یخ برداشت سنت سرد تاریخچه و آینده نامشخص

از آن آسان است را به تکه های یخ برای اعطا شده که همه شما باید انجام دهید این است که پاپ آنها را از فریزر سینی و یا گرفتن آنها غلت از تلگراف. اما قبل از ظهور مکانیک, تبرید, “برداشت” یخ درگیر آنجا کار کشاورزی به عنوان یک محصول است.

ریچاردسون طبیعت مرکز در بلومینگتون اجازه می دهد تا بازدید کنندگان تجربه این کار فشرده سرد-آب و هوا سنت هر ژانویه. به تازگی بازدید کنندگان اره از طریق پوسته از یک دریاچه یخ زده و شناور غول بلوک از طریق یک کانال با استفاده از ابزار از یک قرن پیش. پس از بستن یک بلوک با یخ تانگ متصل به طناب و یک نیم دوجین بچه ها به آن تقلا ظاهر یخ تکه از آب و ارسال آن skittering پس از آنها.

بعد از تمام این تلاش 100 پوند بلوک بود و هنوز هم بیش از حد بزرگ به رها کردن در شیشه ای. بنابراین بچه ها پر فلزی یخ مکعب برش با آب داغ و اجازه دهید آنها را ذوب به بلوک. در نهایت پس از پیکور مکعب با یک دستی انتخاب کنید آنها را به حال خود محصول به پایان رسید.

برداشت سرد مطمئن شوید که گرم بدن ،

اگر چه سه منطقه رودخانه پارک شده است میزبانی سالانه آن یخ برداشت بیش از دو دهه غالبا رسم چند صد نفر آن را ممکن است برای همیشه رفتن.

در سال های اخیر, طبیعت مرکز زوج یخ تظاهرات با نمایش و کارگاه های آموزشی در تغییر آب و هوا است که نشان می دهد چگونه این منطقه به طور متوسط درجه حرارت در زمستان در حال افزایش است. مینه سوتا در میان سریعترین-گرمایش متحده در این کشور است و اگر این روند ادامه یخ برداشت سنت ذوب می تواند از وجود است.

نیروی محرکه ریچاردسون یخ برداشت است تیم Graf بازنشسته مخابرات مهندس که پدربزرگ و مادربزرگ زد یخ کسب و کار در Worthington, Minn. تا 1940s وقتی الکتریکی تبرید ساخته شده صنعت منسوخ شده است.

گراف فونت های یخ برداشت دانش که او با بازدید کنندگان به مرکز طبیعت در حالی که کمک به تظاهرات.

Graf شروع داوطلبانه با پارک منطقه در اواخر دهه 1990 پس از او متوقف می خواهم با یکی از آن زمستان حوادث و متوجه شد که یک وعده داده یخ برداشت تظاهرات بود کمی بیش از یک سوراخ کوچک در یخ و یک دست دیدم.

“بنابراین من در بر داشت یک پارک شخص و گفت:” من باید کل این گاراژ پر از یخ واقعی برداشت ابزار شاید ما می تواند به گسترش این؟’ “گراف به یاد می آورد.

برای یک دهه Graf پدربزرگ و خدمه اش تا به حال مورد استفاده بسیاری از این ابزار برای برش حدود 40000 تن یخ — در مورد منطقه از 40 زمین فوتبال — از Worthington را Okabena دریاچه هر ژانویه. (یخ تجاری صنعت آغاز شده در انگلستان در اوایل 1800s.)

این Okabena برداشت در زمان دو تا سه هفته و رفت و 24 ساعت در روز با شیفت شب کار توسط نفت فانوس گراف توضیح داد.

پس از شخم دور برف یخ “زمینه” گذاشته شد در یک شبکه با بلوک های برش partway از طریق استفاده از اسب کشیده بلوس و یا شروع در دهه 1920 مدل T موتور نصب شده بر روی سورتمه با دایره پره.

دست اره در آمد بعدی. سپس یک ضربه سریع با یک رفتار قلم به نام spud نوار شکاف خاموش 250 – 300-پوند بلوک. یک انسان-طراحی خط مونتاژ شناور بلوک به ساحل که در آن یک نوار نقاله سیستم تقبل قایق از آب عبور بلوک عایق یخچال که در آنها ذخیره شده برای سال.

