بومی Arizonans رقص با هزاران نفر در سراسر جهان در آنلاین ‘اجتماعی فاصله پاوا

زمانی که چندین powwows در سراسر کشور آغاز شد لغو و یا به تعویق انداختن توجه به این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید, سنتی بومی رقصنده مانند Jarmando لی نگاه کرد و به راه های دیگر برای ادامه اش را جشن نوجو فرهنگ است.

سنگ نقطه بومی توجه تبدیل به یک رشد سریع Facebook گروهی به نام “فاصله اجتماعی پاوا” است که با هدف حفظ و فرهنگی اجتماعات فعال از طریق همه گیر در حالی که همچنین تمرین های اجتماعی فاصله.

“همه powwows لغو شده است و ما در حال قرنطینه بنابراین این به ما می دهد یک فرصت برای دیدن دیگران و اتصال از طریق بومی ما سنت” لی گفت: در مورد این گروه است. “این یک گام جدید در ساخت آن ارتباط دادن بومی از سراسر جهان دسترسی بیشتر به هر یک از دیگر.”

چگونه آنلاین پاوا کار می کند

ایجاد شده در 17 مارس “اجتماعی فاصله پاوا” Facebook گروه رشد به بیش از 83,000 اعضای پنج شنبه بعد از ظهر. آن را ایجاد دن Simonds و دارای دو مدیران ویتنی Rencountre و استفانی هبرت که مردم بومی زندگی در کشورهای مختلف.

“کل ایده بود که برای حفظ فوق العاده مهم فرهنگی ارتباط در حالی که همه ما نیاز به انجام دقیق مخالف بودن جدا شده و فاصله” هبرت گفت. “آن را نیز برای کمک به محافظت از آن دسته از فروشندگان ما emcees ما منطقه ای مدیران که ممکن است از دست دادن مقدار زیادی از کسب و کار (و) که از نظر مالی مبارزه هنگامی که این حوادث از بین برود.”

هبرت تگزاس ساکن Mi’kmaq قبیله به سازماندهی گروه اول آنلاین پاوا شنبه گذشته.

اگر چه این گروه تنها به حال وجود داشته به مدت پنج روز بیش از 550 رقصنده بررسی می شود و هزاران نفر از فیلم ها ارسال شد, او گفت:.

“من به عنوان یک فرد بومی تلاش برای فکر می کنم از زمانی که این, بسیاری از مردم بومی از تعداد زیادی از قبایل زمینه های متصل به هم به صورت مثبت باعث” هبرت گفت. “من فکر می کنم به بیش از 70 ، 000 نفر با هم به رقص و خنده, شوخی و بالا بردن انرژی مثبت به جهان از آن بی سابقه است.”

شبیه به یک فرد پاوا این گروه باز می شود با ورود بزرگ و سپس انتقال به یک جلسه عمومی با رقصنده, طبل, فروشندگان و تماشاگر در آن حضور داشتند. تنها تفاوت این است که همه چیز آنلاین است — جریان زندگی می کردند و از هم جدا موضوعات خاص.

“شما لازم نیست که به پرداخت هزینه برای گاز شما لازم نیست که به پرداخت هزینه برای هتل ها. شما می توانید نشستن بر روی نیمکت خود را, شما می توانید رقص در اتاق نشیمن خود را, شما می توانید رقص در خارج,” هبرت گفت. “شما می توانید در هر کجا که شما هستند و بخشی از چیزی بزرگتر از خودتان و من فکر می کنم که دسترسی شده است بسیار مهم برای این رویداد که به عنوان بزرگ و فراگیر آن را به عنوان است.”

گروه بعدی آنلاین پاوا برنامه ریزی شده است در 1 بعد از ظهر آریزونا زمان در آوریل 28.

رشيد واکر یک تمپه ساکن تگزاس سو عضو قبیله گفت: او سپاسگزار بود به جای او می تواند تماشای مردم خود را به اشتراک بگذارید رقص و آهنگ ها در حالی که او در خانه باقی می ماند در طول بیماری همه گیر.

“من احساس می کنم مهم آن است که یک سالمند در خانه که من هنوز هم می تواند احساس واقعی عشق و مراقبت است که آنها برای مردم خود را با به اشتراک گذاری خود را در رقص با به اشتراک گذاشتن آهنگ های خود را,” او گفت:.

