لوول Susunkewa ملاقات خانواده هایی که سوخته “هر آنچه که آنها می توانند دست خود را بر روی” برای گرم ماندن در زمستان. آنها سوزانده و یا تخریب مبلمان برای گرم کردن خانه های خود.

“من آن را دیده ام اتفاق می افتد. آن را غیر قابل باور به آنچه که مردم انجام” Susunkewa گفت. “این بزرگترین نمی دید تا کنون برای دیدن, اما این که چگونه همه چیز رول گاهی اوقات.”

این Kayenta معدن و نوجو تولید ایستگاه بسته در اواخر سال 2019 خروج کارگران که در بخشی از شمال آریزونا با چند گزینه برای کار. دیگر عوارض از بسته شدن ؟ از دست دادن یک منبع اصلی گرمایش مقررات برای بسیاری از خانواده ها.

اکثر خانواده ها سوزاندن زغال سنگ و یا چوب برای گرم کردن خانه های خود. چند متصل به شبکه خورشیدی یا توسط برق خط. گزینه های وجود دارد برای خرید و یا اخذ چوب و زغال سنگ — برخی از, جدید, در برخی از, برخی از گران قیمت است.

معدن زغال سنگ خانه فصل, معاون رئیس جمهور, فیلیپ Zahne گفت: واقعا وجود دارد هیچ کنترلی بر نحوه چوب و زغال سنگ به فروش می رسد در رزرو ناواهو. فردی فروشندگان ممکن است از چوب یا زغال سنگ بدون هیچ هزینه اما برخی از آنها را برای فروش با قیمت بالاتر از قبل معدن بسته شده است. او به یاد می آورد زمانی که فروشندگان به فروش می رسد توقیف کامیونی حامل چوب برای $100. آن را در حال حاضر حدود 400 دلار. برای زغال سنگ آن را یک بار 10 دلار یک کیسه در حال حاضر آن را 20 دلار در یک کیسه.

“آن را فقط با استفاده از عموم” او گفت:.

هر چند برخی از خانواده ها هنوز هم تکیه بر فروشندگان, برنامه ها و طرح های ظهور کرده اند برای کمک به پاسخگویی به این نیاز در بیشتر مقرون به صرفه.

گزینه: Tewa را چوب پروژه

روستای Tewa این پروژه چوب و هیزم فراهم می کند برای مردم در Polacca آریزونا و مناطق اطراف آن. Susunkewa, 51, مدیریت پروژه, کار با خدمه خود را برای به دست آوردن چوب خرد شده پر شده و تحویل روزانه.

“این بچه ها مثل ماشین آلات” گفت: ملیسا الکلا خدمات اجتماعی مدیر برای روستای Tewa. “آنها این بارگذاری چیز را به یک علم در حال حاضر. آنها می توانند بار نیم طناب (128 فوت مکعب) در 5 تا 6 دقیقه است.”

این پروژه آغاز شده و در پاییز گذشته در خدمت صدها نفر از مردم از روستا و مناطق اطراف آن. این تلاش ها نتیجه ای از این روستا هیئت مدیره جلسه در ماه جولای سال 2019 به پیدا کردن بهترین راه حل برای از دست دادن از زغال سنگ به عنوان یک جامعه گرمایش منبع الکلا گفت.

“این یک واکنش به تعطیلی این معدن گفت: Dorthy امی عضو هیئت مدیره برای روستای Tewa.

از 12 روستا که بخشی از هوپی ملت, روستای Tewa تنها به ارائه این نوع از خدمات.

“مردم آماده نیست; آنها فکر قبیله کمک خواهد کرد” الکلا گفت.

این پروژه دارای سه اهداف: برای پیدا کردن یک جایگزین منبع حرارت به ایجاد شغل و برای ایجاد توسعه اقتصادی سرمایه گذاری.

“ما در انجام هر یک از این اهداف” الکلا گفت.

