آلپ — در یک, روشن, سرد مارس روز در شرق آریزونا یخ آغوش پیاده رو و شمع تا در سایه درختان کاج دامنه های شیب دار و ساختمان. Snowdrifts از طوفان اخیر رنگ در نزدیکی دامنه های پر زرق و سفید در زیر تابش نور خورشید وعده گرمتر روز آینده.

اما در حالی که متوسط است که فقط 36 درجه, زمان مناسب برای سالانه تعداد در معرض خطر مکزیکی گرگ خاکستری در سراسر شرق-مرکزی غربی آریزونا و نیومکزیکو. این فرایند معمولا امتداد از نوامبر تا آغاز ماه فوریه است.

برای سه ماه گذشته زیست شناسان و تکنسین های ما پرسه می زدند منطقه برشمردن گرگ و بسته در آپاچی-Sitgreaves و Gila جنگل های ملی. آنها اعضای بین میدان تیم یک کنسرسیوم از فدرال قبیله ای و سازمان های دولتی متهم با حصول اطمینان از بهبود یکی از ترین کشور افتتاح گونه های گرگ.

در این روز یک گروه از نزدیک به 20 شناسان تکنسین ها و مدیران و داوطلبان جمع آوری شد برای گام بعدی در شمارش به بررسی حداقل یک عضو از هر Mexican gray wolf pack در آریزونا و نیومکزیکو و قلاده گرگ که قبلا نمی طوقه.

سالانه تعداد حیاتی در تلاش برای بازسازی جمعیت گرگ ها در یک چشم انداز که در آن درنده بود یک بار همه اما ریشه کن کرد.

دولت آهنگ های پیشرفت گرگ ها ” بازیابی با استفاده از wild جمعیت آن افزایش یافته است به طور متوسط 12 درصد از سال 2009. این خدمات شیلات و حیات وحش را در سال 2017 طرح بازیابی می گوید که یک هدف برای گرفتن گرگ کردن گونه های در خطر انقراض لیست نشان می دهد به طور متوسط 320 گرگ بیش از 8 سال دوره. 2018 تعداد نشان داد که گرگ وحشی رشد جمعیت به 131 از 117 با 64 از آنها رومینگ آریزونا.

محل و collaring قبلا uncontacted گرگ پشتیبانی از کلید دیگر هدف از این طرح بهبود: گسترش بسته’ ژنتیکی ، هر یک از “جدید” گرگ یک نمونه DNA گرفته شده است. نتایج تبدیل به بخشی از “studbook” یک لیست از هر شناخته شده گرگ زنده و مرده در برنامه های بازیابی.

چرا که کل جمعیت گرگ ها هر دو در طبیعت و در اسارت است از تبار فقط هفت canids افزایش تنوع ژنتیکی بسیار حیاتی است به زنده ماندن طولانی مدت.

بیشتر بخوانید: بررسی یافته های بیشتر گرگ اما بقا سوالات معطل

در حال انتظار برای یک اسیر گرگ

یوسف پرز عضو کوه سفید آپاچی قبیله مناسب است و آماده است تا در هیئت مدیره این هلیکوپتر قرمز است که جستجو کردن گرگ ها به صورت موقت ضبط. برخی از آنها نیاز به باتری های موجود در رادیو بست. به نظر می رسد برخی به مجروح شود. هنوز هم دیگران برداشت به در آورده و توان با نصب یک یقه و با توجه پزشکی.

پرز برای شلیک انتخاب wolf با یک دارت حاوی Telazol یک دامپزشکی آرام بخش. او مدیریت آن را فقط در دو عکس, عهد به زمان خود را به عنوان یک ارتش ایالات متحده کارشناس تفنگدار.

“من فکر می کنم او در آینده به عنوان یک darter گفت:” کریس Bagnoli منطقه ای سرپرست برای آریزونا بازی و ماهی بخش.

پل گریر رهبر مکزیکی Wolf بین رشته تیمی و یک مقام رسمی در آریزونا بازی و ماهی جهت می دهد به چهار نفر خدمه هلی کوپتر پرواز در جستجوی یک نامزد.

حدود 30 دقیقه بعد خدمه رادیو که آوردن آن در یک گرگ. زمین پرسنل فشار به helipad را به آنچه که معلوم می شود یک مرد را به یک اتاق امتحان در یک جنگل تریلر. او 10 گرگ اسیر می شود در طول شمارش و هشتم بدون یقه. دو نفر دیگر مورد نیاز تازه بست.

داخل, سفید, قهوه ای و گرگ سیاه و سفید در وزن. او قابل توجهی 54 پوند است. او در حدود 4 متر طول با پنجه تقریبا به عنوان گسترده ای به عنوان یک زن ،

پس از وزن در چهار اعضای تیم به آرامی بلند گرگ بر روی پارچه گذاشته و در جدول که دو برابر به عنوان یک میز کنفرانس زمانی که استفاده نمی شود برای canid امتحانات.

