این COVID-19 رمز و راز از بن اودانل 30-چیزی مرد آهنین ورزشکار باقی می ماند به عنوان گیج کننده امروز آن را به عنوان مارس 10 — هنگامی که Minnesotans آموخته دولت اول coronavirus مورد نیاز مراقبت های ویژه بود و کسی که در نخست خود را.

دولت بهداشت و درمان محققان بهت زده شد با توجه به ویروس’ تاریخچه ضربه زدن به بیمار و سالمند در سخت ترین.

Minnesotans امید از دست رفته به دلیل جوان بودن و سالم بودند نه یقین سپر در برابر COVID-19.

“این همه چیز خیلی واقعی تر گفت:” هیلی Kramer یک بخش مراقبت های پرستار که درمان اودانل “از آنجا که او بود او بود و من شوهر او بود که بسیاری از دوستان نزدیک من و خانواده. فقط یک جوان سالم ،

شانس بازیابی شد یک تلنگر سکه پس از COVID-19 ویران ریه های خود و پزشکان مجبور به جای او بر روی یک دستگاه تهویه و ECMO قلب-ریه پمپ برای حفظ غنی از اکسیژن و جریان خون در بدن است.

امروز او در Anoka County هنوز دوره نقاهت اما امید ارائه به دولت در انتظار اوج این بیماری همه گیر.

“من نزدیک به عنوان شما می تواند برای چک کردن بدون چک کردن و من اینجا هستم” o’donnell گفت. “من می خواهم برای دادن امید به کسانی که در حال رفتن را از طریق آن کسانی است که از طریق آن رفته اند و کسانی هستند که از دیدن نور در انتهای تونل.”

O’donnell, 38, باقی می ماند یک ناهنجاری در مینه سوتا که در روز شنبه بود 2,213 COVID-19 موارد و 121 مرگ و میر. متوسط سن از موارد تایید شده است که 54 سال و متوسط سن کسانی که در بیمارستان بستری است 64.

حتی در میان COVID-19 موارد در ECMO, o’donnell ضرب و شتم شانس. تنها 21 از 65 نفر در سطح جهان جان سالم به در پس از ECMO.

“دلیل شما با قرار دادن مردم در آن است وجود دارد هیچ چیز از چپ به کار برای آنها گفت:” دکتر جفری Chipman مهم-مراقبت رهبر برای M بهداشت فرویو و دانشگاه مینه سوتا مرکز پزشکی است که درمان دو جهان 21 ECMO بازماندگان.

Chipman احساس امداد تماشای o’donnell علائم حیاتی تثبیت تحت ECMO. آن خرید زمان برای پزشکان برای کشف کردن چه باید بکنید بعد البته برای یک بیماری با وجود درمان ،

به نظر نمی آید راست

O’donnell تا به حال مجموعه ای از تاریخ را به زمانی که او وارد U اورژانس مارس 9. او تا به حال شده است فرسوده از یک سفر کسب و کار و در خانه مانده بیمار به مدت یک هفته در حالی که همسر او بود و در گریز با خواهرش; خود را 3 سال در آنجا ماند و با پدربزرگ و مادربزرگ.

O’donnell به نظر نمی آید درست زمانی که او همسرش دینا در فرودگاه 8 مارس و خواسته خود را به درایو.

“این عجیب و غریب بود,” او گفت:.

آنها تا به حال شده فکر COVID-19 — اقامت از هم جدا هنگامی که o’donnell اول رو از کار خود را سفر و نگه داشتن خانه بررسی — اما نمیفهمد او را فقط به استروژن به دریافت مایعات و آب مصرف و سپس رفتن به خانه.

به جای آن که آخرین روز برای یک ماه است که زن و شوهر با هم بودند. جدا شده به دلیل احتمال عفونت o’donnell امضا “I love you” از طریق یک پنجره به همسرش قبل از او باقی مانده است.

