آتش در ایران در نطنز تاسیسات هسته ای باعث آسیب قابل توجهی

آتش سوزی که شکست در ایران در تاسیسات هسته ای نطنز در روز پنج شنبه باعث آسیب قابل توجهی است که می تواند کاهش سرعت توسعه پیشرفته سانتریفیوژ, هسته ای ایران کرد.

ایران, امنیت بالا, بدن گفت: علت حادثه و آتش سوزی در نطنز تا به حال مشخص شده است و بعد اعلام می شود. برخی از مقامات ایرانی گفته اند که این ممکن است ناشی از خرابکاری سایبر و هشدار داد که تهران خواهد مقابله به مثل در برابر هر کشور انجام چنین حملات.

“این حادثه می تواند کاهش سرعت توسعه و تولید سانتریفیوژ پیشرفته در میان مدت … ایران را جایگزین ساختمان های آسیب دیده با یک بزرگتر که بیشتر تجهیزات پیشرفته” دولت خبرگزاری به نقل از ایرنا سخنگوی ایران, انرژی اتمی, سازمان, بهروز Kamalvandi گفته.

“این حادثه باعث آسیب قابل توجهی است اما هیچ تلفات وجود دارد.”

سه تن از مقامات ایرانی صحبت کرد که آمریکا در خواست نامش فاش نشود روز جمعه گفت: آنها معتقد بودند این آتش سوزی که در نتیجه یک حمله سایبری بود اما نه به استناد هیچ گونه شواهد است.

در روز پنج شنبه مقاله ای با ایران دولت خبرگزاری ایرنا خطاب آنچه در آن گفته می شود احتمال خرابکاری توسط دشمنان از جمله اسرائیل و ایالات متحده اگر چه آن را متوقف کوتاه از متهم یا به طور مستقیم.

وزیر دفاع اسراییل روز یکشنبه گفت این بود “نه لزوما” پشت هر حادثه مرموز در ایران.

در سال 2010 استاکس نت ویروس های کامپیوتری به طور گسترده ای اعتقاد بر این بوده است طراحی و توسعه توسط ایالات متحده و اسرائیل کشف شد پس از آن استفاده می شود برای حمله به نطنز.

در نطنز سوخت کارخانه غنی سازی (FEP) در ایران اصلی سایت غنی سازی اورانیوم است که اکثرا در زیر زمین یکی از چندین تاسیسات ایران با نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA), the U. S. nuclear watchdog.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی روز جمعه گفت: محل آتش نمی حاوی مواد هسته ای و این که هیچ یک از آن بازرسان در حال حاضر در زمان.

نطنز محور ایران برنامه غنی سازی که تهران می گوید تنها برای مقاصد صلح آمیز. سازمان های اطلاعاتی غربی و آژانس بین المللی انرژی بر این باورند آن را به حال هماهنگ مخفیانه سلاح هسته ای برنامه ای است که آن را در سال 2003 متوقف.

تهران را انکار می کند و همیشه به دنبال سلاح های هسته ای.

ایران توافق برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران در ازای برداشتن بسیاری از تحریم های بین المللی در یک توافق بین تهران و شش قدرت جهانی در 2015.

اما ایران به تدریج کاهش می یابد تعهدات خود به توافق پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت انصراف از معامله در سال 2018 و reimposed و تشدید تحریم ها است که باید کتک اقتصاد ايران است.

معامله تنها اجازه می دهد تا ایران به غنی سازی اورانیوم در تاسیسات نطنز با بیش از 5000 نسل اول IR-1 سانتریفیوژ اما ایران نصب شده جدید آبشار سانتریفیوژ پیشرفته.

اسرائیل حمایت کرده است مغلوب ساختن پیشی جستن “حداکثر فشار سیاست” در تهران با هدف وادار کردن آن به توافق یک معامله جدید قرار می دهد که محدودیت های سختگیرانه تر در آن کار هسته ای محدودیت آن موشک بالستیک برنامه به پایان می رسد و منطقه ای آن جنگ پروکسی.

ایران می گوید که نمی خواهد مذاکره تا زمانی که تحریم ها در محل باقی می ماند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de