پس از ورود به ایالات متحده به عنوان یک پناهنده از عراق در سال 2008 Ali Ahmed شد از چهرههای شناخته شده در ققنوس و عراق در جامعه است.

او با افتتاح یک مدرسه رانندگی در یک طبقه کارگر منطقه در سمت غرب به شهرستان, آموزش رانندگان جدید چگونه به کار یک ماشین و کمک به آنها را تصویب گواهینامه رانندگی خود را تست.

او یک خروجی مردی که دوست داشت به رقص و نوشیدنی; او اغلب patronized نزدیکی یک رستوران را انتخاب کنید تا یک کباب ترکی ساندویچ برای ناهار. او به تازگی ازدواج کرده و زن و شوهر صاحب اولین فرزند خود را در ماه ژانویه است.

او همچنین گفت: دوستان در ققنوس که او به ضرب گلوله کشته شده بود 20 بار توسط القاعده تروریست ها قبل از فرار از عراق است.

بنابراین کسانی که در جامعه می دانستند که او را حیرت زده شد به یاد بگیرند که احمد متهم شده است که متعلق به القاعده و قتل دو پلیس عراق استفاده کرده است.

“من بسیار شوکه شده گفت:” جابر Algarawi که ملاقات احمد در سال 2010 و گفت: او می دانست که او خیلی خوب است.

“او گفت که او تا به حال 20 گلوله در بدن او” Algawari. گفت. “او گفت که او به ضرب گلوله کشته شده است 20 بار در صورت و بازوها و پاها.”

Algarawi گفت که او هرگز تا به حال دلیلی برای شک احمد داستان. به عنوان یک رهبر دیرین در ققنوس را محکم گره عراق پناهنده جامعه Algarawi ملاقات بسیاری از پناهندگان که تجربه وحشتناک خشونت در طول جنگ در عراق قبل از به دنبال پناه در آمریکا

Algarawi و چند تن دیگر پناهندگان عراقی در مصاحبه روز شنبه یک روز پس از احمد بازداشت شد اعلام شده توسط وزارت دادگستری با مقامات گفت: آنها با داشتن یک زمان سخت اعتقاد داشتند دولت اتهامات علیه احمد.

دوستان و آشنایان او را به عنوان توضیح قابل ملاحظه ای دوستانه و خروجی یک مرد که دوست داشت به حزب و یک زمان خوب نوشیدن و رقص اما کسانی که به تازگی شروع به حل و فصل کردن. او ازدواج یک عراقی پناهنده زن در سال گذشته و آنها تا به حال یک نوزاد در ماه ژانویه به آنها گفت.

دوستان و آشنایان نیز نگران است که احمد را بازداشت را لکه دار کل جمعیت عراق و منجر به محدودیت بیشتر بر روی پناهندگان عراقی که به ایالات متحده اجازه داده است که در حال حاضر کاهش یافت تحت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

Algarawi گفت: Ahmed کار کرده بود به عنوان یک پیمانکار نظامی ایالات متحده پس از آمدن به آمریکا کمک به آموزش نیروهای نظامی در یک پایگاه نظامی در کالیفرنیا در مورد عراق, فرهنگ و جامعه قبل از استقرار به خاورمیانه است.

وزارت دادگستری مقامات پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا احمد بود که در واقع کار می کرد به عنوان یک پیمانکار نظامی. گلن مک کورمیک سخنگوی باراک اوباما در ایالت آریزونا گفت که او نمی تواند ارائه هر گونه اطلاعات اضافی در. سوابق دادگاه مهر و موم شده باقی می ماند.

بازداشت و برای بازجویی در سال گذشته

سال گذشته احمد به نام Algarawi و به او گفت که او تا به حال شده از یک هواپیما در استانبول ترکیه فقط به عنوان پرواز بود در مورد خود را به پرواز. احمد از بازگشت به آمریکا پس از بازدید از بستگان در منطقه است. Algarawi گفت که او مطمئن بود که اگر احمد به حال سفر به عراق در طول سفر.

پس از گرفته شدن از هواپیما احمد گفت Algarawi او بود که مورد سوال توسط ماموران اف بی آی بود و ترس او مجاز به بازگشت به ایالات متحده

Algarawi به او گفت نگران نباشید; اگر او تا به حال هیچ کار اشتباهی انجام داده او منتشر خواهد شد.

حدود یک هفته بعد Algarawi گفت: احمد اجازه داده شد به بازگشت به ایالات متحده

او گفت: احمد ذکر نکرده بودن سوال در مورد متعلق به القاعده گروه های تروریستی است.

“البته او را نمی خواهید به من بگویید که” Algarawi گفت. “هیچ کس در حال رفتن به افشای اطلاعات مانند آن.”

Algarawi یک عضو هیئت مدیره از پناهندگان و مهاجران در جامعه برای توانمندسازی ققنوس مبتنی بر سازمان های مردمی است که کمک به پناهندگان تازه وارد گفت: احمد وارد ایالات متحده در ژانویه 2008.

