این شام عجله و جیمز برادلی را متوقف کرده در حال حرکت است.

“با تشکر از شما برای تماس Matty G,” او می گوید به تلفن گهواره بر روی شانه خود را در حالی که او با استفاده از هر دو دست دستکشهایش ریخته به بسته پلی استایرن ظروف همبرگر و سیب زمینی سرخ شده به به به کیسه.

پشت سر او دو نفر دیگر از کارکنان مرد کوره و انجام کار آمادگی.

در طرف دیگر مقابله با نیم دوجین مشتریان و گراب Hub راننده نگه داشتن امن اجتماعی فاصله آنها ایستادگی و صبر.

برادلی به سرعت نوار کردن دستکش خود را قرار می دهد در امکانات جدید و سران به ثبت نام.

“با عرض پوزش برای چه می توانم شما را؟,” او می گوید.

تمام صندلی های انباشته شده در جداول و نوار بسته شده است.

در حالت عادی پنج شنبه شب خواهد بود وجود دارد خانواده نشسته در آن جداول نوار خواهد بود و وجود خواهد داشت دو بار به عنوان بسیاری از مردم در خدمت.

اما این طبیعی است در حال حاضر و برادلی نیست که از آن علاقه مند.

“ما در حال understaffed به مقابله با همه کار اضافی که در آینده” او می گوید. “وجود دارد خیلی بیشتر کار با به نظم است.”

Matty G Steakburgers یکی از معدود محلی متعلق به رستوران در شمال-مرکزی مسا و تصمیم گرفتند به باز بماند با takeout-تنها خدمات در طول COVID-19 بحران است.

صاحبان محبوب ورزشی با مضمون محله محل تجمع به تازگی افتتاح مکان در گلندیل و Scottsdale, اما آنها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است ساخته شده است به اندازه کافی از زیر و مجبور شدند به نزدیک است.

برادلی شروع به کار برای صاحبان در یکی دیگر از سرمایه گذاری چهار سال پیش آغاز شد و مدیریت مسا محل در سال گذشته است.

از آنجایی که آنها معطوف به گرفتن تنها عملیات فروش را بین 25 و 35% در بهترین روز خود برادلی می گوید. در یک روز بد آن را بیشتر شبیه به 65 درصد.

پنج شنبه یک روز خیلی خوب اما داشتن مردم کمتر انجام کار بیشتر دشوار است, به ویژه هنگامی که همه چیز می آید در همه در یک بار.

“این یک چیز کاملا متفاوت است. آن را عجیب و غریب آن باعث می شود کار سخت تر,” او می گوید.

علاوه بر در نظر گرفتن سفارشات در انتظار مشتریان و بوکس و بسته بندی مواد غذایی به, Bradley همچنین آشپز در زمان و البته پاک.

او گفت: فوق العاده بهداشت احتیاطی خیلی بد نیست.

“مثل ما آنهایی بودند که آماده شد برای این کار از همان ابتدا” او می گوید. “ما در حال حاضر در حال انجام بهترین های ما برای پاکسازی همه چیز…شما به بانک بروید و آنها هرگز انجام شیوه های بهداشت اما در حال حاضر آنها را به. ما همیشه به حال به تمیز کردن. ما به آن استفاده می شود. ما برای بررسی آن در هر ماه است.”

برادلی نیز تلاش می کند به نگرانی بیش از حد در مورد گرفتن بیمار از یک مشتری — اولین نگرانی این است که قادر به قرار دادن مواد غذایی خود را در جدول برای همسر و فرزندان خود را.

“بدون توجه به آنچه که ما باید در اینجا چون ما باید برای حمایت از خانواده های ما,” او می گوید. “ما فقط امید ما آن را دریافت نمی کند چرا که پس از آن شما می توانید پول…پول ما می آید روز به روز — ما اساسا کارگران روز.”

خارج چاد راجرز منتظر سفارش خود را با خانواده اش در حالی که یکی از بچه ها whizzes در اطراف بر روی یک اسکیت بورد.

“در این محل بوده است نجات دهنده ما در ماه گذشته,” او می گوید. “من شرط می بندم که ما اینجا بوده 15 بار. او (Bradley) در حال حاضر می داند که ما سفارش توسط قلب زمانی که او می بیند ما در آینده است.”

او اشاره می کند که وجود ندارد بسیاری از گزینه های مقرون به صرفه مواد غذایی در محله.

“ما نیاز به این,” او می گوید. “بدون آن ما می خواهم برای رفتن آجیل.”

و است که واقعا دلیل برادلی می کند آنچه در او می کند.

“من کار در این صنعت چون من دوست دارم آنچه که من انجام,” او می گوید. “آن را به نام کسب و کار مهمان نوازی برای یک دلیل. نیمی از کسب و کار من صحبت با مردم و آنها در زمان دور مهم ترین بخش…بخشی که در آن من در کف با مردم و آنها را به احساس خوش آمدید.”

برادلی اضافه می کند که مشتریان به نظر می رسد به درک وضعیت شده اند و بسیار بیمار است.

“مردم پاسخ داده شده است واقعا خوب,” او می گوید و برای بیشتر قسمت ها شده اند اوج سخاوتمندانه. “آنها فوق العاده خوب که بهترین بخشی از آن است,” او می گوید.

“من فقط نمی توانید صبر کنید برای این کار تمام شود.”

جان D’Anna یک خبرنگار در آریزونا جمهوری/azcentral.com داستان سرایی تیم. او را در رسیدن به john.danna@arizonarepublic.com و به دنبال او را در توییتر @azgreenday.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de