جورج Coyne ستاره شناس کشیش که به کمک ایجاد کوه گراهام رصدخانه درگذشت 87

به عنوان یک محقق او یک بار گفت: یکی از همکاران که بدون “علم” به عنوان یک پایه و اساس همه کار خود را به هیچ چیز خواهد بود.

به عنوان یک کشیش به اعتقاد او نه تنها که ایمان و عقل بودند متقابلا منحصر به فرد نیست اما آنها که افزایش هر یک از دیگر.

و به عنوان یک مرد او به دنبال شکاف بین آسمانها و بهشت خود را و سمت چپ پیچیده میراث در این فرآیند است.

پدر جورج Coyne یک کشیش یسوعیون ستاره شناس نویسنده و مدیر سابق رصدخانه واتیکان بود که کلام در آوردن یکی از پیچیده ترین و بحث برانگیز — تلسکوپ آرایه به بالای کوه گراهام در جنوب آریزونا درگذشت اوایل این هفته. او 87.

“او قابل توجه ستاره شناس قابل توجه مدیر قابل توجه یسوعیون قابل توجه مرد” برادر پسر Consolmagno فعلی مدیر رصدخانه نوشت: در یک ادای احترام او به اشتراک گذاشته شده با آریزونا جمهوری اسلامی از طریق ایمیل.

“اولین کلمات خود را به من وقتی که من وارد این رصدخانه در سال 1993 ساده بودند: “آیا خوب علم'” Consolmagno نوشت. “او می دانست که بدون علم جامد در بنیاد ما تمام کار های دیگر از رصدخانه خواهد بود بیهوده.”

Consolmagno گفت که “بیش از یک بار به خاطر دارم چت با او در دفتر خود را در هنگامی که تلفن حلقه خواهد بود; او خواهد آن را نادیده بگیرد. ‘شما با من در حال حاضر,” او توضیح داد. ‘چرا من باید اجازه دهید شخص دیگری قطع ما؟'”

قبل از مرگ او در روز سه شنبه Coyne یکی از دو زندگی مردان تا به حال یک سیارک به نام او. دیگر Consolmagno.

در سال 2010 مصاحبه Coyne خطاب به افتخار با مشخصه های طنز و فروتنی.

“این واقعا سرگرم کننده بود به من بگویید پدر” او گفت:. “من به او grandkids اما حداقل اون چیزی با نام خانوادگی ، به عنوان طولانی به عنوان آن را به یکی که می آید و بازدید زمین ما در شکل خوب است.”

یک جوان علاقه در کیهان

کوین که در بالتیمور به دنیا آمد در سال 1933 و تحصیل در مدارس کاتولیک کشف عشق خود را برای کهکشان ها و سیارات و ستاره به عنوان یک جوان یسوعیون. خود استاد کلاسیک یونانی و لاتین ادبیات بود یک کار شناس و متوجه شده است که Coyne perked تا هر زمان سخنرانی پرت.

“او می خواهم ابتدا سر خود را با یک مداد و بگو: آقایان آیا شما متوجه است که فردا آغاز بهار ؟ آیا شما می دانید آنچه که بدان معنی است؟’ و البته ما نمی” کوین گفت: مصاحبه Krista Tippett در NPR برنامه “بودن” در سال 2010.

“بنابراین او می خواهم به تخته سیاه و او می خواهم ردیابی البروج و آسمانی استوا. و بنابراین یک روز او به من زنگ زد و گفت: هر وقت من پریشان و بحث در مورد نجوم شما در حال نشستن بر روی لبه صندلی خود را با چشم چسبیده.’ من گفتم: اى پدر من آن را دوست دارم.’ و او گفت: “خوب ما به شما خواندن.'”

Coyne فارغ التحصیل از دانشگاه فوردهام در سال 1958 در رشته ریاضیات و دکترای خود را در نجوم از دانشگاه جورج تاون در سال 1962. او مقرر شد به عنوان یک کشیش در سال 1965 همان سال او به عنوان یک بازدید از تحقیقات استاد در دانشگاه آریزونا Lunar and Planetary آزمایشگاه.

در سال 1969 او منصوب شد و به عنوان یک ستاره شناس در رصدخانه واتیکان در Castel Gandolfo, سایت پاپ تابستان خانه در حدود 15 کیلومتری جنوب شرقی رم.

او خود را حفظ کرسی استادی در توسان شد و دستیار کارگردان در UAS سیاره آزمایشگاه در سال 1977. در سال 1978 تازه مسح پاپ ژان پل من حاکم بود که تنها 33 روز قبل از مرگش منصوب Coyne مدیر رصدخانه واتیکان است. او در خدمت وجود دارد برای 28 سال قبل از بازنشستگی در سال 2006 به عنوان طولانی ترین شاغل مدیر در تاریخ این رصدخانه که آثار میراث خود را به زمان گالیله.