احمد شد یک شهروند ایالات متحده دو یا سه سال پیش Algarawi گفت.

پس از ورود به ایالات متحده آمریکا, احمد کاربردی برای مزایای از کار افتادگی از طریق اداره تامین اجتماعی به دلیل صدمات او در عراق ساخته شده آن را بسیار دشوار را برای او به کار Algarawi گفت.

پس از کار به عنوان یک پیمانکار نظامی آمریکا در اطراف 2011, احمد افتتاح شد کسب و کار خود را به علاوه یک مدرسه رانندگی در 35 خیابان در نزدیکی رباط کریم خیابان.

درها را به روی کسب و کار قفل شد در روز شنبه. دو اتومبیل پارک شده زیادی در جبهه آگهی کسب و کار در هر دو زبان انگلیسی و عربی.

Algarawi گفت: احمد بود از فلوجه یک شورشی دژ که در آن تفنگداران دریایی ایالات متحده مبارزه خونین ترین نبرد جنگ عراق در سال 2004.

اما احمد نمایش داده نمی ظاهری فنی بودن از افراط گرایان Algarawi گفت.

“او نه مذهبی” Algarawi گفت. “او همیشه از, مهمانی, نوشیدن. او به نظر نمی رسد به من به عنوان یک فرد با یک تندرو پس زمینه.”

به تازگی احمد آغاز شده بود به حل و فصل کردن Algarawi گفت. نوزاد خود را کمتر از یک ماه که احمد دستگیر شد در کسب و کار خود را از صبح پنجشنبه Algarawi گفت.

کلمه احمد را بازداشت گسترش سرعت را از طریق ققنوس عراق, جامعه, یکی از بزرگترین در ایالات متحده آمریکا

Algarawi تخمین می زند حدود 40 ، 000 عراقی زندگی می کنند در منطقه ققنوس. آنها عبارتند از عراق مهاجران که در زندگی در ایالات متحده برای چندین دهه و نقل مکان به ایالت آریزونا از دیگر شهرستانها بیشتر منطقه دیترویت شیکاگو و کالیفرنیا. بسیاری از عراقی مهاجران که نقل مکان به ایالت آریزونا در حال کلدانی و آشوری مسیحیان است.

ققنوس منطقه است خانه را به یکی از بزرگترین کشور عراق پناهنده جمعیت ساخته شده از پناهندگانی که وارد در 1990s پس از اولین جنگ ایران و عراق جنگ یا پس از جنگ عراق در 2000s.

پس از سال 1982 زمانی که برای اولین بار عراق پناهنده شد اسکان در آریزونا در مجموع 12,329 عراق پناهنده شده اند اسکان در آریزونا با توجه به داده ها از آریزونا اسکان مجدد پناهندگان برنامه های دولت در بخش امنیت اقتصادی است.

از کسانی که 9,768 وارد شده اند پس از سال 2006 داده ها را نشان می دهد. بسیاری از آمد با ویژه ویزا برای عراقی ها کار می کرد که برای ارتش آمریکا به عنوان مترجم و یا ظرفیت های دیگر.

2 فقره قتل عمد

وزارت دادگستری جمعه اعلام کرد که 42 سال احمد, که با نام کامل علی Yousif احمد نوری به نظر می رسد جمعه قبل از یک قاضی فدرال قاضی در ققنوس در ارتباط با رسیدگی به استرداد او به عراق که در آن او می خواست به دادگاه برای دو اتهام قتل عمد مرتکب در سال 2006 در فلوجه.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط دولت عراق در حمایت از آن استرداد درخواست احمد به عنوان رهبر یک گروه از القاعده تروریست ها در فلوجه که در برنامه ریزی عملیات هدف قرار دادن پلیس و مقامات وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت.

احمد و دیگر اعضای القاعده گروه گفته به ضرب گلوله کشته و دو تن از اعضای پليس فلوجه با ریاست یک ستوان در مورد تاریخ 1 ژوئن سال 2006 و یک افسر پلیس در مورد Oct. 3 2006, بیانیه ای گفت:.

او دومین عراق پناهنده زندگی در آمریکا به بازداشت متهم توسط دولت عراق از کشته شدن یک افسر پلیس عراق به عنوان یک عضو از یک گروه تروریستی است.

Omar امین دستگیر شد در سال 2018 پس از دولت عراق درخواست او بود مسترد از ایالات متحده آمریکا به صورت یک اتهام قتل برای سال 2014 کشته شدن یک افسر پلیس عراق, وزارت دادگستری, مقامات گفت.

عراق حکم بازداشت و استرداد درخواست گفته است که پس از شهر رواه عراق سقوط کرد به داعش در ژوئن 21, 2014, امین وارد شهر با یک کاروان داعش در وسایل نقلیه و به خانه سوار قربانی که در آن او و او را کشتند.