گرگ سر پوشش داده شده با یک ماسک برای جلوگیری از استرس است. درجه حرارت خود را گرفته است هر پنج دقیقه برای اطمینان از حفظ او امن درجه حرارت بدن از 99 تا 104 درجه است. یک چهارم درج شده است به یک ورید به نگه داشتن او را هیدراته و سرد است. ارتش کیسه خواب در کف اتاق امتحان آماده است تا به گرم گرگ اگر او می شود بیش از حد سرد است.

ادامه مطلب: رقابت منافع ترک گرگ بازیابی در یک تقاطع

مصرف خون و اندازه گیری

سوزان Dicks از خدمات شیلات و حیات وحش یکی از دو دامپزشکان در این تیم است. او هدایت یک زیست شناس به اسپری الکل در گرگ پا, پد, پس از او متوسط است 103.5 درجه است. الکل کمک می کند تا خنک گرگ به امن تر حرارت گفت: همکار دامپزشک اوله Alcumbrac خصوصی پزشک که با این نسخهها کار با این تیم در گرگ ارزیابی.

به عنوان متخصصان و دامپزشکان انجام آزمایش خون, اداره واکسن و اندازه گیری برای تعیین گرگ سلامت رادیو squawks در پس زمینه با صدای هلیکوپتر خدمه و زمین کارگران است.

در این روش یک زیست شناس فایل های یقه گیره, صاف, پس از آن است که متصل به گرگ. فایل لیسه در سراسر خشن فلز.

“دکتر اوله” را به عنوان او شناخته شده در سفید کوه, اندازه گیری طول می کشد در حالی که Dicks انجام تست های دیگر خود را جداگانه وظایف طراحی شده برای کمک به حفظ امتحانات به کمتر از یک ساعت.

“شما می خواهید را به دندان های اندازه گیری در حالی که من در دهان خود را? من نگه راهنمای شما” گفت: Alcumbrac به یکی از زیست شناسان.

یکی از این تیم درج یک فلز لوازم خانگی به گرگ دهان آن را باز نگه دارید. این دستگاه همچنین کمک می کند تا جلوگیری از دهان و بافت آسیب به عنوان canid دندان و دهان مورد بررسی قرار می گیرد.

مرد دندان همراه با حضور pup مو بیضه های کوچک و دیگر علائم کمک دامپزشکان علامت گرگ به عنوان یک pup سن 1. او را به خود اختصاص شماره MP1858 برای گنجاندن در studbook. M مخفف نر, P, برای از بین بردن pup. P افت خواهد کرد هنگامی که او می رسد بزرگسالی در سن 2.

امتحان انجام گرگ تلفظ سالم و چون او را پایدار اعضای تیم را در یک لحظه به ژست برای عکاسی سلفی با هنوز tranquilized pup.

تصاویر گرفته شده از آن زمان به بار MP1858 به یک جعبه برای آخرین مرحله از سفر خود را به وحشی.

ادامه مطلب: 12 باغ وحش متولد گرگ ها منتشر می شوند به کار بسته

بازگشت گرگ وحشی

گریر اشاره کرد که pup به تازگی جدا از دیگری بسته شد و سفر با یک زن جوان طوقه گرگ studbook شماره F1686. تجزیه و تحلیل ژنتیکی تعیین خواهد کرد که بسته او را از آمد.

گریر گفت که MP1911 یک pup بود که صلیب پرورش به Frieborn بسته در نیومکزیکو نیز دستگیر طوقه و منتشر شد در این تعداد است. از 32 نوزادان متقابل و پرورش پس از سال 2014 گریر گفت: حداقل نه شناخته شده بود زنده است. و او گفت: تمام 10 از گرگ ها به ارمغان آورد در این سال از جمله صلیب-پرورش یکی هستند و در سلامت خوب است.

پرز گرگ تکنسین با کوه سفید قبیله بازی و ماهی بخش نسبتا کم است اما با افتخار از موفقیت خود را از آنجا تا 20 دارت می تواند در فقط یک گرگ. پرز وظایف شامل نظارت رزرو چهار بسته اما این اولین بار خود را به dart گرگ.

“این تیراندازی های مختلف حلق آویز کردن یک هلیکوپتر” پرز گفت.

“مردمی که ساخت این عمل اتفاق می افتد بسیار ماهر; تعداد زیادی از آموزش می رود به این موقعیت گفت:” گریر. “در یک معنا آن را مانند یک مربی و اجازه دادن به این ورزشکاران انجام دهد.”

رسیدن به خبرنگار در debra.krol@azcentral.com یا در 602-444-8490. او در توییتر دنبال کنید در @debkrol.

محیط زیست پوشش در azcentral.com و در آریزونا جمهوری است که توسط یک کمک مالی از نینا ماسون Pulliam خیریه اعتماد. دنبال جمهوری زیست محیطی گزارش تیم در environment.azcentral.com و @azcenvironment در Facebook, Twitter و Instagram.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im