Home run برای اسحاق بکر با چهارم خود را, رستوران, ساندویچ فروشی

رژیم صهیونیستی. تیم Walz یا شهردار یعقوب فری باید ساخته اند این مقام وقت پیش. در مشاهده از خود را غیر قابل توضیح انفعال و با وجود فقدان کامل از قدرت سیاسی من ،

متاسفانه من اعلام حمل zilch gravitas — قطعا آن را شامل نمی شود یک فانتزی دست باسواد سند و یا یک کلید نمادین را به شهرستان — اما در اینجا می رود: من بدین وسیله اعلام Feb. 20 به عنوان اسحاق Becker روز قدردانی.

فکر می کنم در مورد آن: چند سرآشپزها بکر نفوذ پایدار در محلی ناهار خوری ، اثبات شده است در اعداد است. را انتخاب کنید هر سه شنبه شب در زمستان — خود را در شلوغ ترین فصل — و بکر تغذیه رو به بالا از 1400 نفر در 112 رستوران, بار لا Grassa, Burch رستوران و آخرین, Snack Bar.

برای چشم انداز است که تعداد outdistances sellout, کنسرت, در, St. Paul ارکستر مجلسی را Ordway سالن کنسرت. که زیاد مخاطبان اختصاص داده شده که نشانگر بکر یک مینیاپولیس بومی و جیمز ریش جایزه برنده, شهرهای دوقلو فرهنگی نیروی.

بکر خواهد بود که برای اولین بار اذعان کرد که او کار نمی کند به تنهایی. رستوران های نزدیک همکاری خود را با همسر و شریک کسب و کار جلو از خانه و متخصص نانسی St. Pierre. این زوج به تازگی مشخص شده سالگرد 15 از اولین شرکت پیشگامانه 112 Eatery. به راستی آیا زمان رفتن ؟

آن را نشانه دیگری از بکر فوق العاده تاثیرگذار ردپای که تعدادی از شاگردان خود را در حال حاضر در شارژ خود را از صحنه سرقت نقاط: Daniel دل پرادو در Martina و Colita اریک Sather در لوری تپه گوشت دنیس برگ-اسمیت در Esker بیشه.

“من نمی دانم که چه نوع از یک مربی من بود” گفت: Becker. “من ممکن است نوشته شده است, این قالب, اما آنها آن را در. همه آنها تا به حال تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار ما. آن را دشوار است زمانی که آنها در سمت چپ ما و آنها در حال انجام کارهای شگفت انگیز.”

بکر سابقه و حیرت انگیز از شاهکارهای همچنان ادامه دارد بیش از حد.

شاهد ساندویچ فروشی که باز در اکتبر و نشان دهنده یک نوع جدید از رستوران محله برای خوش شانس شمالی Loopers یک نوع متقابل بین یک پیتزا فروشی, tapas bar و کوکتل امد و شد زیاد.

بکر اذعان می کند که پیتزا با آن زبانه دار طبیعی-افزایش خمیر ترش پوسته واقعا دنبال هر سخت در چارچوب تاریخی, اما او می تواند می گویند که آن را به ناپلی, مدل تمرین در برچ و نه آن را به شدت نیویورک تکه فرمت است که او را تحسین.

“من نمی دانم آنچه در آن سبک است,” او گفت:. “من هرگز ارتکاب به هر چیزی یک راه یا دیگری به این دلیل که از purists را پس از من می آیند.”

اما برچسب های بیهوده هستند که پیتزا را این قابل توجه است. آن را فروخته و با پای خود و یا تکه تکه و آن را در درجه اول یک design-your-own عملیات با نزدیک به 30 خوبی ویرایش گزینه های (خوابانده هشت پا, پیاز کاراملی, سوخته, فلفل, پستو, افسانه housemade سوسیس) که تکیه بر سه پایه سس سفید و قرمز و Amatriciana. آخرین گزینه ای است که برنده یک فراموش نشدنی قوی مارینارا غنی شده با تاول فرزنو چیلس و زمین pancetta.

By-the-خلال گزینه وحی است. بکر بدیهی است که می داند او باقی مانده است چرا که او با سوء استفاده از معادله است که دیکته زمانی که پیتزا رنگ شده است همه را خوشحال چون پوسته چیپس ، در این مورد به تلفظ بسیار جذاب صدای ترق و تروق.

تنها این است که شروع می شود در $5 در خلال و افزایش می یابد به عنوان مواد تشکیل دهنده در حال انباشت اشیاء بدست آمده در سختی خاک مقرون به صرفه تکه فروشگاه. سپس دوباره پوسته — و پر کردن — رتبه بالاتر خود, slice-فروشگاه برادران.

که کنایه با اسنک بار پس از “وعده” را می توان مترادف با “سریع” و “ارزان است.” آشپزخانه, زیر آشپز کوین مانلی (112 رستوران دامپزشک) همه چیز در مورد چرخش سریع اما پیتزا و کوچک-صفحات قیمت ها تشدید می تواند به سرعت.