هنگامی که او در زمان بیش از رصدخانه بود و کارکنان در درجه اول توسط آلمان و بلژیک دانشمندان بسیاری از آنها تا به حال شده است وجود دارد پس آن را نقل مکان کرد به Castel Gandolfo در سال 1935 Consolmagno گفت. به عنوان آنها بازنشسته Coyne استخدام یسوعیون دانشمندان از آسیا و آفریقا و مناطق دیگر در سراسر جهان و در را باز کرد برای زنان دانشمندان به عنوان به خوبی.

او همچنین ایجاد یک تابستان تحقیقات آکادمی و استخدام برخی از برجسته ترین نامها در نجوم برای تدریس وجود دارد از جمله ورا روبین است که با اعتبار کشف ماده تاریک و 2019 برنده جایزه نوبل Didier Queloz.

رصدخانه ساخته شده در میان جنگ

کوین در ادامه به تقسیم وقت خود را بین ایتالیا و توسان و او در نهایت منصوب مدیر UAS مباشر رصدخانه و آن بخش از نجوم است.

دهه آینده او قوی تر ارتباط خود را با هر دو نهاد برای ایجاد زمینه های مناسب برای همکاری Mount Graham بین المللی رصدخانه در Pinaleño کوه های جنوب آریزونا, مجموعه ای از سه نفر از پیشرفته ترین تلسکوپ. که همکاری در نام علم را Coyne یک میله رعد و برق.

کوه گراهام 70 مایلی شمال شرقی توسان است و بلندترین قله در جنوب آریزونا و یکی از دولت 16 رسما تعیین شده “آسمان های تاریک” نجوم سایت های دور از شهر چراغ ها و آلودگی های جوی است که بنس از فصل تحقیقات. آن را به حال یک بار در نظر گرفته شده است به عنوان سایت برای Kitt Peak رصدخانه با توجه به یک مقاله در مجله سازمان ها و استراتژی های در نجوم و مطلوب بود چرا که برخی از این قله شده بود وارد شده و جاده ها به بالا ساخته شده است.

مشکل اما این بود که اوج آن بوده است wrested از سن کارلوس آپاچی رزرو در آریزونا ارضی روز شد هنوز هم به عنوان مقدس توسط قبیله که می داند آن را با نام Dził Nchaa سی كند. قبیله ظ کت و شلوار برای جلوگیری از این پروژه است.

در ضمن فدرال حیات وحش زیست شناسان تلقی پروژه یک تهدید در معرض خطر کوه گراهام سنجاب قرمز و حاضر به ثبت نام در آن است. جنجال خواهد کشیدن برای نزدیک به دو دهه است.

او در سال 2010 پایان نامه دکترا در تاریخ کوه گراهام مونرو (n. y.) جامعه استاد دانشگاه Joel Helfrich استدلال کرد که کوین را قومی-محور جهان بینی او را منجر به اخراج آپاچی مفاهیم از آنچه مقدس و به انتقاد از گروه های زیست محیطی که طرفه با آنها را به عنوان “خود خدمت.”

وی با ذکر یک سال 1992 استشهاد است که در آن کوین نوشت که “پس از گسترده تحقیقات توسط هندی و غیر هندی کارشناسان وجود دارد که به بهترین دانش ما هیچ مذهبی یا فرهنگی اهمیت خاص رصدخانه سایت. اگر اعتراض فشرده شده است بر این اساس که رصدخانه صرفا در کوه پس چرا شده است وجود دارد هیچ اعتراض مربوط به مراتب گسترده تر تجاوز در دیگر بالاتر از قله و در اثبات ماقبل تاریخ سایت؟”

Helfrich همچنین با اشاره به مصاحبه ای که در آن کوین گفت: “قبول دارم و احترام ایده خود را که کوه مقدس است. چیزی که من نمی بینم است (که) این تلسکوپ که بی حرمت تقدس. (من) هرگز بدست هر کسی آپاچی یا در غیر این صورت به هر پاسخ مناسب به آن است. آنها نمی توانند صحبت می کنند از این سایت های مقدس چون در برابر دین خود را — آن را مخفی. خوب من متاسفم. من می توانم شما می دانید ارزیابی یک راز است.”

پس از یک عمل کنگره و انتخابات ریاست جمهوری چشم پوشی پروژه بود که در نهایت اجازه ادامه با اولین تلسکوپ تبدیل شدن به عملیاتی در سال 1993 ده سال پس از آن اولین بار ارائه شده است.

‘سازگار با خود را فروتن طبیعت’

تلخی از مبارزه باقی مانده است.

وقتی گفت از Coyne مرگ توسط یک خبرنگار محیط زیست مدافع رابین نقره, co-founder از جنوب غربی مرکز تنوع زیستی با استفاده از کلمه “بد” برای مشخص کردن سال از نفرت و بیزاری.

نقره تقبیح “درد و رنج که او باعث آپاچی رهبران معنوی و سنتی بزرگان و نقش خود را در نزدیکی انقراض کوه گراهام سنجاب قرمز در واحد فکر پیگیری siting واتیکان تلسکوپ در آپاچی’ زمین مقدس در Mt. گراهام.”

Consomagno گفت Coyne پشیمان بیمار را ناشی از اختلاف است.

