گیلبرت تبدیل 100, تلاش برای حفظ شهر کوچک احساس می کنید که آن را در صدر 250,000 ساکنان

در 100 سال یونجه-حمل و نقل پایتخت جهان رشد کرد و به بزرگترین شهر در امریکا است.

500 فرد روستایی رخنمون در جنوب شرقی ققنوس گنجانیده شده بود به عنوان یک شهر آریزونا به نام گیلبرت در ماه جولای سال 1920.

امروز گیلبرت در حال رشد حومه با بیش از 250 ، 000 ساکنان. جمعیت آن بیش از دو برابر شده پس از سال 2000 و آن را رسما پرجمعیت ترین “شهر” در کشور با توجه به اطلاعات اداره آمار آمریکا.

اگر چه گیلبرت است که در میان بزرگترین جوامع در مترو ققنوس و رتبه در میان 100 بزرگترین در کشور رهبران محلی مبارزه کرده اند را نگه دارید که از شهر های کوچک تجدید نظر شود.

اما به عنوان این دره دارای رشد سریع تر از هر نقطه در کشور گیلبرت تبدیل کرده است. مزارع کشاورزی را تبدیل به نوار مراکز تولیدی خلیج و وسیع تحولات مسکن.

و یا به عنوان 30 سال گیلبرت ساکن لیلیان Swatek خلاصه این شهر رشد: بیشتر از همه چیز.

“اتومبیل های بیشتر و بیشتر ترافیک بیشتر رستوران های بیشتر همه چیز را; آن را فقط منفجر شد” 56 ساله Swatek گفت.

گیلبرت است که هیچ چیز مانند شهر کوچک در آن بود اما به عنوان جامعه در جشن صدمین سالگرد آن ساکنان امیدوارم که آن را نه بیش از حد منحرف به دور از ریشه های آن است.

از 2 ، 000 به 250 ، 000 تن از ساکنان در 50 سال

جمعیت این شهر رونق چشم ظاهر حتی توسط Arizona استاندارد.

در سال 1970 گیلبرت تا به حال برخی از 2000 نفر از ساکنان. توسط 1990, داده های سرشماری نشان می دهد که شروع به پریدن کرد به حدود 30,000.

ده سال بعد گیلبرت آمار بیش از 115,000 ساکنان و صعود به 208,000 در سال 2010. بین سال های 2000 و 2010 خانه در گیلبرت دو برابر شده با توجه به شهر.

گیلبرت رهبران انتظار می رود حدود 350,000 ساکنان به تماس های شهر یک بار به طور کامل ساخته شده در دهه یا بیشتر.

بزرگ عصری برای زمین های توسعه نیافته سوخت شهر گسترده رشد. گیلبرت ضمیمه حدود 50 کیلومتر مربع همجوار شهرستان زمین در 1970s و رونق آغاز شد با توجه به شهر ،

شهر مقامات خریداری شده خود را برای اولین بار پلیس اعزام تجهیزات در سال 1985 اجازه می دهد گیلبرت برای اعزام پلیس به جای تکیه بر Maricopa County, با توجه به کتاب گیلبرت تاریخ است. گیلبرت آتش نشانی عملیات آغاز شد و هشت سال بعد.

گیلبرت آن بیمارستان برای اولین بار در سال 2006 و اول آن گورستان فقط در سال گذشته است. قبل از آن بزرگترین شهرستان در کشور بدون یک گورستان.

همین Skousen, 85 زندگی می کردند در گیلبرت از سال 1971. او در هیئت مدیره مدرسه برای 20 سال تدریس در مسا جامعه و خدمت در شورای شهر در اوایل 2000s.

در حال رشد در چندلر Skousen گفت: گیلبرت بود که شهر کوچک در کنار درب — “فقط از نوع سرگرم کننده جای کمی برای خنده و درایو را از طریق یک بار در در حالی که به دلیل نبود خیلی در جریان است.”

زندگی را از طریق این شهر رشد دهه و بازی نقش مهمی در شکل گیری سیاست, بود, باور نکردنی, Skousen گفت.

“من فکر می کنم ما شد شگفت زده چگونه به سرعت از آن محل شد به,” او گفت:. “من نشسته بود در وسط آن و نمی دانستم چه می گذرد.”

گیلبرت در حال تغییر بود خیلی سریع آن را سخت به دنبال همه چیز و پیش بینی آنچه ممکن است بعد آمده است.

“رشد بوده است به طوری سریع و بنابراین فوق العاده” Skousen گفت.

شهر کوچک و یا بزرگ ؟

به عنوان گیلبرت شد “بیشتر از همه چیز” را به عنوان Swatek توصیف رهبران باید به دنبال حفظ آن شهر کوچک احساس می کنید در واقعیت و نه فقط در نام.

شهر و رهبران غرق میلیون ها نفر را به تبدیل به شهر اصلی سایت به میراث فرهنگی منطقه چند بلوک از مغازه ها و رستوران ها که COVID-19 کنار, قرعه کشی جمعیت شلوغ روزانه. گیلبرت تماس آن 0.3 کیلومتر مربع “مرکز و نمادین قلب جامعه است.”

توسط لنگر یاد گیلبرت آب برج میراث منطقه ویژگی های آرایه ای از رستوران های اصلی محلی زنجیر و فضاهای باز آن احساس می کند مانند یک سنتی مرکز شهر.

اما درایو بیشتر و عجیب و جالب قابل پیاده میدان شهر گسترش کیلومتر از نوار مراکز بزرگ و حومه صفحه اصلی جوامع و ترافیک.

ساکنان طیف وسیعی از نظرات را در چه چیزی گیلبرت تبدیل شده است و اینکه آیا 100 سال بعد از آن حفظ آن شهر مانند جذابیت.