یخ برداشت شد خسته استخوان دلسرد کننده کار می کنند. نه به ذکر است خطرناک باشد. کار کردن در کنار آب باز آن را غیر معمول نیست برای کارگران به سقوط.

“شما تا به حال فراموش قطبی غوطه?” Graf دوست دارد به درخواست برنامه شرکت کنندگان. “پشت در یخ برداشت در روز خواهد بود که به نام یک روز واقعا بد در محل کار.”

یکی از به یاد ماندنی ترین داستان از گراف را پدربزرگ و مادربزرگ یخ کسب و کار درگیر یک کارگر که تا به حال ساخته شده ناخواسته قطبی شیرجه رفتن. او فکر او می خواهم اجرا خانه سریع به تغییر لباس های خود را — بدون پیش بینی تاثیر زیر صفر temps در شلوار. “همه ناگهانی شما walkin’ دیگر” Graf گفت: توصیف چگونه انسان منجمد در آهنگ های خود را. “دوستانش او را برداشت تا مانند یک مانکن فروشگاه و انجام او را به خانه و فقط ایستاده بود و او را در وان حمام تا شلوار گرم به اندازه کافی به طوری که آنها می توانید آنها را خاموش.”

بر روی یخ نازک

در طول سال به عنوان Graf کمک کرده است تا میزبان ریچاردسون سالانه تظاهرات برای schoolkids و او دیده می شود آگاهی از یخ برداشت کاهش است.

“هنگامی که ما برای اولین بار شروع به شما می خواهم که معلمان بود که کمی آشنایی, اما امروزه حتی معلمان مانند,” اوه, عجب! ” او گفت:. “افرادی که در واقع برداشت یخ در حال 80 و 90 سال در حال حاضر.”

جوان مردم عادت کرده اند به لوکس طولانی با یخچال و فریزر درب پرت باز Graf گفت: شوکه شده بود وجود دارد یک بار در “پنج قانون دوم” برای گرفتن شیر در خارج از یخچال.

Graf اغلب شروع به ارائه خود را برای schoolkids با اشاره به افتتاح صحنه از “یخ زده” که در آن خدمه آواز مردان کاهش و سلنجس یخ بلوک ها در طراحی ریتم.

“این بهترین کاری که به اتفاق می افتد به یخ برداشت مورخان و معلمان” Graf گفت: از دیزنی فیلم های پرفروش. “قبل از اینکه شما واقعا تا به حال به انجام بسیاری از کار ها می توانید در لحن به آنچه شما در تلاش بودند به بحث در مورد.”

برای چند سال گذشته ریچاردسون است زوج یخ برداشت با اطلاعات جلسات مربوط به تغییر آب و هوا از جمله بهره وری انرژی و کمپوست.

این یک لینک Graf گفت: به عنوان شرایط آب و هوا در طول برداشت سالانه رشد کرده گرمتر به طور متوسط بیش از دو دهه گذشته.

اولین بار گراف رهبری صورت برف بود نمی توانستم آنها را برش یخ. در طول سال های اولیه درجه حرارت اغلب در تک رقمی و برکه یخ خواهد بود 16 تا 20 اینچ ضخیم همان گراف را پدربزرگ و مادربزرگ’ برداشت.

اما در طول دهه گذشته چند برداشت گرفته شده در روز هنگامی که درجه حرارت در 30s و 40s. یخ بود و اغلب تنها یک پا ضخیم و گاهی کمتر است. یک سال آنجا بود و رعد و برق.

تعداد بسیار کمی از مردم “قرار داده تا یخ” امروز — کسانی که زندگی می کنند در خارج از شبکه خانه و یا اجرای ماهیگیری تفریحی در شمال و استفاده از آن برای بسته مشتریان خود را گرفتن. اما ریچاردسون یخ برداشت در خدمت به عنوان یک یادآوری: حتی اگر این صنعت به مدت طولانی پس از تبخیر از دست دادن مواد خام آن می تواند عواقب جدی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>