فرانسه-متولد شیرینی ساز به ارمغان می آورد طعم و مزه از پاریس به سنت پل Frogtown

متولد فرانسه و بزرگ شده در گویان فرانسه توسط خود کشاورز پدر و مادر مارک Heu اولیه مسیر حرفه ای در پزشکی است. “اما من می خواستم به انجام چیزی است که من در مورد پرشور, پس من رفتم به مدرسه شیرینی,” او گفت:.

عشق است دلیل او فرود آمد و در شهرهای دوقلو. او در بازدید از خانواده در سال 2012 زمانی که او ملاقات مینه سوتا بومی است. “به زودی به اندازه کافی آن زمان برای من برای رفتن به خانه و من فکر کردم من می خواهم به آن را پشیمانی اگر من ترک ، اگر چه او یکی است؟’ “او این بود که آنها به ازدواج و مارک و Gaosong Heu نمیفهمد یک طرح.

تا سال 2018 او بود و آموزش در جهان-شیرینی معروف در پاریس او تحصیل در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک و به آنها برنامه ریزی برای باز کردن یک مغازه شیرینی در شهرهای دوقلو.

هنگامی که مارک Heu Patisserie پاریس عرضه در ماه اوت گذشته آن را تبدیل گوشه ای از غربی و دانشگاه راه را مشغول مقصد منحط éclairs بلندمرتبه میوه, تارت, به شدت پوسته پوسته کروسانت و کلاسیک دیگر. برو زود است. “ما از فروش اغلب” گفت: Heu.

س: شما در حال مطالعه در اکول Lenôtre در پاریس و مربی خود را می شود جفری Cagnes که سرآشپز اجرایی در Stohrer, قدیمی ترین شیرینی فروشی در فرانسه. چگونه شما را در ارتباط با او ؟

یک: من تو را دیدم یک ویدیو از کسی که لوله کشی éclairs و آنها سریع تر از یک ماشین. من تعجب “چه کسی است که مرد؟” من تا جای خود را در پاریس و به همسرم گفتم: “اجازه دهید آخر هفته آینده.” ما در انتظار در خط برای شیرینی و من تو را دیدم او را در بازگشت و من نمی دانم چرا اما من از یکی از فروشندگان “آیا من می توانم صحبت به آشپز؟” من خودم را معرفي كردم و به او گفتم که من یک فن بزرگ از کار خود را, و من در واقع می خواستم به مانند او. از او خواست آنچه که من انجام شده بود و زمانی که من به او گفتم من در مدرسه بود, او گفت:, “چرا شما نمی آیند و کارآموز با من؟” و من تقریبا گریه. آن را مانند گفتن یک بچه به راه رفتن به یک فروشگاه اسباب بازی و آنها را انتخاب کنید هر آنچه که آنها می خواهند.

 

س: چه شد که تجربه ای بود ؟

یک: من وجود دارد از جولای تا نوامبر است. همه چیز شروع از وجود دارد. او به من آموخت همه چیز. من یاد گرفتم که بیشتر در دو روز با او بیش از شش ماه در مدرسه.

 

س: چگونه شما به خودتان پیدا کنید در شهرهای دوقلو?

یک: من بسیار بی تاب است. و ضربه. ما تصمیم گرفتیم که من می خواهم به بازگشت به مینه سوتا و شروع چیزی در اینجا حتی اگر ما را از هم جدا می شود. بود که بخشی از این طرح است. آن را جلوتر از برنامه. اما من هرگز به طرح چوب.

 

Q: چگونه شروع كرديد ؟

یک: در Jan. 4 2019 من ایجاد کسب و کار است. من شروع به پخت کیک در خانه, چرا که در مینه سوتا شما که قانون که در آن شما می توانید انجام دهید که شما فقط نمی توانید بیش از 18 ، 000 دلار در یک سال است. پس از ماه اول من در حال حاضر نیمی که پس از من شروع به دنبال یک محل. مردم آمدند به ما و گفت: “هی ما می خواهیم به شما کمک کند اگر شما نیاز به یک محل و یا شما نیاز به یک وام.” ما در بر داشت این محل است. آن خالی بود.

 

س: این یک راه اندازی به دلیل آن را بسیار باز است. این بود که یک دلیل شما را انتخاب کرده است ؟

A: بله. من چیزی برای پنهان کردن. مردم می گویند که آنها عاشق تماشای ما کار می کنند و من عاشق دیدن آنها سازمان دیده بان ما کار می کنند. در ابتدا آن را فقط آنلاین. مردم را سفارش و پس از آن آنها می آیند, حلقه, زنگ, و من می خواهم که کیک آماده و دست جعبه به آنها. اما در ماه ژوئیه در اینجا در غرب ما کمی مکونگ بازار شب, بنابراین ما تصمیم به انجام یک pop-up. آن دیوانه رفت; آن ویروسی رفت. وجود دارد یک خط پایین بلوک احتمالا 45 دقیقه قبل از ما باز شد. من می توانم آن را باور نمی کند. در ابتدا من مانند “آیا آنها انتظار دارند؟” و همسر من, مانند, “Dude, آن را برای شما.” دوشنبه زیر مردم آمدند و کوبیدن بر روی درب. آنها فکر کردند که ما یک نانوایی. آن رفت که برای کل هفته.