کامل بند ناف از هیزم تقریبا پر فضایی برابر با 4 پا بالا 4 فوت عرض و 8 فوت طول. چوب پروژه فروش ساکنان منطقه کامل بند ناف برای $240 نیم بند ناف برای 120 دلار و یک چهارم از یک طناب برای $60 یا 75 دلار برای غیر-ساکنان این روستا است. این قیمت شامل سفت, بارگذاری انباشته و تحویل زمانی که درخواست شده است.

چوب کم هزینه تر است چرا که آن را می سوزاند سریع تر از زغال سنگ و بیشتر وقت گیر به دلیل نیاز به خوراک آتش به طور مداوم در حالی که زغال سنگ را می توان در سمت چپ یک شبه بیشتر untended و نگه داشتن خانه گرم است.

یک یا دو بار در هفته کارگران سفر به Whiteriver آریزونا را انتخاب کنید تا به طور متوسط 20 تن چوب بسته به تقاضا الکلا گفت. اولین بار در اکتبر 40 تن.

این پروژه می شود چوب از کوه سفید آپاچی قبیله چوب شرکت و حمایت از حاکمیت امور مالی. روستای Tewa قرارداد با شرکت دادن آن حقوق انحصاری به چوب در 75 مایل از Polacca. الکلا گفت: این به این معنی هیچ کس در منطقه می تواند خرید و فروش چوب از چوب شرکت. آنها را مجبور به رفتن را از طریق چوب پروژه.

اگر کسی زندگی در خارج از Polacca منطقه وجود دارد که یک مسئول تحویل 20 دلار یا 40 دلار بسته به فاصله. تحویل سفر کرده اند تا آنجا که طوبی شهرستان حدود 75 مایل دور.

سالمندان و معلولان از Tewa کاهش قیمت برای دو خرید در هر ماه.

“ما در اینجا به پروژه ما دور ما اینجا هستیم برای توانمند سازی مردم را به آنها آموزش است که این جایی که ما در” الکلا گفت:

سازمان درک کنند که هر کس نمی تواند چوب به طوری که آنها کار با مردم است. در حالی که این پروژه می پذیرد, نقدی, حواله و چک آنها نیز قبول IOUs از کسانی که واقعا نیاز الکلا گفت.

“هر کسی که انجام داده است یک IOU پرداخت می شود ما. ما به کمک در هر راه که ما می توانیم” او گفت:. “وجود دارد نه یک نفر ما رو دور چوب.”

در ابتدا از تمام بزرگان در روستای Tewa دریافت رایگان اولیه بند از چوب. یکی از این بزرگان بود امیل Honie سنتی رهبر برای روستای Tewa و شن و ماسه رهبر قبیله.

Honie, 77 گفت: یک بند از چوب نمی ماند و او را به خانه اش اصلی گاز بخاری است. طول می کشد تا شش یا هفت سیاهههای مربوط چوب اجاق گاز شروع به گرم کردن خود بزرگ اتاق نشیمن.

“این تنها منبع گرما در حال حاضر چون ما نمی هر گونه زغال سنگ” Honie گفت. “همه ما بستگی دارد که چوب است.”

داریل جیمز رئیس هیئت مدیره برای روستای Tewa می گوید بسیاری از آنها روشن از زغال سنگ به چوب از Kayenta معدن بسته شده است. به طور معمول خانواده ها متکی به زغال سنگ برای گرم کردن خانه های خود از دسامبر تا آوریل است.

“صد در صد از مردم متکی به زغال سنگ است. همه با استفاده از زغال سنگ” جیمز گفت. چوب مورد استفاده قرار گرفت “تنها به مکمل زغال سنگ است.” رانندگی در اطراف روستای شما استفاده می شود به بوی سوختن زغال سنگ در کوره.

“در آن بود که تا زمانی که این معدن بسته شده,” او گفت:.