امین در اصل از رواه, در استان انبار عراق است. او فرار کرد عراق پس از اتهام قتل. او بعد از حل و فصل در ساکرامنتو به عنوان یک ادعا پناهندگان وزارت دادگستری خبر داد.

‘وجود دارد مثل این است که هیچ راهی’

Erkan Alkledar یک پناهندگان عراقی که صاحب مهاجرت و خدمات کسب و کار به طور مستقیم در زیر به علاوه یک مدرسه رانندگی در همان ققنوس ساختمان گفت: او تا به حال برخی از مشکلات با احمد در گذشته و نه به او اعتماد.

چون احمد رانندگی مدرسه واقع شده است و در طبقه دوم آن را مطابق با استانداردهای دولتی برای ارائه دسترسی برای افراد معلول, Alkledar گفت. به اطراف الزامات احمد تلاش برای متقاعد کردن Alkledar می گویند اولین طبقه قرار داشت که بخشی از مدرسه رانندگی, او گفت:.

هنوز Alkledar گفت که او حیرت زده به شنیدن احمد دستگیر شده بود تحت اتهامات بودن القاعده و گروه تروریستی رهبر است و متهم به قتل دو پلیس عراق استفاده کرده است. اگر درست Alkledar گفت: “پس او نباید در اینجا.”

پنج یا شش بار در ماه Ahmed راه می رفت از خود به علاوه یک مدرسه رانندگی به سندباد رستوران های خاورمیانه, رستوران نیم بلوک دور در گلندیل خیابان.

احمد همیشه دستور داد گوشت کباب ترکی, ساندویچ, که او در زمان بازگشت به دفتر کار خود به خوردن گفت: عمر Muhialdin 53 ساله صاحب رستوران.

Muhialdin گفت احمد هم به او گفت داستان است که او تا به حال شده است به ضرب گلوله چند بار در عراق است.

Muhialdin گفت که او در بر داشت آن را دشوار است به این باور است که احمد به حال متعلق به یک افراطی گروه های تروریستی در عراق به وزارت دادگستری و دولت عراق ادعا.

“علی نوشیدنی های زیادی است. علی را دوست دارد به رقص است. او نه مذهبی” Muhialdin گفت.

احمد حیوانات را دوست دارد و تا به حال یک بار به فروش می رسد او یک طوطی که او تا به حال برای بازگشت به دلیل آن ساخته شده بیش از حد سر و صدا Muhialdin گفت. او همچنین شنیده می شود که احمد به تازگی خریداری برخی از اموال و احمد گفت که او برنامه ریزی شده به نوبه خود به یک مزرعه کوچک است.

او گفت: احمد سفر کرده بود در بازگشت به عراق چندین بار در سال های اخیر به دیدار بستگان که او تعجب می کنم که چرا دولت عراق نمی دستگیری او پس از آن.

“چرا آنها او را زمانی که او وارد فرودگاه” او گفت:.

احمد تحت عمل جراحی برای بد قلب است که محدود به محل کار او می تواند در ایالات متحده آمریکا است که چرا او باز رانندگی مدرسه Muhialdin گفت.

Amhed اغلب درمان دانش آموزان به صرف ناهار در رستوران پس از آنها گذشت گواهینامه رانندگی خود را تست است.

اوا Kabejan, 18, که با این نسخهها کار در رستوران, گفت: او در زمان رانندگی درس در Ahmed مدرسه دو سال پیش زمانی که او در تلاش برای دریافت مجوز است.

احمد شارژ 500 دلار برای کل فرایند درخواست برای اجازه, درس های رانندگی و گرفتن گواهینامه رانندگی خود را تست.

او نیز او را به پرداخت 100 دلار در ماه ژانویه برای یک روز دوره دفاعی رانندگی برای پاک کردن یک $264 بلیط سرعت.

Kavejan گفت: او شوکه شده بود زمانی که او شنیده ام احمد دستگیر شده بود و می خواستم در اتهام قتل در عراق است.

“وجود دارد مثل این است که هیچ راه,” او گفت:. “او سخت کوش ، او واقعا پسر خوبی است.”

محمد سعودی, 51, یک پناهندگان عراقی در مصاحبه Baiz بازار خاورمیانه مواد غذایی در تاریخ 20 خیابان در شهر فینیکس نمی دانم احمد. اما او گفت که اگر اتهامات علیه احمد به نوبه خود درست است “ما از دولت می خواهیم او را (به) حداکثر سطح.”

گروه های تروریستی “کشته شدن مردم بی گناه در عراق گفت:” سعودی یک گارد امنیتی است که در آریزونا زندگی می پنج سال. او گفت: او ویزای خود را چرا که او کار می کرد برای ارتش به عنوان یک مترجم برای 10 سال.

Arizona Republic خبرنگار چلسی هافمن کمک به این مقاله است.

رسیدن به خبرنگار در daniel.gonzalez@arizonarepublic.com یا در 602-444-8312. او را دنبال کنید در توییتر @azdangonzalez.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im