در پی ویروس, بحران اقتصادی فربه از طریق مینه سوتا تمام هفته

فروش ناپدید می شوند به صورت یک دره طلایی گرافیک شرکت و اخراج آغاز خواهد شد.

یک آرایشگر در ادن پریری می آموزد سالن او بسته است و بلافاصله لغو تعمیر صفحه اصلی پروژه است.

یک پیمانکار تلفن زنگ متوقف می شود در جنوب مینیاپولیس.

در هفته گذشته میلیون ها نفر از لحظات دوست game, این اضافه شده تا به یک تکان دهنده جدید واقعیت: این بیماری همه گیر کوروناویروس باعث تمام عیار بحران اقتصادی در آمریکا و برخی از رکود است.

“این یک فاجعه طبیعی است که در اصل ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده همه در یک بار گفت:” نیل Kashkari رئيس جمهور از بانک فدرال رزرو مینیاپولیس.

بر خلاف سیل یا طوفان هیچ کس نمی داند که آن را به پایان خواهد رسید.

میلیون ها نفر از آمریکایی ها از کار در طول روز. زندگی تعطیل به طور نامحدود. بازارهای مالی کاهش بیش از یک سوم است. در مینه سوتا 116,920 مردم یا 4 درصد از دولت نیروی کار به دنبال مزایای بیکاری در هفته گذشته.

جسیکا Commers یک سبک در یک سالن در ادن پریری شد در خارج از خانه او سه شنبه شب رفتن بیش از یک شغل را به جای او جانبداری با یک پیمانکار که یک e-mail مخابره به او تلفن: محل کار او بود و تعطیل.

“من مطمئن هستم که من می خواهم به قادر به انجام این کار نمی,” او گفت: پیمانکار است.

او برنامه ریزی شده بود به صرف در مورد $20,000 در کار است. نه در حال حاضر. او و شوهرش نیز لغو شد سفر به کارولینای شمالی که در آن آنها برنامه ریزی برای جشن پنجمین سالگرد.

اولیه نان آور برای خانواده اش Commers در حال حاضر با 2 سال با پسر جارو ماشین در گاراژ تعجب چه مدت اجتماعی فاصله خواهد داشت و اینکه آیا او از پس انداز برای دریافت از طریق.

“این می تواند دو ماه قبل از من حتی می توانم مو و سپس ما پس انداز می تواند رفته باشد,” او گفت:. “این احساس شوم.”

بی رحمانه تناقض است که اقدامات مورد نیاز به سرعت گسترش coronavirus ها دقیقا چه چیزی باعث سقوط اقتصادی.

نشانه های دلگرم کننده پدید آمده در هفته گذشته که در آن ویروس برای اولین بار در اوایل ژانویه به عنوان تعداد موارد جدید به شدت کاهش یافت. اما از آن خواهد شد به خوبی به سال آینده قبل از هر واکسن را می توان به طور گسترده ای توزیع شده و تهدید سلامت کاهش می یابد.

“من نمی توانم نقص آن” Kashkari گفت: از رکود اقتصادی است. “این رفتن به محور توسط چه این ویروس می کند و ما سیستم مراقبت های بهداشتی توانایی مدیریت و هیچ کس نمی داند.”

‘آن را فقط خاموش’

کسب و کار پررونق بود در ژانویه و فوریه برای Pictura گرافیک یک شرکت با 45 کارکنان است که باعث می شود نمایش بصری برای خرده فروشان رویدادها و نمایشگاه ها در تجارت را نشان می دهد.

دو هفته بعد خرده فروشان بسته شده است. مسابقات گلف, کنسرت ها و تجارت را نشان می دهد لغو شد. فروش میره و اخراج آغاز شده است.

“هرگز دیده می شود که قبل از در زندگی من — آن را فقط خاموش” گفت: پل لیلینتهل صاحب Pictura.

آن را نگاه نمی کند مانند آن را در آینده پشت در. وقایع عمومی از طریق مارس هستند لغو شده است. ممکن است لغو می آیند. تمام افرادی که زندگی را از کسانی که حوادث — برگزاری کارگران سمعی و بصری شرکت, صفحه نمایش, شرکت های مواد غذایی — از کار هستند.

لیلینتهل احساس خطر است. او نگران مشتریان خود را نمی خواهد زنده بماند و او را نگران کارکنان او گذاشته به یک بازار ناگهان با هیچ شغل.

“این رفتن به کوتوله 2008 و 2009” لیلینتهل گفت. “من فکر می کنم آن را به می آیند سریعتر. اگر چه ما در 10 درصد بیکاری 30 روز از سه شنبه گذشته هنگامی که ما بسته همه مهمان نوازی ، این ترسناک است.”

خاموش کردن تقریبا همه مشتری رو کسب و کار غیر فعال موتور از اقتصاد ایالات متحده.