مردم از هوپی ملت می توانید به دریافت ذغال سنگ جیمز گفت: اما آنها باید به درایو تمام راه را به نیومکزیکو و آن را با همان کیفیت به عنوان زغال سنگ از Kayenta معدن. زمانی که این معدن باز بود جیمز گفت: شما می توانید انتخاب نوع ذغال سنگ است.

“شما شانس خود را هنگامی که شما خرید یک کیسه زغال سنگ” Dorthy امی یک عضو هیئت مدیره برای روستای Tewa گفت.

زمانی که مردم به خرید زغال سنگ در حال حاضر آنها می گویند آن را عمدتا سنگ و “آن را براق مسائل هر کس می خواهد. براق ذغال بهترین ذغال سنگ” او گفت:. “شما استفاده می شود قادر به بوی سوختن زغال سنگ در شب در حال حاضر همه شما بوی چوب است.”

برای زغال سنگ: نوجو معدن را در جامعه زغال سنگ برنامه

نزدیک ترین منابع زغال سنگ است که حدود سه ساعت از بسته Kayenta معدن — نوجو معدن که توسط نوجو انتقالی شرکت انرژی (NTEC) خارج Farmington, New Mexico.

NTEC و Bisti سوخت شرکت به تازگی گسترش یافته جامعه گرمایش منابع برنامه ارائه می دهد که رایگان زغال سنگ در طول ماه های زمستان به نوجو و هوپی ساکنان.

این برنامه در اصل ارائه زغال سنگ به 28 فصل خانه ها در شمال و شرق بخش هایی از رزرو ناواهو. همانطور که از ماه نوامبر تمام 110 فصل شد واجد شرایط و همچنین 12 روستا از قبیله هوپی. این اولین بار است که این برنامه ارائه شده است و به قبیله هوپی با توجه به NTEC.

گسترش برنامه مستقیم واکنش به بسته شدن Kayenta معدن. آن است که اجباری برای شرکت اما تا کنون 85 فصل و چهار روستا ثبت نام کرده اند با توجه به Bisti سوخت.

“با بسته شدن Kayenta, NTEC و Bisti سوخت در حال تلاش برای پر کردن شکاف. ما صحبت در مورد این واقعیت است که ما در حال رفتن به سه گانه در اندازه. به طور معمول ما در اطراف 2,230 بازدید کنندگان در یک فصل است. در این سال ما تقریبا در 6,000,” اندی Hawkins, تعامل جامعه manager برای Bisti سوخت گفت.

ناواهو من 1,731 بازدید در ماه ژانویه و 190 بازديد از Feb. 4 با توجه به Bisti سوخت.

در طول نوجو معدن فردی توزیع روز – دوشنبه تا پنج شنبه – تا 85 کامیون وانت بازدید هاوکینز گفت. برای کاهش تاخیر تنها کامیون و اتومبیل و یا تریلر پر شده با ذغال سنگ و زغال سنگ قرار نیست به فروش می رسد برای سود.

در روستای Tewa, الکلا گفت: مردم به ایجاد دفاتر درخواست در مورد زغال سنگ در همه زمان ها اما برنامه تامین چوب. او فکر می کند آن را خوب رایگان است و زغال سنگ ارائه شده به هوپی روستاهای اما واقعا رایگان.

“که نه ساعت دور سفر خود به رایگان دریافت کنید, زغال سنگ, پس از آن واقعا رایگان,” او اضافه شده است. “است که بزرگ است ؟ کاملا, اما آن را نمی کند به ما کمک کند. به خصوص زمانی که مردم حتی نمی باید حمل و نقل برای رفتن وجود دارد.”

برای حق بیمه: خرد خود را چوب و یا خرید از یک فروشنده

سفت خود را چوب نیست همیشه یک گزینه برای بسیاری از زندگی در هوپی رزرو و غربی بخشی از رزرو ناواهو. نزدیک ترین جنگل های ملی هستند Coconino و Kaibab و آن را می تواند یک تا سه ساعت برای رسیدن به لبه این جنگل ها با ماشین.