Skousen که شاهد تمام این تغییرات گفت: گیلبرت هنوز هم احساس می کند فقط در نه کاملا به عنوان کوچک به عنوان او آن را می دانستند دهه پیش.

“این راحت واسوده شهر کوچک” او گفت:, و اضافه کرد که شاید نیاز به آن به دنبال نزدیک تر به پیدا کردن آن است. “من هنوز هم درک آن به عنوان یک شهر کوچک احساس می کنید در یک شهر بزرگ است.”

Swatek گفت: زمانی که او برای اولین بار نقل مکان کرد و از مسا به گیلبرت 30 سال پیش گیلبرت “شاید” احساس مانند یک شهر کوچک است. “اما نه برای مدت زمان طولانی به دلیل آن را بدست آنقدر بزرگ.”

گیلبرت شهردار Jenn Daniels گفت که او معتقد است آنچه باعث می شود احساس شهر کوچک بدون در نظر گرفتن جمعیت آن در جامعه حس.

“تا آنجا که گیلبرت رشد کرده هنوز هم از شهر های کوچک, حس جامعه احساس و جو,” او گفت:. “روح گیلبرت همه چیز در مورد اتصال با جامعه چه که از طریق محلات و مدارس و کلیساها و یا جایی که باعث می شود مردم در خانه احساس راحتی کنید.”

ری الیس 60 گفت: بالا بردن بچه ها در گیلبرت ساخته شده او را احساس می کنید بخشی از یک جامعه مربوط به مدارس و جوانان ورزش است.

“چیزی که در مورد گیلبرت نیست همه می دانند همه اما شما احساس نمی مانند همه یک غریبه” الیس گفت.

برخی از ساکنان را از دست ندهید زمانی که این شهر بیشتر گسترش زمانی که یکی می تواند زندگی دور از مردم و ترافیک. که تبدیل به سخت تر به عنوان گیلبرت رشد کرده است.

“ما همیشه به نظر می رسید که در حومه زندگی می کنند اما سپس آن را گرفتن با ما و ما بیشتر نقل مکان کرد و سپس آن را نگه داشته میشه. آن را مانند “ما اینجا هستیم هیچ کس دیگری حرکت می کند در اینجا در حال حاضر'” گفت: Cyndy جوان, 57 که مطرح فرزندان او در گیلبرت.

با وجود حرکت چندین بار برای فرار از رشد جوان گفت: گیلبرت به نوعی هنوز یک شهر کوچک احساس می کنید. او را دوست دارد, مرکز شهر, پارک ها و گیلبرت است که کمتر شلوغ تر از ققنوس. اما او نتواند در زمین های کشاورزی و فضاهای باز.

مدل لباس تیلور, 35, گفت: خانواده شوهرش پرورشی در گیلبرت قبل از خانه در زمان بیش از. به عنوان روند تغییر به سوی خانه ها و رشد جمعیت آنها به فروش می رسد مزرعه به تجاری املاک و مستغلات سرمایه گذاری و انتقال به مزرعه ای در تگزاس حدود 10 سال پیش.

“من دوست داشتم گیلبرت از آنجا که شما می توانید درایو و هنوز هم وجود دارد مزارع اما وجود دارد چند و دور بین در حال حاضر,” تیلور گفت. “آن را احساس مانند یک شهر بزرگ است.”

گیلبرت سال 2020 به طور کلی برنامه ای که پیش بینی رشد برای 10 تا 20 سال با تمرکز بر حفظ شهر “امن, سالم, تمیز, جذاب, خانواده محور جامعه است.”

وجود دارد تاکید بر مسکن و رشد و ادامه مسیر از دهه های اخیر. اما برنامه ریزان شهر در حال آگاه از تمایل به نگه داشتن یک شهر احساس می کنید در چه تبدیل شدن به یک شهرستان در حال رشد.

ارشد برنامه ریز اشلی مک دونالد گفت: این تعادل به ارائه امکانات رفاهی است که جذب مشاغل که نیاز ساکنان اما “نگه داشتن برخی از این شهر کوچک احساس می کنید.”

جشن سده اواسط همه گیر

گیلبرت جولای تولد و آمد درست در وسط هفته از COVID-19 موج در سراسر Maricopa شهرستان و دولت است.

شهر مجازی تولد با یک “گیلبرت خوب اخبار” تصویری از شهردار روشنایی از آب برج تولد, لیست پخش و دیگر فعالیت های آنلاین.

اما یک سده با مضمون Fourth of July fireworks لغو شد و کارکنان شهر به تعویق افتاد اندازی جدید با نام تجاری و یک لوگوی جدید برای شهر است که برنامه ریزی شده بود همزمان با جشن.

“ما می خواهیم به تولید به عنوان هیجان زیادی که ممکن است در اطراف جدید با نام تجاری و آرم و کارکنان زمان و منابع شده اند تا حد زیادی اختصاص داده شده به COVID-19 پاسخ از ماه مارس” شهر سخنگوی جن هریسون گفت. “همچنین ما حساس هستند به این واقعیت است که آن را احساس نمی مانند زمان مناسب است.”

گیلبرت روز سالانه رژه و جشن در ماه نوامبر خواهد شد که یک سده تم هریسون گفت. اما با توجه به رمان coronavirus آن هنوز معلوم نیست که چه خواهد شد مانند نگاه.

در هر صورت گیلبرت بسیاری به جشن شهردار گفت.

“مهم نیست که اگر ما یک شهر و یا یک شهر; ما گیلبرت آریزونا. شما باید به اینجا و تجربه روح گیلبرت را به طور کامل درک” Daniels گفت.

یک داستان در مورد مسا یا گیلبرت? رسیدن به خبرنگار در [email protected] یا در 602-444-4282. او در توییتر دنبال کنید @alisteinbach.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im