این بود که تو اولین COVID-19 مورد و مینه سوتا سوم. O’donnell سلامت حفره حفره. صبح روز بعد پزشکان snaked یک لوله گلو پایین او قرار داده و او را در تهویه.

ساعت بعد از آنها خواسته همسر خود را با تلفن به OK ECMO چون اودانل در سطح اکسیژن خون شد به شدت پایین است. ریه های خود بودند بسته بندی شده با مایع. او که قرار بود به مرگ بدون اقدام سریع.

“او chest X-ray زمانی که او در آمد و شد غیر طبیعی” دکتر گفت: Meghan Rothenberger U عفونی-متخصص بیماری های. “در ظرف دو روز از بستری شدن در بیمارستان این وحشتناک بود — از نوع وحشتناک است که زمانی که من در آن بودم: ‘آه.’ “

ECMO در طول تاریخ آمدند و با آرام بخشی برای نگه داشتن بیماران را از حرکت و مجروح شدن خود را. این روزها پزشکان سعی کنید به نگه داشتن بیماران آگاهانه و حرکت به طوری که آنها نمی “مرطوب” نودل زمانی که آنها می آیند از دستگاه Chipman گفت.

شانس بهتری هستند که افراد جوان و قوی و o’donnell بود که برای رفتن او. او به پایان رسید در سال 2017 مرد آهنین در مدیسون, Wis., و آموزش برای یکی دیگر.

‘Don’t stop نمی ترک’

اودانل در توهم به او پژمرده در داخل و خارج از آگاهی تاریک شد. او نقاب مراقبان شد بد اسیرکنندگان به او. چشم انداز خود را نمی شد از یک بیمارستان اما از دن قاچاق انسان که حیوان مورد مراقبت از او را. او در معرض خطر بود و نیاز به فرار.

در حقیقت با مشاوره به مقابله با تروما o’donnell آمد به دیدن مثبت تفسیر است. مغز او گفتن او او در یک جای بد جسمی و او نیاز به مبارزه برای گرفتن بهتر است.

“من در جایی دیگر ذهنی” او گفت:. “این خیلی وحشتناک اما من در حال حاضر می دانم که تمام مدت ذهن من بود به دنبال یک راه برای من قادر به فرار کنند.”

O’donnell بیدار شد یک روز به دیدن خواهرش سحر Inman یک کلینیک مایو پرستار بود که مجاز به بازدید. اشتباه او نوشت: او یک توجه داشته باشید: “انسان tr?”

“نه” او به یاد می آورد او پاسخ. “شما اینجا بوده ام ، شما واقعا بیمار است. شما شروع به دریافت یک کمی بهتر است.”

آن شد مارس 17, آخرین روز او اجازه داده شد در بیمارستان تحت بازدید کننده جدید ممنوعیت. دولت در حال حاضر 60 COVID-19 موارد و اپیدیولوژی شد دو روز از تصدیق کرد که این ویروس تا به حال رسیده گسترده جامعه-سطح انتقال.

Inman ducked به اتاق برای آخرین بار به آغوش برادرش. واقعیت روشن تر شد که o’donnell گفت و او بر این باور او بود و OK.

“آیا متوقف نمی ترک نگه دارید در حال حرکت رو به جلو” او فکر تکرار سرود که سوخت خود را مرد آهنین به پایان برسد.

بیمارستان آماده کرده بود برای COVID-19 اما نمی شد انتظار اولین مورد بدی در کسی که خیلی جوان است. Rothenberger گفت: برخی از مردم می ترسید راه رفتن توسط خود پرستاران او هرگز تردید به همین دنده محافظ و او را درمان.

آسیب مغزی یک نگرانی برای ECMO بیماران اما اودانل در دانش آموز پاسخ و رفلکس خوب بودند در طول اولیه آرام بخش. بعد از آن او خوشحال مراقبان با وسط انگشت ژست هنگامی که یک پرستار سعی کردم برای قرار دادن دستگیره که او نمی خواست بیش دست خود را. O’donnell شد و هنوز هم در آن وجود دارد.