شما همچنین نیاز به یکی از دو نوع مجوز از سوی ایالات متحده جنگل خدمات: استفاده رایگان و یا شخصی پرداخت می شود استفاده کنید. چوب جمع آوری شده با استفاده رایگان اجازه را نمی توان به فروش می رسد. به صورت تشریفاتی و استفاده سنتی نیز وجود دارد یک تشریفاتی سوخت اجازه.

در بقیه ملت ناواهو خانواده نیاز به یک مجوز از ملت ناواهو گروه جنگلداری برای به دست آوردن چوب از نوجو جنگل.

کسانی که نمی توانند سفر به معدن یا جنگل های ملی تکیه بر فروشندگان است. در طوبی سیتی کامیون پر از چوب و یا کیسه های ذغال سنگ خط لبه یک ایستگاه گاز پارکینگ.

پوشیدن یک روپوش دار گرمکن, فروشنده, والاس نيز منتظر بعدی به کامیون خود را در سرما دوشنبه در ماه فوریه تلاش خود را به فروش نهایی ردیف از چوب است.

Nez است از طوبی شهرستان شده است و فروش چوب به مدت چهار سال. او آن را در طول سال مخالف به بسیاری از رقبای خود.

“برای اکثریت بچه ها در اینجا, آن را فقط یک زمستان, چیز,” او گفت:. “هنگامی که آن را سرد می شود وجود دارد بسیاری از مردم است.”

او می تواند فروش کامیون از چوب برای حدود $400 و اگر او نمی تواند انجام دهد که او شروع به فروش آن توسط رول برای $40. اگر او به فروش می رساند یک روز می رود و برای به دست آوردن چوب بعد او را به حدود 1500 دلار در هفته است. او هرگز تغییر قیمت مگر اینکه این منطقه است که توسط طوفان و چوب است که در تقاضای بالا و سپس او آنها را افزایش دهد.

“برای برخی از مردم آن را بیش از حد” او گفت:.

به عنوان او منتظر چند نفر سوار به Nez کامیون از او بخواهید هزینه آخرین ردیف از چوب — $40. بسیاری از راننده سرشونو تکون دادن و سوار دور.

در سمت دیگر ایستگاه گاز پارکینگ برایان Tallsalt لود یک کیسه بزرگ از زغال سنگ به مشتری کامیون.

او مبادرت به فروش 50 پوند کیسه های زغال سنگ برای $20. کامیون خود دارای 50 کیسه و او به فروش می رسد همه آنها در عرض یک ساعت.

خودرو بعد از, خودرو کشیده تا به Tallsalt کامیون هر فرد گفت: “یک کیسه” و یا فقط نگه داشتن یک انگشت.

Tallsalt گفت: زغال سنگ می آید از یک فروشنده در فارمینگتون که به ارمغان می آورد آن را از کلرادو. او آن را شبیه به “خرید یونجه” از آنجا که زغال سنگ او خرید در حال حاضر در حال صعود و آماده برای رفتن.

“ما شده است خرید زغال سنگ از (این Kayenta معدن) این همه سال و آن را بسیار آسان تر به دلیل آن را فقط به سمت راست وجود دارد,” او گفت:.

Tallsalt توصیف زغال سنگ او به فروش می رساند در حال حاضر به عنوان با کیفیت پایین تر اما آن را تنها گزینه در حال حاضر و “نیاز وجود دارد در این منطقه است.” او تلاش می کند به راه اندازی در طوبی سیتی به عنوان اغلب به عنوان او می تواند برخی از روز کشیدن یک مسطح با 100 کیسه ذغال سنگ است.

“بزرگان سنتی تکیه بر زغال سنگ. آن بوده است در اطراف از ’50 تا آنها با تکیه بر این” او گفت:.

