Ex-کلینیک مایو کارمند متهم به تلاش برای ارائه داعش حمایت

سابق پزشکی هماهنگ کننده به کلینیک مایو دستگیر شد در مینیاپولیس-سنت پل فرودگاه بین المللی روز پنج شنبه در حالی که تلاش برای رسیدن به سوریه برای مبارزه با “در خط مقدم”” ،

اف بی آی دستگیر 28 ساله محمد مسعود پس از بررسی در برای پرواز خود را به لس آنجلس است. ایالات متحده دفتر دادستان در مینه سوتا شارژ مسعود با تلاش برای ارائه کمک مادی به یک تعیین شده سازمان تروریستی خارجی از جمله مایل به خدمت به عنوان یک جنگنده و مبارزه با گیاهان دارویی و صحبت از تمایل خود را برای تصویب یک lone wolf-سبک حمله. مسعود اولین حضورش در دادگاه روز شنبه.

مسعود مجوز پزشکی دکتر در پاکستان مشغول به کار در ایالات متحده آمریکا با ویزای H-1B برای دو سال گذشته در کلینیک مایو بخش از بیماری های قلبی و عروقی. در بیانیه روز شنبه, کلینیک مایو مدیر ارتباطات زنجبیل Plumbo گفت که مسعود نمی شد یک کلینیک مایو کارمند در زمان دستگیری او. معلوم نیست زمانی که اشتغال خود را به پایان رسید.

از ژانویه تا مارس, مسعود چندین بیانیه در حمایت و وفاداری خود را به داعش و رهبر آن با توجه به اتهامات.

“من می خواهم به مبارزه در خط مقدم و همچنین کمک به زخمی برادران او گفت:” بیش از یک رمزگذاری برنامه های رسانه های اجتماعی به محرمانه خبرچین منابع با توجه به اتهامات عنوان شده علیه. “من به عنوان دکتر من می خواهم برای کمک به mujahedeen [sic] بر روی زمین,” او نوشت. با توجه به اتهامات “mujahedeen” اشاره به کسانی که درگیر در جهاد.

در فوریه. 19, Masood سفر به بلومینگتون به ملاقات با محرمانه خبرچین به اعتقاد او کمک خواهد کرد که او را از پیوستن به داعش. ملاقات آنها در پارکینگ یک مرکز خرید و سوار به یک هتل در نزدیکی. آنها وصله در یکی دیگر از خبرچین از طریق ویدئو کنفرانس که مسعود معتقد به خارج از کشور فرمانده بررسی صلاحیت او.

در این مصاحبه مسعود گفت: او شده است می خواهم “به دنبال حقیقت” و گوش دادن به سخنرانی ها از Anwar al العولقی ارشد القاعده همکاران کشته شده در سال 2011 در حمله هواپیماهای بدون سرنشین با توجه به اتهامات عنوان شده علیه. مسعود گفت: او می خواست به “مبارزه با پزشک … و نیز مبارزه کنند.” او سپس متعهد “بیات” یا جدی وعده به داعش گفت: “او می خواست به سفر به سوریه به مبارزه با این سازمان تروریستی از طرف.

با توجه به شکایت مسعود نوشت که چون او در حال حاضر در ایالات متحده “گاهی اوقات من (می خواهید) حمله دشمن زمانی که من پشت دشمن (خطوط) خود را’ ” از آنجا که “هنوز بسیاری از مردم نمی تونم [sic] حتی رسیدن به اینجا را برای حمله به.”

او همچنین گفته می شود اشاره کرد که او را از دست دادن فرصت برای انجام یک حمله در ایالات متحده نوشتن “من تعجب می کنم اگر من را از دست ندهید این فرصت را از حمله به دشمن زمانی که من در وسط آن است.”

با توجه به شکایت مسعود نوشت که او متنفر خندان در عبور مردم “فقط به آنها را (مشکوک است.) … من نمی توانم آن را تحمل کنم.”

دو روز پس از جلسه با خبرچینان او خریداری یک بلیط هواپیما از شیکاگو به عمان, اردن با برنامه ای برای اتصال به سوریه با توجه به اتهامات عنوان شده علیه.

اما در مارس 16, اردن مرزهای خود را بسته به ورودی سفر با توجه به COVID-19 همه گیر وادار مسعود به تغییر برنامه های خود را. او به جای ترتیبات ساخته شده برای سفر به لس آنجلس برای دیدار با یک فرد اعتقاد او خواهد کمک به او را با سفر از طریق کشتی باری به تحویل او به داعش در خاک.

اعضای یک FBI anti-terrorism نیروی کار او را دستگیر کردند او پس از بررسی در برای پرواز خود را. سیستم دادگاه فدرال در ایالت مینه سوتا معلق است به کاهش گسترش COVID-19 اما یک قاضی یک استثنا در این مورد است. Masood برنامه ریزی شده است به نظر می رسد در دادگاه دوباره سهشنبه به صورت رسمی بازداشت شنوایی.

تحریریه پل والش کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>