“مصرف کنندگان شده اند نیروی محرکه بنابراین به یک شوک منفی به مصرف یک چیز واقعا سخت برای اقتصاد به آب و هوا” مینه سوتا امور خارجه اقتصاددان لورا Kalambokidis گفت.

تقاضا برای لوازم کالاهای اساسی و مواد غذایی بالا باقی می ماند به عنوان مردم بمباران فروشگاه های مواد غذایی, بنابراین کارگران در انبارها و گسترده تر عرضه مواد غذایی و زنجیره ای مشغول هستند. اما اختیاری اقتصاد تانک.

جنیفر سچللنبرگ یک دوقلو شهرستانها متصدی بار تخمین زده 75% از Minnesotans استخدام رستوران ها و کافه ها ،

“مقابل خانه به طور کامل از بین رفته اند. وجود ندارد و ما در تمام. و بازگشت از خانه برای رفتن به پراکنده” سچللنبرگ گفت.

رستوران کارگران تقاضا برای مزایای بیکاری اما این که “بادام زمینی” برای یک نوک کارگر با یک وام مسکن یا اجاره پرداخت سچللنبرگ گفت.

“فقط یک هفته است که رفتن به ویرانگر به هر نوک کارگر در مینه سوتا” سچللنبرگ گفت.

چه مدت ؟

چه هر کس می خواهد به دانستن و هیچ کس می کند این است که چقدر طول خواهد کشید.

دولت فدرال برنامه ریزی برای مبارزه با کروناویروس هشدار داد که یک بیماری همه گیر “گذشته 18 ماه یا بیشتر” و می تواند شامل “امواج متعدد” در نتیجه گسترده و کمبود خواهد بود که فشار مصرف کنندگان و ملت را در سیستم مراقبت های بهداشتی.

بهترین تخمین برای عموم در دسترس واکسن ها 12 تا 18 ماه.

“آیا ما برای قفل کردن همه چیز را تا زمانی که ما یک واکسن?” Kashkari گفت. “من فکر نمی کنم که واقع بینانه است. اما به دلیل بازار بسیار پرنوسان در حال حاضر است چرا که آنها نمی دانند. آنها فقط همه حدس زدن دور و برت افتاده در تلاش برای جستجوی پاسخ است.”

فوری بهداشت عمومی نگرانی کاهش میزان عفونت به طوری که بیمارستان ها و بخش های مراقبت ويژه نیستند غرق تعدادی از بیماران به طور جدی بیمار. بیمارستان در شمال ایتالیا شده اند قادر به رسیدگی به هجوم و مرگ و میر در این کشور پیشی گرفتن چین در روز پنج شنبه.

چین نرخ عفونت کند و Kashkari جهانی گفت: شرکت در مینه سوتا به او گفته اند کسب و کار شروع به سر دارد اما مشخص نیست که ویروس نمی شعله ور شدن دوباره به عنوان چینی زندگی عمومی رزومه.

“مسطح منحنی در یک حس گسترش مشکلات اقتصادی اما نکته آن است بنابراین ما نمی ما پایمال سیستم مراقبت های بهداشتی. ما به خطا در کنار صرفه جویی در زندگی” Kashkari گفت. “اما اگر در واقع این واکسن یک سال و 18 ماه به دور است و اگر در واقعیت … 50% یا 70% از مردم در حال رفتن برای پایان دادن به گرفتن این بیماری و سپس شما باید به خودتان بپرسید دیگر از قریب به اتفاق بیمارستان است quarantining رفتن به خرید با ما است ؟ و ما فقط نمی دانم هنوز رتبهدهی نشده است.”

زمان برای galvanize

دن هانسون صاحب هانسون بازسازی در جنوب مینیاپولیس گفت: او دو یا سه استعلام از مشتریان بالقوه هر روز که معمولی است تا از طریق مارس 13.

“این هفته ما صفر بود,” او گفت:.

او 20 کارمند رزرو برای سه ماه آینده اما این که شروع به تلو تلو خوردن. دو پروژه بودند را در خود نگه دارد در چند روز گذشته. “این قطعا تغییر,” او گفت:.

او را در حال اجرا کسب و کار خود از خانه اش در تلاش برای فکر می کنم از راه هایی برای تنظیم — شاید با تمرکز بر تعمیر و نگهداری برای مدتی — و کمک به افرادی که به آن نیاز دارید. او امیدوار است که اگر دولت می تواند ایجاد روشن تست پروتکل و به مردم اطلاعات بیشتر در زندگی و تجارت می تواند به حالت عادی بازگشت.

“من فکر می کنم این است که جنگ جهانی دوم لحظه ای که در آن ما نیاز به آبکاری,” هانسون گفت. “جایگزین است که واقعا تاریک و واقعا پر هرج و مرج.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر