اسرائیل به دادگاه عالی می تواند تعیین نتانیاهو آینده

با سرنوشت نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در خط اسرائیل در دیوان عالی کشور آغاز شد بحث روز شنبه در این سوال که آیا بحرانزده رهبر می تواند تشکیل یک دولت جدید در حالی که رو جنایی کیفرخواست.

تصمیم دادگاه می رود بعد از این هفته در شکل دادن به یک لحظه نقطه عطفی در تاریخ اسرائیل.

حکم جلوگیری از نتانیاهو از بازگشت برای مدت تقریبا قطعا باعث بی سابقه متوالی چهارم انتخابات در بیش از یک سال و قرعه کشی عصبانی, شاید, خشونت, واکنش نتانیاهو حامیان متهم دادگاه نامناسب سیاسی دخالت. حکم به نفع خواهد بود که توسط منتقدان به عنوان تضعیف بیشتر این کشور شکننده نهادهای دموکراتیک و یک پیروزی برای یک نخست وزیر خم در فرار از تعقیب.

“دیوان عالی عدالت این است که در مواجهه با آن مهم ترین حکم همیشه” نخست وزیر سابق ایهود باراک, یک منتقد سرسخت از نتانیاهو نوشت: در Haaretz daily.

“دادگاه عالی می توانید نام خود را برای نسل ها در یک لحظه شجاع تصمیم,” او نوشت. “از سوی دیگر باید در دادگاه انتخاب کردن برای قانونی تعارفات صرف نظر تحت چه پیچیده بهانه آن را بیش از حد خرد خواهد شد بیشتر پایین جاده ها است.”

دادگاه به چالش می آید در پی نتانیاهو توافق در ماه گذشته به شکل یک “اورژانس” دولت خود را رقیب Benny Gantz.

پس از مبارزه با یکدیگر در سه مجمل انتخابات سال گذشته دو مرد ذکر شده در این کشور شیوع کروناویروس خود را برای قدرت های توافق. اما این قرارداد شامل تعدادی از مقررات از جمله ایجاد دفتر جدید از “تعیین نخست وزیر” — که به نظر می رسد که کمی برای انجام با این بیماری همه گیر. منتقدان می گویند آنها به معنای اجازه می دهد نتانیاهو برای باقی می ماند در سراسر آینده خود را به دادگاه.

نتانیاهو شده است به اتهام نقض اعتماد و پذیرش رشوه در یک سری از رسوایی که در آن او متهم است که ارائه نفع به رسانه های مقتدر در ازای مطلوب پوشش خبری. نتانیاهو با رد این اتهامات و می گوید: او قربانی یک جادوگر شکار. دادگاه او به تعویق افتاد در ماه مارس با توجه به محدودیت های خود دست برداشت موقت وزیر دادگستری قرار داده شده در دادگاه پس از coronavirus بحران فوران و برنامه ریزی شده است برای شروع در اواخر این ماه.

در روز یکشنبه رسیدگی به دادگاه شنیده استدلال در مورد اینکه آیا یک متهم سیاستمدار مانند نتانیاهو می تواند با توجه به قدرت برای تشکیل یک دولت جدید است. در روز دوشنبه قضات را نگاه کنید که آیا توافق ائتلاف نقض قانون است.

بر اساس این توافق نتانیاهو و Gantz خواهد بود سوگند هم با نتانیاهو خدمت برای اولین بار به عنوان نخست وزیر و Gantz به عنوان تعیین شده برتر. پس از 18 ماه دو را مبادله و موقعیت. موقعیت جدید خواهد لذت بردن از تمام مظاهر نخست وزیر از جمله اقامت رسمی و کلیدی برای نتانیاهو معافیت از قانون است که نیاز به مقامات دولتی که نخست وزیر به استعفا شد و اگر متهم به جرم و جنایت.

نتانیاهو مشتاق به باقی می ماند در طول محاکمه او با استفاده از موقعیت خود برای ضربه زدن به نظام قضایی و تجمع حمایت در میان پایگاه خود را. ائتلاف مقابله نیز به او می دهد نفوذ بیش از کلید قضایی قرار ملاقات ایجاد یک پتانسیل تضاد منافع در طول یک روند تجدید نظر اگر او را محکوم کرد.

در انعکاس این مورد اهمیت یک پنل از 11 قضات شنوایی هستند مورد — تعداد بسیار بزرگتر از معمول سه یا پنج قاضی پانل. در یکی دیگر نادر بودن این جلسات بودند پخش زنده در تلویزیون ملی و دادگاه سایت. با توجه به شیوع قضات وکلای مدافع و کارمندان عینک ماسک صورت و پلاستیک موانع از هم جدا شده هر یک از 11 قاضیان بر روی نیمکت.

دادگاه عالی تبدیل به یک میله رعد و برق برای انتقاد نتانیاهو و متحدان سیاسی که آن را متهم به نفس بیش از حد و دخالت های سیاسی است. زمان رهبر مخالفان در نظر آن را یک سنگر و استحکامات از دموکراسی تحت خطرناک حمله.

مایکل Rabello یک وکیل به نمایندگی از حزب لیکود نتانیاهو گفت که بیش از 1 میلیون اسرائیلی ها تا به حال به او رای دادند با دانش او می تواند نخست وزیر. “چگونه می تواند به شما می گویند که این پنل می تواند جایگزین رای دهندگان از او پرسید: دادگاه است.

طرفدار دموکراسی تظاهر کنندگان است و باید به خیابان هفتگی در اعتراض به نتانیاهو ادامه داد: قانون حفظ فاصله آنها از یکدیگر در راستای اجتماعی-دورى قوانین. روز یکشنبه ده ها تن از تظاهرکنندگان با تجمع در مقابل ساختمان کنست اسرائیل در پارلمان اروپا در حمایت از دادگاه و تماشا غربالگری شنوایی.

Eliad Shraga رئیس جنبش برای کیفیت و دولت در اسرائیل یکی از گروه های دادخواست به دادگاه گفت که “بی وجدانی که یک مرد مانند این خواهد شد در صبح به دادگاه به نشستن در حوض و در شب را مدیریت امنیت دولت و ارسال به ما و فرزندان ما را به نبرد.”

قضات باید زمان کمی. آنها نیاز به حکومت پنج شنبه, مهلت مجلس به انتخاب نخست وزیر جدید. در صورتی که مهلت از دست رفته است یک انتخابات جدید را باعث شود.

الی Salzberger یک استاد حقوق در دانشگاه حیفا گفت: این پانل متشکل از دادگاه 11 ارشد اکثر قضات و آن را غیر ممکن است برای پیش بینی که از راه های گوناگون می ناب. “ما واقعا نمی تواند نقشه دادگاه ایدئولوژیک” او گفت:.

هفته گذشته اسرائیل دادستان کل Avichai Mandelblit گفت: در یک نظر به دادگاه در حالی که نتانیاهو کیفرخواست “افزایش مشکلات قابل توجهی” وجود دارد هیچ پایه و اساس قانونی برای محرومیت او از خدمت در حالی که اتهامات جنایی روبرو.

Salzberger گفت Mandelblit توصیه به افزایش نتانیاهو طرف اما با اشاره به دادگاه مخالفت با دادستان در گذشته است. “این یک تصمیم نهایی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im