برای بهبود و حفاظت در طول همه گیر

لی رقصنده در میان هزاران نفر از ملت ناواهو ساکنان تحت “در خانه ماندن” سفارشات خود را به عنوان شماره شناسایی COVID-19 موارد رشد به 71 پنج شنبه شب.

او گفت که او شروع به رقص چمن ماه سپتامبر گذشته و پس از شرکت در powwows در سراسر کشور و در نیومکزیکو. به طور سنتی, چمن, رقصنده بر نامیده می شدند به رقص و دعا برای شفا او گفت:.

“من تماس بگیرید به خالق به برکت و کمک به شما زندگی می کنند یک زندگی خوب,” او گفت:.

لی در میان هزاران نفر روز شنبه گذشته که فرستاده شده به گروه یک ویدیو از خود انجام چمن رقص سنتی در لباس شاهانه یا فاخر. در این ویدئو او گفت که او برای همه سلامت و ایمنی از طریق جدید کروناویروس بیماری همه گیر.

“من رقصید به تماس به خالق برای کمک به درمان همه مردم و به زندگی در زیبایی پشت به ملت ما” لی گفت. “و همچنین من رقصید را به انرژی مثبت برای همه به روشن روز خود را و (را) امیدوار است.”

بسیاری از پست ها در گروه اشاره رقص یا دعا برای شفا و حفاظت در طول بیماری همه گیر کوروناویروس جدید از جمله یک پست که شامل یک عکس از Algen گورمن در لباس شاهانه یا فاخر سنتی.

“این بیش از یک پاوا برای من این بود که بیشتر در مورد چگونه آن را تحت تاثیر قرار بود همه نه تنها فقط در آمریکا بلکه در همه جا گفت:” گورمن بومی Steamboat, آریزونا. “من فکر کردم در مورد تصویر بزرگتر همه مردم در این جهان مؤثر است از آنهایی که هنوز در رحم مادر به سالمندان است.”

گورمن از نسل ناواهو, Chippewa کری و یوت قبایل گفت: این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید به ارمغان می آورد به ذهن خود را از مشکلات مردم بومی در تاریخ مواجه و غلبه مانند آبله, او گفت:.

“ما غلبه آن را به عنوان مردم حتی اگر ما ندارد فن آوری پزشکی مانند ما امروز انجام,” او گفت:, و اضافه کرد که سنتهای بومی رقص ترانه و نماز تنها می تواند کمک کند.

“این می تواند شامل من می دانم که آن را می توانید. این فقط یک حرکت نزولی در حال حاضر اما ما به بالای کوه” گورمن گفت.

یک فرصت برای نمایندگی

در میان هزاران نفر از مردم که برای شرکت در “فاصله اجتماعی پاوا” شنبه گذشته بودند رقصنده, خوانندگان و تماشاگران از سراسر جهان با توجه به Hebert.

“ما تا به حال check-ins از آلمان, فرانسه, انگلستان, استرالیا, روسیه, اسکاتلند,” او گفت:.

او توضیح داد که دیگر از بزرگ powwows اکثر مخاطبان از محلی و جوامع همسایه. در حال حاضر اما آن باز می شود تا هر کسی, او گفت:.

“من فکر می کنم آن افزایش آگاهی مردمی در کشورهای متبوع خود در مورد بومی ملل از محل خود را” هبرت گفت. “آنها همه جا هستند و کسانی که فرهنگ مرده است آنها را فراموش کرده … و این به مردمی فرصتی برای تأمل بر روی زمین که آنها ایستاده و کسی که مردم بومی بودند و قبل از آنها وجود دارد.”

گورمن همچنین توافق کردند که گروه تابیده نور در فرهنگ بومی مردم ممکن است فراموش کرده اند.

او گفت که او یک بار به پنسیلوانیا رفت که در آن مردم به او گفت که نمی دانم چه نوجو بود. او گفت: او همچنین یک بار به یک زن است که او تنها می خواهم به عنوان خوانده شده مورد نوجو مردم در کتاب های درسی و فکر می کردند منقرض شده است.

“من به آنها ‘پدربزرگ من بودند ناجی این شهرستان به کمک آنها در جنگ جهانی دوم و این که زبان ما است و به همین دلیل امریکا است آنچه در آن است,” او گفت:.

رسیدن به خبرنگار در [email protected] و یا او در توییتر دنبال کنید @curtis_chels.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>