص شدن از شر stinknet.”

برای رسیدن به Maricopa County, فرمت, گیاه, میز کمک, ایمیل maricopacountyplanthotline@gmail.com.

رسیدن به خبرنگار در debra.krol@AZCentral.com یا در 602-444-8490. او در توییتر دنبال کنید در @debkrol.

محیط زیست پوشش در azcentral.com و در آریزونا جمهوری است که توسط یک کمک مالی از نینا ماسون Pulliam خیریه اعتماد. دنبال جمهوری زیست محیطی گزارش تیم در environment.azcentral.com و @azcenvironment در Facebook, Twitter و Instagram.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im