“این شگفت انگیز است که چقدر به یاد او” کرامر گفت.

معضل شد چه چیزی برای انجام با زمان ECMO خریداری شده است. پزشکان تلاش ضد مالاریا, داروی هیدروکسی کلروکین بر اساس گزارش که در آن کار می کرد در برابر COVID-19.

بیمارستان ها در سراسر جهان گزارش شده سیستم ایمنی بدن overreactions در برخی از موارد بد و o’donnell نشان داد نشانه هایی از یک سايتوکين طوفان — آزادی بیش از حد سايتوکين پروتئین برای مبارزه با ویروس.

Hematologists در تو درمان این مشکل در بیماران مبتلا به سرطان با توکلیزوماب مواد مخدر است که بلوک Il-6 سايتوکين به طوری که پزشکان آن را سعی کردم. اتفاقا o’donnell, یک شرکت شیمیایی اجرایی کار کرده بود و پیش از آن در کار خود را در یک آزمایش خون برای Il-6.

“ما او را دیدم واقعا به نوبه خود در اطراف” Rothenberger گفت: هر چند این دارو تنها یک دلیل ممکن.

O’donnell قوی بود به اندازه کافی برای ایستادن در حالی که در ECMO که حذف شد مارس 22, و او ادامه داد: در درمان تمرینات خود را تا زمان تخلیه مارس 6.

O’donnell اولین بار نیست متحده COVID-19 مورد در ECMO اما او اولین بازمانده برای به دست آوردن آن است. پزشکان آب گرفتگی U و سوالات در مورد چه کار می کرد. این پرونده به زودی به ویژه در یک مجله پزشکی.

‘ببر میکروب ها’ از بین رفته اند

Back صفحه اصلی دیانا و دختر خود را رشد امیدوار. آنها تا به حال شده است در قرنطینه به مدت دو هفته به دلیل پتانسیل قرار گرفتن در معرض ویروس اما هرگز آزمایش مثبت است.

روزانه چت ویدئویی محدود شد به امواج و دست نشانه ها در ابتدا, اما به زودی o’donnell صحبت شد. به عفونت قابل فهم دینا گفت: دختر خود را که پدر او را به حال “ببر میکروب” چنگ او.

برخی از این مذاکرات را نیش زده است. O’donnell به یاد می آورد دختر خود گفت: “پدر من آرزو می کنم شما هرگز به کار می رفت به آن ببر میکروب ها است.’ “

در طول زمان این دختر می تواند او را پدر پیشرفت — اول خود لولهگذاری رفته بود و سپس بزرگ بینی کانول و لوله تغذیه.

پس از تخلیه o’donnell خواهر راند او را به خانه. پدر, مادر و دختر در آغوش گرفت و برای اولین بار در یک مدت زمان طولانی در جلوی خانه خود. ببر میکروب ها رفته بودند.

درمان شده بود ترسناک و پیچیده است. دو بار o’donnell بود reintubated — اولین بار که لوله تنفس مسدود و دوم زمانی که او سرفه بنابراین او مجبور خارج از گلو او را. او نیاز دوره دیالیز برای کلیه و دچار خونریزی داخلی به دلیل ضد لخته شدن دارو.

بهبودی کامل ممکن است با صبر و شکیبایی. مرد آهنین به طول انجامید .4 مایل بر روی تردمیل این هفته و نیاز به اکسیژن اضافی برای تنها نیمی از یک پیاده روی 15 دقیقه ای.

در حال حاضر o’donnell است که به دنبال کمک. محققان در حال مطالعه اش خون و ژنتیک تلاش برای کشف کردن آنچه که او را در معرض چنین حمله ای. او امیدوار است برای اهدای پلاسمای خون برای درمان دیگران با COVID-19.

“به عنوان وحشتناک این بود,” او گفت:, “من می خواهم دوباره آن را انجام دهد اگر من می تواند به توقف شخص دیگری از مریض بودن.”

 

jeremy.olson@startribune.com 612-673-7744

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im