Tallsalt تنها فروشنده فروش زغال سنگ که در آن ایستگاه گاز اما او وجود دارد گفت: برخی دیگر از فروشندگان در این منطقه است.

“بسیاری از این افراد از کار هستند و آنها فقط در تلاش برای پایان می رسد دیدار,” او اضافه شده است.

Leona Bedonnie و 53 کشیده پشت Tallsalt کامیون, درخواست برای یک کیسه زغال سنگ به تواند لود شده به پشت او SUV.

“ما نیاز به آن را به خاطر می ماند داغ دیگر و ما یک سالمند زندگی با ما” Bedonnie گفت.

50 پوند کیسه زغال سنگ ممکن است حدود 3 روز او گفت: از آنجا که آن را واقعا سرد این زمستان.

“ما آن را در زمانی که ما به خواب بروید و آن را گرم باقی می ماند تا صبح,” او اضافه شده است.

Bedonnie گفت: خانواده او استفاده می شود به درایو به Kayenta معدن هر زمستان و حدود یک تن ذغال سنگ است. در حال حاضر آنها در حال صرف $20 در هر یک از کیسه های 50 پوندی.

در بالا از آن Bedonnie رانندگی حدود 100 مایل دور سفر از Rocky Ridge آریزونا به دلیل این است که نزدیک ترین جای آنها می توانید از ذغال سنگ است.

یک سازمان کمک به با خطر آتش سوزی

قرمز پر است, یک سازمان غیر انتفاعی است که فراهم می کند کارگاه های آموزشی و کار با خانواده ها در هوپی و نوجو رزرو به weatherize خانه های خود نصب خورشیدی بخاری تمیز کردن دودکش ها و کاهش هزینه های گرمایشی.

“برخی از موارد وجود دارد که در آن ما به شما کمک بزرگان قومی و یا افرادی هستند که فقط به سادگی قادر به کمک به خود و ما گام و مراقبت از نیازهای خود را” جو Seidenberg قرمز پر اجرایی, مدیر گفت.

قرمز پر پیشنهادات سالم-گرمایش کلاس به ارائه اطلاعات در مورد چگونه به درستی حفظ و استفاده از کوره های.

این گروه همچنین شروع به انجام تمیز کردن دودکش و بازرسی Seidenberg گفت: از آنجا که بسیاری از خانواده ها به طور نادرست نصب دودکش ها و یا تک جداره دودکش لوله های. این خطرناک است اگر صاحب خانه تلاش می کند به تغییر دودکش و dislodges یک لوله و یا آن را نادرست Seidenberg گفت.

اولین دور از تمیز کردن و بازرسی آغاز شده Feb. 7 اطراف Polacca. Seidenberg و گواهی دودکش رفتگر بازدید از چند بزرگان در جامعه است.

“با سوئیچ از زغال سنگ به چوب وجود دارد افزایش قابل توجهی در خطر ابتلا به, شومینه, آتش سوزی در خانه های منطقه,” او گفت:. “این دودکش آتش سوزی از تجمع کرئوزوت که نتایج حاصل از سوزاندن چوب. خانواده هایی که قبلا با استفاده از زغال سنگ وجود دارد کرئوزوت ساخت از زغال سنگ وجود دارد اما اسید سولفوریک.”

Seidenberg امید به دیدار 50 خانه در هوپی ناواهویی رزرو تا پایان مارس. هدف او این است که به دو برابر این تعداد تا پایان فصل گرما در ماه آوریل است.

Noel لین اسمیت ملت ناواهو خبرنگار برای فارمینگتون روزانه بار کمک به این داستان.

خبرنگار Shondiin نقره را پوشش می دهد مردم بومی و جوامع در آریزونا. رسیدن به او را در ssilversmi@arizonarepublic.com و او را دنبال کنید توییتر @DiinSilversmith.

پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک azcentral.com امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im