که گفت:, اکتشاف, بالا و پایین, ایتالیایی-منو تحت تاثیر شدت تشویق شده است.

آنچه قابل توجه است و چه چیزی نیست در منو است. هیچ برگر کلم سالاد سزار یا دیگر نیز فرسوده کلیشه.

به جای سرخ شده با کنگر فرنگی به عنوان بهترین بازسازی یک سیب زمینی تراشه همیشه با یک punchy گردو-چیلس-ماهی با سس پستو. و یا وجود دارد, بادمجان برش به برش های نازک دیسک ضرب و شتم و سرخ شده سرو با لذت عسل-شیرین سس رزماری. یا یک افسانه سالاد از هر دو نازک, اصلاح کرده, ترشی گل کلم و گلچه های بو داده شده و گل کلم.

و یا تره فرنگی خرد و بو داده تا آنها lusciously خامه. یا طلایی, پارمسان, تزریق, وفل, بخور با کاغذ-نازک چربی-ringed روبان prosciutto. و یا فوق العاده قشنگ اشکال یا غنی اردک کوفته.

بزرگتر اشتهای خواهد بود خوشحال با نمک-دلمه دنده-چشم کلاه های بلند و نازک برش نورد را به یک مدالیون این عطر با قاطعیت فربه. یکی دیگر از اشتراک گذاری یک کل بدون استخوان مرغ ماهرانه تابه بو داده تا پوست فوق العاده ترد اما گوشت باقی مانده است عمیقا آبدار.

نوار اسنک اشتباه می تواند برای یک رستوران غذاهای دریایی و بکر استواری غذاهای مقابله با سنگینی اغلب همراه با زمستان پخت و پز.

این حلزون اسکالوپ هستند رویایی. آنها گرفته شده به یک تیره کارامل را روی اجاق گاز, به پایان رسید با کره و لیمو و قرار داده شده بر روی آهسته پخته شده, پیاز و چاشنی با دارچین خشک شده گل رز, گلبرگ, آجیل کاج و حریصا یک نا محدود شیرین-مرزه ترکیب.

شرکت خوبی خشکیده سرخو با موفقیت زوج با رازیانه و دندانه دار لوبیا سفید. Arctic char باعث می شود برای یک کار با شکوه و نور-و-روشن carpaccio به پایان رسید با کلاسیک جعفری-لیمو-روغن زیتون تثلیث. بزرگ و گوشتی میگو کبابی خود شیرینی طبیعی برجسته اسیدی گزش دارای مزه تند و سس گوجه فرنگی.

آشپز شیرینی Kortni Ringwall را ماهرانه دسر به disarmingly بدون عارضه به عنوان آشپزخانه غذاهای خوش طعم و شامل چنین متوسط قیمت دلخوشیها به عنوان سخاوتمندانه دال فوق العاده منحط شکلات terrine و ظریف و نه بیش از حد شیرین Pavlova با یک دلپذیر اسپرسو underbite.

شیا طراحی مینیاپولیس همکاری نزدیک با سنت پیر, تبدیل سابق be’wiched دلی به ایده آل شب مقصد متضاد تعداد زیادی از سیاه و کبود در برابر آجر و چوب چارچوب یک 118 ساله تراکتور کارخانه.

تنگ, پر جنب و جوش فضای اساسا به دنبال یک U شکل راه اندازی با یک نوار احاطه شده توسط جداول و یک خط طولانی از ساخته شده-برای-دو banquettes.

این یکی از آن نادر شهرهای دوقلو فضای ناهار خوری که در آن همه به نظر می رسد تقریبا در بالای هر کس دیگری در یک راه خوب (خوب تا سطح صدا شروع به قله). شود در مواظب برای عکس از 3 سال بکر گرفته شده توسط دایی جان انگل در اوایل 1970s.

آه خدای من غفلت ظرف های مورد علاقه من. آن را تنها ماکارونی آیتم در منو — ماکارونی-محور نوار لا Grassa است که به طور مستقیم در کنار درب بعد از همه — و آن را یک doozy: یک کاسه ضخیم دست تشکیل طناب لباس پوشیدن و با ترد پسته و یک دسته علف و غیره از ریکوتا و کاملا غیر قابل مقاومت.

“من همیشه می خواستم برای انجام این کار رشته, اما آن را به مقدار زیادی از کار” گفت: Becker. “من به اشتباه فکر کردن که از این ماکارونی محل ما نمی توانست به فروش بسیار. شنبه گذشته ما به فروش می رسد 60 و آن را سخت به نگه دارید تا. اما من آن را دوست دارم. من می خواهم آن را بخورم با کره و پنیر پارمسان. من نمی توانم به اندازه کافی از آن است.”

در اینجا همان. آن را به نام piciو آن را نه تنها مورد علاقه جدید من ماکارونی آن را مورد علاقه جدید من کلمه ای در مورد علاقه جدید پاتوق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>