ایرا هیز مطرح پرچم در ایوو جیما 75 سال پیش. قهرمانی خود را هنوز هم الهام بخش Gila River جامعه هند

در حال رشد در Gila River جامعه هند جنوبی ققنوس, برایان Alphus جونیور آشنا با داستان ایرا هیز.

این دو در بسیاری جهات شبیه — آنها هر دو بومی آمریکایی ها از همان پیما رزرو. و مانند هیز Alphus قصد دارد به کمک طلب کردن در تابستان امسال در ایالات متحده سپاه تفنگداران دریایی در سن 19.

هایس در ادامه به شهرت در سراسر جهان اسیر در برنده جایزه پولیتزر عکاسی از شش تفنگداران دریایی ایالات متحده بالا بردن پرچم آمریکا بیش از کوه Suribachi در طول نبرد ایوو جیما در جنگ جهانی دوم است. او یکی در سمت چپ برای رسیدن به میله پرچم.

او heroics رخ داده است 75 سال پیش در این هفته, اما آنها هنوز هم طنین انداز امروز.

“ایرا بود یک بت برای جامعه یک قهرمان و یک مدل نقش” گفت: Alphus که اضافه شده است که او را “پدر مدل نقش” در زندگی و جانبازان مانند هیز کمک به پر کردن شکاف.

بسیاری از Gila River هندی اعضای جامعه صحبت کرد هیز’ میراث شنبه در جریان یک رژه نظامی در نزدیکی جانبازان پارک یادبود در Sacaton در Gila River جامعه هند 40 مایلی جنوب شرقی ققنوس.

چند صد نفر از دور و نزدیک با حضور در این جشن که برگزار شد به افتخار سالگرد 75 از پرچم-بالا بردن.

به والری Fagerberg Hayes’ داستان یکی از انعطاف پذیری از آنجا که در علاوه بر این به بازمانده جنگ با او به جنگ استرس پس از سانحه و گناه بازمانده در طول زمان هنگامی که وجود ندارد بسیاری از منابع در دسترس برای جانبازان. Fagerberg یک منبع هدایتگر برای جامعه جانباز و خانواده دفتر خدمات.

“برای او را به رفتن را از طریق آنچه که او قرار بود از طریق و برای این جامعه به گرد هم می آیند و افتخار او به عنوان یک عضو قبیله ای باعث می شود من بسیار افتخار می کنم” او گفت:.

هیز متولد شد و در سال 1923 در Sacaton. در سال 1942 او داوطلب خدمت سربازی در سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده و جنگ در جزایر سلیمان در Vella Lavella این Bougainville, کمپین و ایوو جیما, در میان دیگران. هیز به دست آورده نیروی دریایی و سپاه تفنگداران دریایی تقدیر مدال با مبارزه با “V” و اقدامات مبارزه با روبان.

هنگامی که او آمد او را مورد ستایش قرار داد به عنوان یک قهرمان و حتی بازی خود را در سال 1949 هالیوود فیلم “The Sands of Iwo Jima” با بازی جان وین.

اما زندگی غم انگیز به پایان رسید. تجارب خود را در جنگ او را با احساس افسردگی و انزوا و آنچه که امروز می تواند در نظر گرفته شود اختلال استرس پس از سانحه.

در شب Jan. 24, 1955 33 ساله شد مست در یک بازی پوکر در Bapchule و سقوط در یک خندق زهکشی که در آن او از قرار گرفتن در معرض. او به خاک سپرده شد در Arlington National Cemetery در ویرجینیا نه چندان دور از ایوو جیما یادبود.

Wayne کون بزرگ مادر بزرگ اما ویتاکر و هیز’ مادر نانسی Whittaker هیز, خواهر بودند.

“آن را به معنای زیادی به ما خانواده دانستن که وجود دارد یک بومی آمریکایی که مطرح پرچم (و) تبدیل شد به نمادی از آمریکا,” او گفت:, و اضافه کرد که او را درک نمی کنند گرانش خود را از سابقه خانوادگی تا زمانی که بالغ شد.

در حال حاضر آلیسون نشان دهنده خانواده در رویدادهای مختلف در سراسر کشور از جمله در روز شنبه در Sacaton. وجود او نمایش داده می شود یکی از هیز’ نظامی برچسب ها سگ. هیز به خاک سپرده شد ،

بیش از 30 سال پیش Gila River, هندی, اعضای انجمن Lancelot و شرلی لوئیس شروع به ساخت یک بنای تاریخی از هیز در Veterans Memorial Park با کمک از اسکار Urrea مجسمه ساز.

بنای تاریخی ویژگی های یک سنگ پایه کاشی سیاه و یک برنز امداد پرچم-بالا بردن. چند سنگ قرار داده شده در بالای بنای یادبود درخواست شد از ایوو جیما زمینه گفت: Lancelot.

Lancelot یک کهنه سرباز جنگ ویتنام بود فرمانده ایرا هیز American Legion Post 84 در Sacaton در آن زمان است. پس از ایجاد این بنای تاریخی در سال 1988 جامعه جشن هیز و پرچم-بالا بردن در ایوو جیما سالانه در پارک, او گفت:.

برایان Alphus’ مادر, سرود Alphus گفت که او امیدوار است پسرش روزی می تواند در نقش یک مدل را در همان راه هایس یک مدل نقش برای او.

“من بسیار فروتن و شاد در شناخت من بخشی از او (هایس) و ما در حال حمل به حافظه خود و در قلب ما.”

رسیدن به خبرنگار در [email protected] و یا او در توییتر دنبال کنید @curtis_chels.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>