س: که باید تشویق شده اند انگیزه مناسب است ؟

یک: ما تصمیم گرفتیم که ما تا به حال برای انجام کاری. ما نمی خواهم نا امید از مردم و یا از دست دادن حرکت است. و این همیشه چیزی است که من می خواستم برای انجام. این بسیار هیجان انگیز بود. من واقعا می خواستم برای به اشتراک گذاشتن آنچه که من دوست دارم با مردم است. من هیچ چیز را برای اعطا. من فقط کار راه مربی من به من آموخت: درست شد به مواد تشکیل دهنده و لازم نیست هر کلید های میانبر. او به من گفت: “اگر شما چیزی خوب است هنگامی که شما شروع شما باید چیزی خوب در پایان.”

 

Q: چگونه آن را احساس می کنید چنین ناگهانی موفقیت داستان ؟

یک: همسر من به من می گوید که وقتی که من از رفتن من به لباس بهتر است و من مطمئن شوید که من اصلاح کرده, چون من مشهور محلی در حال حاضر. من می خواهم به آنها را نشان می دهد من از کجا آمده که من پسر کشاورزان در جنگل در گویان فرانسه که من زندگی را که من ایجاد شغل برای مردم است و مردم خوشحال هستند که به اینجا می آیند. اولین چیزی است که مردم را هنگامی که آنها راه رفتن در این است که آنها را از تلفن همراه خود و شروع به فیلمبرداری. آنها خیلی خوشحال است.

 

س: شما در حال حاضر نه کارکنان و شما از داشتن یک مربی به یکی شدن. چگونه است که احساس می کنید ؟

یک: من بسیار سپاسگزار و فروتنی. من می خواهم برای به اشتراک گذاشتن آنچه که من آموخته ام. نه هر کس این فرصت را به مطالعه قنادی فرانسه در پاریس. من این پل در بین هر دو. من انجام بهترین من برای آموزش آنچه که من آموخته است که آنها را به من آموخت. بسیاری از کارکنان آنها لازم نیست که هر زمينه در پخت. من بسیار افتخار از آنها. آنها در حال یادگیری سریع تر از من. در ماه مارس, من قصد دارم به شیکاگو چرا که من مربی خواهد بود و تدریس یک کلاس کارشناسی ارشد. او از من پرسید “اگر شما دور خواهد شد که اجرای آشپزخانه شما? کارکنان خود را? آنها قادر به آن را انجام دهد؟” و من گفتم: “البته. آیا شما فکر می کنم من این دور و بر خود من؟”

 

س: آیا در مورد ویژگی های روزانه استاندارد و یا انتخاب متفاوت است?

یک: همیشه وجود دارد croissants و شکلات کروسانت و میوه شور [ترش] چون مردم آن را دوست دارم. هفته گذشته ما تا به حال هیچ éclairs ما تا به حال l’opera کیک به جای. من سعی می کنم برای تغییر. من باید برای پیدا کردن یک تعادل بین آنچه که مردم می خواهند و آنچه من می خواهم و آنچه من می خواهم به یاد بگیرند که چگونه به را است. تابستان در حال آمدن است. من می خواهم به در بستنی.

 

س: آیا شیرینی خاص که شما لذت بردن از ساخت ؟

یک: من دوست دارم انجام همه چیز. برای من هیچ عرق وظیفه. همه چیز دارای اهمیت است. من لذت بردن از آخرین لمس کردن لمس اتمام. این زمانی است که همه چیز شکل می گیرد و من فقط آن را دوست دارم. من هم دوست دارم ساخت روکش خمیر. در ابتدا من از آن متنفر بودم. آن را بسیار کثیف وجود دارد هیچ چیز پر زرق و برق و یا تصور در مورد آن. در حال حاضر من از آن لذت ببرید چرا که این یک موقعیت کلیدی در شیرینی فروشی. از آن جایی که همه چیز شروع می شود. برای من همه چیز ساده است. من نا امید شده بود در حالی که من مشغول به تحصیل در مدرسه شیرینی و کار با مربی چون من فکر کردم این بود که به راه پیچیده تر از آنچه در آن بود. آنها را به من نشان می دهد و من مانند “این است؟” به نظر می رسد بسیار پیچیده است, اما آن را آسان.

 

س: این فوق العاده است که شما در Frogtown. چگونه شما را انتخاب کنید این مکان ؟

یک: مردم می گویند “اوه, شما باید در ادینا و یا برخی دیگر در حومه که در آن تمام افراد ثروتمند هستند.” بدیهی است که این محل در دسترس بود. زمانی که من شروع به پخت در خانه من زندگی در وودبوری. اما مردم در مینیاپولیس, Rochester, بروکلین پارک — من نمی دانم همه نام ها از تمام شهرهای اطراف در اینجا از آنها آمد بیش از همه و خریداری یک کیک از من. این محل است و بدیهی است که بسیار نزدیک به I-94, بنابراین دسترسی آسان برای همه. من نمی خواهم این سایت متعلق به طور انحصاری برای چه به آنها تماس بگیرید نخبگان است. من فقط می خواهم برای به اشتراک گذاشتن آنچه که من دوست دارم با مردم به عنوان بسیاری به عنوان من می توانم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>