“من فکر می کنم که او احساس صدمه دیده است در حال هدف از حملات بودند که اغلب بر اساس تصورات غلط و یا ناگفته تعصبات” Consolmagno گفت. “اما در همان زمان او سعی مراقب باشید به سقوط قربانی به مشابه تعصبات خود را. او ساخته شده خود را در دسترس است برای گفتگو و مصاحبه حتی از خصمانه منابع. آن را سازگار با خود را فروتن طبیعت است.”

Coyne نویسنده متعدد مجله علمی مقالات و همکاری نویسنده از سال 2002 کتاب “عطش در کیهان: انسان در جستجوی معنی,” برگزار شد و یک موقعیت برجسته در کلیسا و در دانشگاه ها. اما Consolmagno گفت که او هرگز خود را بالاتر از دیگران است.

“او از دوستان بسیار نزدیک با وضع ایتالیایی ها که مشغول به کار در رصدخانه در رم حفظ چهارم و تلسکوپ و کار در مغازه ها و تاریک خانه” Consolmagno گفت. “یک روز در قهوه روزانه او شروع به گفتن آنها یک شوخی است که او تا به حال فقط شنیده ام از امریکا; من وجود داشت و می دانست که چگونه شوخی بود قرار است به پایان رسید و در نیمه راه به گفتن آن او متوجه شد که بیش از حد خط پانچ وابسته جناس است که نمی خواهد کار در ایتالیایی. همانطور که من به تماشای او منتقل داستان کمی و تبدیل آن به یک کاملا جدید شوخی که مشغول به کار در هر دو زبان!”

تلفیق علم و دین

Coyne بازنشسته از UA و واتیکان در سال 2006 اما او بازنشسته از زندگی عمومی دانشگاه و یا اختلاف است.

او به نظر می رسد در athiest کمدین بیل ماهر را در سال 2008 فیلم “Religulous” و نیز یک مهمان خود HBO بحث نشان می دهد.

در این فیلم کوین گرفت موضوع را با کتاب مقدس literalists که معتقدند زمین است تنها از 6000 سال, گفت مسیحی کتاب مقدس نوشته شده بود بیش از یک هزاره قبل از ظهور علم مدرن است.

“چگونه در جهان وجود دارد می تواند هر علم در کتاب مقدس? می تواند وجود داشته باشد,” او گفت:, و اضافه کرد که او در بر داشت بنیادگرایی مذهبی به “نوع طاعون.”

او گفت که با توجه به “حقایق تاریخی” مانند پاپ ژان پل دوم اعلام می کند که تکامل “بود دیگر صرفا یک فرضیه” آن را حس می کند برای کلیسا به سرمایه گذاری در علم است.

“این است که کلیسا به این ایده که می دانید برای آموزش ما بنابراین ما می توانید برای اولین بار از آنهایی که در خارج وجود دارد برای کسانی که تعمید اضافی-terrestrials قبل از مورمون آنها,” او گفت:.

Coyne مکرر منتقد از “طراحی هوشمند” نظریه ترویج شده توسط پروتستان های انجیلی و استدلال کرد که علم تکامل به خوبی تاسیس و باید تدریس در مدارس دولتی.

“طراحی هوشمند نیست علم حتی اگر آن را وانمود به” او بیان شد که در آن زمان. “اگر شما می خواهید برای تدریس آن در مدارس هوشمند, طراحی باید آموخت که دین و یا تاریخ فرهنگی تدریس می شود نه علم.”

در مصاحبه با یک کاتولیک انتشار Coyne گفت که او معتقد است خدا به حال نقش مهمی در ایجاد اما علم نه الهیات توضیح می دهد جهان است.

“اگر آنها احترام نتایج حاصل از علم مدرن و در واقع بهترین و مدرن کتاب مقدس پژوهش دینی مؤمنان باید حرکت به دور از مفهوم دیکتاتور خدا یا یک طراح خدا نیوتنی خدا ساخته شده است که جهان به عنوان یک دیده بان است که کنه همراه به طور منظم,” او گفت:.

“خدا در نهایت آزادی به طور مداوم ایجاد یک جهان که نشان می دهد که آزادی در تمام سطوح از این روند تکاملی به بیشتر و بیشتر پیچیدگی,” او نوشت. “او است نه به طور مستمر دخالت بلکه اجازه می دهد تا شرکت کنندگان را دوست دارد.”

در سال 2010 “در” مصاحبه Coyne توصیف تمایل به کشیدن خدا در “هنگامی که ما پیدا کردن علم ناکافی است به درک برخی از حوادث در جهان” چیزی حتی دانشمندان به عنوان بزرگ به عنوان اسحاق نیوتن بود.

“ما تمایل به می خواهید را به خدا به عنوان خدای توضیح خدا از شکاف…هر بار که ما آن را انجام دهید ما در حال کاهش خدا و کاهش, علم,” او گفت:.

“زندگی شخصی من است ساخته شده در زیر: من یک دانشمند. من سعی می کنم برای درک جهان است. درک من از جهان نیازی به خدا.”

جان D’Anna یک خبرنگار در آریزونا جمهوری/azcentral.com داستان سرایی تیم. او را در رسیدن به [email protected] و به دنبال او را در توییتر @azgreenday.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>